Skocz do zawartości

Naprawa okna w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Czy ktoś ma doświadczenie  z tymi produktami?:

ACRYFIX 192
 
acrifix_192_jednoskladnikowy_klej_polime

Acrifix 192 - jednoskładnikowy klej polimeryzacyjny, przeźroczysty, prawie bezbarwny. Charakteryzuje się dużą lepkością. Klej ten utwardza się całkowicie pod wpływem światła. Stosowany do pracy z plexiglasem (plexi, pleksi) oraz innymi przeźroczystymi materiałami (Poliwęglan lity, Poliwęglan Komorowy).

Ma zastosowanie w sklejaniu:



  • Pleksi, Plexiglas
  • Plexi, Pleksi (PMMA)
  • Poliwęglan (PC)
  • Polistyren (PS)

Acrifix 192 łączy materiały między sobą (np. Pleksi z PC), niestety nie ma zdolności wypełniania szczelin.

Czasy schnięcia zależne są od stopnia i rodzaju oświetlenia:

- Czas życia otwartego opakowania: ok. 30min

- Oświetlenie świetlówką: ok. 15 - 30min

- Świetlówki UV-A: 10 - 15min

- Światło słoneczne: 10 - 20min

- Oświetlenie pokojowe: 1.5 - 3 godzin

 

Czy ktoś już sklejał takim preparatem?

Liczę na wasze opinie.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sklejałem tym klejem okno w budce jakieś 2 lata temu. Okno miało pęknięcie w górnej części (na całej szerokości). Estetycznie może to nie wyglądało, ale trzymalo się. Nawet otwierałem okno, oczywiścicie delkatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tak sklejonym poruszłem się 3 lata, chociaż mało te okno otwierałem a jak już, to bardzo ostrożnie.W załaczniku fotka, ale przed sklejeniem - zaznaczyłem pęknięcie (między górą a dołem to wlaściwie rozszczepienie) - czerwonym owalem, czyli praktycznie przez całe okno i to w najgorszym możliwym miejscu.

post-851-0-27301400-1376514548_thumb.jpg

Edytowane przez kapete (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Czołem,

to ja się pochwalę, bo jak na razie jestem zadowolony z efektu mojego klejenia.

Mam nadzieje że będzie trzymało, choć robiłem to dopiero 2 dni temu...

 

Okno pękło chyba samo od temperatury i naprężeń wewnętrznych (tak myślę) w górnej części i nabierało wodę między szyby.

 

1. zdjąłem okno i rozwierciłem większe otwory w szybie wewnętrznej aby wymyć przestrzeń pomiędzy szybami i usunąć resztki wody

2. docisnąłem baniakiem z wodą szybę zewnętrzną tak by spoina był równa

3. zalałem całość klejem agresywnym z castoramy (6PLN) nie pamiętam nazwy ale jakoś Technicqll ageressive - do twardych plastików. Schnie jakieś 20 min

4. po wyschnięciu dokleiłem tym samym klejem zwykłą siatkę do styropianu! bardzo fajnie się przykleiła bo ją też lekko podtopiło i już wyglądało to mocno ale brzydko

5 na całej szerokości naniosłem pasem silikon pod kolor innych pasów na przyczepie (12PLN). Rozprowadziłem szpachelką i wygładziłem ręką z płynem do naczyń

 

efekty na zdjęciach

ja jestem w miarę zadowolony bo koszty żadne, roboty w sumie na 3-4 godziny

otwory w wewnętrznej szybie zostawiłem na razie otwarte aby wyparowały resztki wody i potem je zatkam jakoś.

 

Nowe okno to 400 euro więc nie ma porównania

 

Pozdrawiam

post-13223-0-57926400-1400511390_thumb.jpg

post-13223-0-21886100-1400511417_thumb.jpg

post-13223-0-08352500-1400511434_thumb.jpg

post-13223-0-36756800-1400511460_thumb.jpg

post-13223-0-86231100-1400511479_thumb.jpg

post-13223-0-12421100-1400511490_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ten silikon to nie jest najlepszy pomysł. Lepiej było to zakleić mocną taśmą, albo pozostawić tak jak wyszło po klejeniu.

Pozostawić bez silikonu nie za bardzo mi pasowało bo to po prostu brzydko wyglądało a poza tym nie miałem pewności że będzie szczelne. Silikon dodaje dodatkowej pewności na wodoszczelność i wygląda w miarę ok. Jest pod kolor innych pasów na boku przyczepy. W sumie nie widać z daleka że w ogóle było klejenie.

Co złego może się stać przez silikon?

Zastanawiam się, czy nie można było naprawić tej szyby poprzez zastosowanie żywicy poliestrowej.

był taki temat na forum i ktoś robił żywicą...

uważam że by sie odkleiła od plexi bo jest zbyt gładka powierzchnia

mogło by się łuszczyc i kruszyć... chyba

kmtaxi napisał ważną rzecz - u mnie pękniecie tez wynikało z dużego tarcia w zawiasie.

listwa jest prosta i chyba OK

okno wyciągnąłem i wsadziłem bez problemu

co jeszcze może być z nią nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Długo to się nie potrzyma, tylko tyle. Będzie odłaziło i nieładnie wyglądało.

Minął rok od klejenia szyby jak wyżej...

 

wiem 2 rzeczy:

1. okno jest bez zmian najmniejszych i wygląda identycznie jak tuż po klejeniu więc się sprawdziło

2. poczytałem przez rok wiele wpisów kolegi Robaka i traktuję je z przymrużeniem oka

 

Pozdrawiam i do usłyszenia za rok w temacie sklejonego okna (a jeśli przyczepkę sprzedam to wpiszę zobowiązanie nabywców kolejnych do updatowania tego wątku :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.