Skocz do zawartości

Umyty przedsionek i co dalej ?


maniek72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio umyłem przedsionek w taki sposób

 - włożyłem go w prowadnice budki

 - ciepłą wodą zmoczyłem go

 - roztarłem całe mydło szare w ciepłej wodzie

 - i gąbką umyłem dach od wewnątrz i zewnątrz ( ściany  przedsionka nie były myte bo są czyste )

 - przedsionek rozłożyłem pomieszczeniu do wyschnięcia   

Mam pytanie czy trzeba impregnować przedsionek po umyciu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dach po umyciu na strukturę płynnego szkła, a co z narożnikami które są z materiału. Chciałbym w przyszłym sezonie umyć także ściany boczne, w szczególności białe elementy z materiału takie jak na zdjęciu poglądowym. Czy myc podobnie jak dach: namoczyć i dużo mydła szarego. Przedsionek jest firmy DOREMA  

post-9736-0-29959000-1376417767.jpg

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam :)

Boki  wyprałem zaraz po zakupie przyczepy wodą z płynem ,a doły gumowe szorowaliśmy CIf-em -są jak nowe.Baliśmy się o materiał i perforację na dachu przedsionka i zostawiliśmy bez mycia.Teraz ,po przeczytaniu postów wiem ,że zaatakuje go szarym mydłem,dzięki :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Boki  wyprałem zaraz po zakupie przyczepy wodą z płynem ,a doły gumowe szorowaliśmy CIf-em -są jak nowe.Baliśmy się o materiał i perforację na dachu przedsionka i zostawiliśmy bez mycia.Teraz ,po przeczytaniu postów wiem ,że zaatakuje go szarym mydłem,dzięki :yes:

Doły przedsionka zawsze myję po zakończeniu sezonu wodą z płynem. Cif lepiej się sprawdzi w utrzymaniu czystości, wypróbuję go w przyszłym roku

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doły przedsionka zawsze myję po zakończeniu sezonu wodą z płynem. Cif lepiej się sprawdzi w utrzymaniu czystości, wypróbuję go w przyszłym roku

Teraz dopiero widzę dlaczego się dogadaliśmy tak szybko-po pierwsze mamy ten sam model przedsionka  :look: a po drugie urodziłem się w Twoich stronach  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero widzę dlaczego się dogadaliśmy tak szybko-po pierwsze mamy ten sam model przedsionka  :look: a po drugie urodziłem się w Twoich stronach  :]

A ja choć  z urodzenia bliżej mi do Pani Beaty (urodziłem się  w Cieplicach, a mieszkałem w Sobieszowie) tak na marginesie wspomnę co kiedyś  już  pisałem odnośnie  tego mydła na przedsionku. Pamiętam jak w harcerstwie na obozach chcąc komuś  zrobić  kawał  nacieraliśmy mu dach namiotu nad poduszką  mydłem (jakimkolwiek) . Przy pierwszym deszczu miał prysznic :)

Nie posiadam przedsionka więc domyślam się  że obecne muszą  być inaczej impregnowane że znoszą  takie pranie bez ponownej impregnacji.

Czy mam rację Pani Beato? Czy jednak większa ingerencja w brudne miejsce  musi się  zakończyć ponowną  impregnacją? A jeśli tak to może jakiś  faworyt z dostępnej chemii ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja choć  z urodzenia bliżej mi do Pani Beaty (urodziłem się  w Cieplicach, a mieszkałem w Sobieszowie) tak na marginesie wspomnę co kiedyś  już  pisałem odnośnie  tego mydła na przedsionku. Pamiętam jak w harcerstwie na obozach chcąc komuś  zrobić  kawał  nacieraliśmy mu dach namiotu nad poduszką  mydłem (jakimkolwiek) . Przy pierwszym deszczu miał prysznic :)

Nie posiadam przedsionka więc domyślam się  że obecne muszą  być inaczej impregnowane że znoszą  takie pranie bez ponownej impregnacji.

Czy mam rację Pani Beato? Czy jednak większa ingerencja w brudne miejsce  musi się  zakończyć ponowną  impregnacją? A jeśli tak to może jakiś  faworyt z dostępnej chemii ? .

 

  Witam,

Zagraniczne przedsionki na pewno już od lat 80-tych , wykonane są z materiału ( nitka bawełniana ze sztuczną ) .

Te nowsze materiał ten-cate i temu podobne . Dodatkowo  dla dobrej impregnacij, dach jest pociągnięty warstwą ,

którą można opisać płynne szkło , elastyczny plastik . Jeśli po umyciu ( tylko szare mydło  , delikatnie gąbką ) ,

warstwa ta pozostała ( co jest widoczne , jak porównamy dwie strony dachu ) , wtedy nic nie robimy .O preparatach

nic nie mogę powiedzieć . Wiem tylko jedno - od mycia dachu jak najdalej . Nikt nie widzi , regularnie zmiatywać

liście . Jeśli spadnie nam żywica z drzew , nic nie robić , do całokwitego wyschnięcia . Potem z łatwością zeskrobiemy

paznokciem . To samo ze ścianami bocznymi ,piorąc - musimy sobie zdawać sprawę , że nigdy nie będzie to w 100 %.

Jeśli ktoś ma chopla , a zdarza się , na punkcie czystego przedsionka , proponuję kupno tak zwanego - gumowego ,

którego , ale też bez przesady , możemy szorować .

 

Pozdrawiam wszystkich

 

   Pani Beata

 

517528295

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ,chciałbym sie zapytac czy ktoś zna jakiś dobry zakład w rejonie wlkp , który trudni sie chemicznym praniem przedsionków? Mój tego lata bardzo sie pobrudził i nie mam ochoty ani siły go prać. Jesli ktoś z Was ma namiary na taki zakład to poproszę i z góry dziekuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.