Skocz do zawartości

Bułgaria 2013 - relacja na żywo


Grzegorz_D

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z planem na ten rok dotarliśmy do Bułgarii. W odróżnieniu od wakacji 2011 wybraliśmy południowy rejon czarnomorskiego wybrzeża. Przeszukując Internet trafiliśmy na stronę kempingu Zona Kraken (Зона Кракен) i tak oto trafiliśmy do Arapji.

Rzeczywistość przerosła nasze oczekiwania. Arapja (Арапя) to urocza zatoczka otoczona dwoma skalistymi klifami, pomiędzy którymi rozciąga się wspaniała, piaszczysta plaża. Piaszczysty brzeg jest szeroki i łagodnie opada do morza. Na plaży czuwa ratownik. Dno również jest piaszczyste, a woda czysta i ciepła. Jeśli ktoś nie lubi piasku może wybrać się na klif w poszukiwaniu skalistych brzegów by poczuć się prawie jak w Chorwacji. Mimo, że miejsce jest bardzo popularne na plaży nie ma tłoku nawet w weekend.

Wokół zatoczki pełen kurort. Są hotele, apartamenty, bungalowy, kempingi. Można wynająć lub postawić przyczepę albo namiot. Jest też miejsce dla miłośników biwakowania na dziko.

Zdecydowana większość wczasowiczów to Bułgarzy. Intensywnie szukając doliczyliśmy się pięciu „obcych” rejestracji. Trzy polskie, jedna węgierska i jedna ukraińska.

Praktycznie wszystko co turysta potrzebuje znajduje się na miejscu. Są sklepy, restauracje, bary i inne wyszynki.

Nasze namioty rozstawiliśmy na kempingu Bryza (Бриз), który to rozpoczął swoją działalność 1 sierpnia br. Przypadł nam zaszczyt bycia pierwszymi gośćmi Bryzy. Stąd też dzielnie znosimy trudności organizacyjne właścicieli, którzy szybko i sprawnie reagują na nasze prośby i sugestie.  Sąsiadująca z Bryzą Zona Kraken jest bodaj o dwa lata starsza.

Obydwa kempingi położone są w sosnowym lesie. Sosny rosną tu na tyle gęsto, że przez cały dzień dają przyjemny cień. Siedząc przy namiocie w ciągu dnia nie odczuwamy skwaru. A słoneczko lubi tu przygrzać.

Na obydwu kempingach jest spokojnie. Właściciele dbają o miłą atmosferę. Wyposażenie nie budzi zastrzeżeń. Jest normalny WC, prysznice i umywalki z ciepłą wodą, stanowisko do mycia naczyń, prąd. Kraken ma jeszcze kilka dodatkowych udogodnień, ale przypuszczam, że właściciele Bryzy będą starali się nie odstawać. Internet bezprzewodowy oferuje na razie tylko Kraken, ale Iwo, właściciel tego kempingu, udostępnił nam hasło i login do swojej sieci bez jakichkolwiek problemów. Korzystam więc z tego dobrodziejstwa i posyłam tą relację.

Jeśli macie w planach jeszcze w tym roku odwiedzić Bułgarię to gorąco polecam Zonę Kraken oraz Bryzę i całą Arapię. Zobaczycie jak wypoczywają Bułgarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam !

 

Tak, tak, prosimy o więcej. Czy z 7 metrową przyczepa da się ?

 

Pozdrawiam

@tomekk napisał:

Czy z 7 metrową przyczepa da się ? < na pewno TAK

 

Jedna z dróg dojazdowych do kempingu Зона Кракен  > foto

 

foto1 < kemping Зона Кракен > foto2

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie przyjechać do Zony Kraken to lepiej skontaktujcie się z Iwo (właścicielem). Numer telefonu na stronie lub e-mail admin@arapya.com. Iwo perfekcyjnie posługuje się językiem amerykańskim. Ewentualnie piszcie na forum to przekażę osobiście.

Przedchwilą pytałem o wolne miejsce pod przyczepę, ale w tym tygodniu nie wciśnie niczego więcej.

Możecie też spytać w Bryzie (tel. 888-779-001 + kierunkowy do Bułgarii). Jutro postaram się wyjaśnić czy Bryza przyjmie przyczepę.

 

Do Arapji proponuję jechać przez Carevo. Droga jest asfaltowa i generalnie nie będzie problemu z przejezdnością. Tylko ostatnie 100 metrów to gruntówka.

 

Jeśli chodzi o długą przyczepę. Te ostatnie 100 metrmow jest troszkę pofałdowane, ale jeśli masz dobry holownik to pewnie dasz radę. Ja nie mam doświadczenia z przyczepami tej długości bo moja budka ma tylko 4,3 (bez dyszla). Ale w okolicy stoją długie budki więc jakoś dojechały. Szefowa Bryzy mieszka w angielce oznaczonej liczbą 500 i myślę, że to nie jest max.

 

PS. Mam kilka fotek z tego miejsca, ale dziś internet raczej nie śmiga więc nie dam rady ich zamieścić.

PPS. Odezwę się jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to dla ciebie nie problem to proszę zarezerwuj dla nas to miejsce

szczegóły i moje dane podam ci na PW

 

będziemy w czwartek wieczorem

zostaniemy minimum do niedzieli a jeśli się dziewczynom spodoba to nawet do piątku

Edytowane przez camper4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyczepami bez problemu można tam, dojechać, wjechać, manewrować ? Dzięki za relację. Napisz coś więcej nt podróży, opłat, cen na miejscu itd. ! Miłego wypoczynku !

Wokół całej zatoczki stoi pewnie z tysiąc przyczep. Większość stoi tu od dnia przyjazdu. Osobiście widziałem tylko 1 przyczepę w ruchu. Właściciel Bryzy przyciągnął jakąś angielkę, ale nie zdążyłem się jej przyjżeć bo odjechał pospiesznie.

W Zonie Kraken stoi od wczoraj Swift przytargany przez X5. Ma bardzo dobrą miejscówkę. Jeśli skontaktujesz się z Iwo, to i dla Ciebie też przygotuje coś fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz_D napisał:

Do Arapji proponuję jechać przez Carevo. Droga jest asfaltowa i generalnie nie będzie problemu z przejezdnością. Tylko ostatnie 100 metrów to gruntówka.


,,, Droga jest asfaltowa i generalnie nie będzie problemu z przejezdnością.

IInteresuje nas ta LOKALNA droga asfaltowa równoległa do drogi #99

mniej więcej między punktami A - B < zerknij, przybliż/oddal obracaj kurorem obraz

 

Jaki jest faktyczny stan techniczny tej LOKALNEJ drogi? Czy jest to droga o dużym natężeniu ruchu?

Tę lokalną drogę chcemy wykorzystać do jazdy rowerami rano lub przed zachodem słońca.

 

Tylko ostatnie 100 metrów to gruntówka. < widać na załączonym obrazku

 

Pozdrawiamy,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest faktyczny stan techniczny tej LOKALNEJ drogi? Czy jest to droga o dużym natężeniu ruchu?

Tę lokalną drogę chcemy wykorzystać Łdo jazdy rowerami rano lub przed zachodem słońca.

 

Tylko ostatnie 100 metrów to gruntówka. < widać na załączonym obrazku

 

Pozdrawiamy,

Stan drogi jest lepszy niż na streetview. Asfalt wygląda na wylany w tym roku, ale kończy się za Arapją w kierunku Łozenca. Niestety ekipa drogowców mocno świętowała przy tej robocie. Natężenie ruchu jest takie sobie. Niestety miejscowi dają po zaworach. Rowerami przyjemniej będzie jechać wzdłuż brzegu, lokalnymi gruntówkami. Podłoże jest tu tak samo twarde jak asfalt. Za to widoki zdecydowanie ładniejsze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan drogi jest lepszy niż na streetview. Asfalt wygląda na wylany w tym roku, ale kończy się za Arapją w kierunku Łozenca. Niestety ekipa drogowców mocno świętowała przy tej robocie. Natężenie ruchu jest takie sobie. Niestety miejscowi dają po zaworach. Rowerami przyjemniej będzie jechać wzdłuż brzegu, lokalnymi gruntówkami. Podłoże jest tu tak samo twarde jak asfalt. Za to widoki zdecydowanie ładniejsze. :)

@Grzegorz_D napisał:

Stan drogi jest lepszy niż na streetview.  < SUPER

Jeszcze raz oglądałem tę lokalną drogę. Myślę że będzie OK.

 

Asfalt wygląda na wylany w tym roku, ale kończy się za Arapją w kierunku Łozenca. < dziękujemy za info

 

Natężenie ruchu jest takie sobie. < to nas trochę martwi

Mamy zalecenia lekarskie wraz z receptą ile godz. dziennie musimy pedałować dla zdrowia.

 

Niestety miejscowi dają po zaworach. < znamy zwyczaje tubylców

Od 1971 do 1989r. co rok byliśmy w Bułgarii prawie na wszystkich kempingach od granicy RO/BG do granicy BG/TR.

 

Rowerami przyjemniej będzie jechać wzdłuż brzegu, lokalnymi gruntówkami. Podłoże jest tu tak samo twarde jak asfalt. Za to widoki zdecydowanie ładniejsze. < Twoje info na pewno wykorzystamy.

Na pewno odwiedzimy kemping Зона Кракен i inne nasze kempingi lub opuszczone miejsca po kempingach.

Kemping Зона Кракен kusi nas stałym dostępem do Internetu. Wielkim łukiem omijamy kempingi bez dostępu do Internetu.

 

Pozdrawiam,

weteran karawaningu

PS

Nasze sprawzone i przetestowane trasy oraz noclegi < zerknij

Zapraszamy, przewijaj panel obok mapy i klikaj dowiesz się więcej.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz,
Wczoraj odpowiadając na Twój post zapomniałem zapytać.
Napisz proszę  jak jest z prądem na terenie kempingu. Czy były jakieś wyłączenia podczas Waszego pobytu.
Podczas naszych wyjazdów do BG wyłączenia i przerwy w dostawie prądu były częste, to był koszmar.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.