Skocz do zawartości

Grecja wakacje 2013


fangorn

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim koleżankom i kolegom.

 

Wyjechaliśmy z domu z Krakkowa 2 sierpnia z rana godzina 7:30 około obraliśmy kierunek Słowacja , Węgry, Serbia, Macedonia,Grecja.

Pirwszy nocleg w Serbii późno jak na szukanie kempingu , bardzo późno. Teraz już wiem na sto procent następna jazda tylko na noc, szukanie kempigu najpóźniej godzina 15/16. Ale do rzeczy. Po znaleziniu kempingu , nie obyło się bez problemów odpoczynek kemping jak na pierwszy nocleg przyzwoity , polecam w miejscowości PALIĆ CAMPING DE TOUR D.O.O MUCHACHOS PALIĆ UL.DUBROVAĆKA1

POZYCJA GPS  N 46stopni06minut17sekund  E19stopni44minuty11sekund pod sam wjazd. Kemping godny polecenia zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Na terenie basen, kawiarenka, dobre serbskie wino, cisza spokój. Tylko uwaga, facet ma dwa kempingi jeden to jakieś popłuczyny a nie kemping i na ten trafiliśmy za pierwszym razem i zaczęliśmy szukać następnego drugi ta sama nazwa ta sama firma a kemping jakby nie z tej bajki.W internecie są namiary właśnie na ten gorszy ale reklama jest tego lepszego no cóż taki słowiański zwyczaj, trzeba kombinować jak się da. Dlatego podaję namiary GPS pod sam wjazd właściwych kempingów. Za nocleg dla pięciu osób i psa 15 euro w tym prąd. Sanitariaty nawet, nawet, ciepła woda z beczki, także luksusów nie było, kompiołko było już w zimnej ale znośnie w końcu wakacje są. Genralni ok polecam czysto, schludnie , znośnie.

 

 

Następny nocleg już w Grecji AGIANIS CAMPING Położony na zboczu nie wygodny do manewrowania i parkowania samochodem parcele schodkowe ale duże. Duża różnica poziomów. Sanitariaty w porządku czyste. Ciepła woda basen na terenie kawiarnia /restauracja poczta sklep właściciel chętny do pomocy, zejście na plażę piaszczysto - kamienistą. Polecam Za trzy noclegi 90 eurasów prąd w cenie.

Pozycja GPS  N40stopni25minut38sekund  E22stopni36minut13sekund pod sam wjazd.

 

 

Następny nocleg miasteczko RAFINI piękny dwupoziomowy kemping. Na dole parcele dla przyczep zacienione miejsca dla nas idealne byliśmy tylko my nam to pasowało bo nasz pies jest upierdliwy i my to raczej z dala od ludzi żeby nie stwarzać problemów. Na górze piękny taras bdla przyczep i namiotów mniej cienia ale z panoramą na morze. Sanitariaty czyste , ciepła woda brak atrakcji w postaci basenu. Piękne malownicze zejście na plażę kamienisto żwirowo piaszczystą.

Pozycja GPS N38stopni01minut51sekund  E23stopni59minut59sekund pod sam wjazd.

Za dwie noce 75 euro prąd w cenie.

 

 

Teraz jestem na kempingu Palouki Kourouta kempig super bez basenu nad samym możem 50 metrów od parceli. Sanitariaty super sklepik na terenie ze wszystkim co potrzebne do życia na kempingu. Parcele w cieniu w większości. Elektryka płatna dodatkowo 4,50 pranie też 3,50 za jedno pranie (pralka automat) teren płaski łatwy do manewrów. Polecam.

Pozycja GPS   N37stopni45minut11sekund  E21stopni18minut20sekund pod sam wjazd.

 

 

 

Między postojami oczywiście wycieczki i zwiedzanie.

Relacja w toku.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fangorn - dzięki za informacje  - ja wyruszam 15 sierpnia. Mam jeszecze jedno pytanie  - jak z kolejkami na przejsciu Węgry - Serbia ? Ponoć otwarte jest jakieś nowe przejście parę kilometrów od szegedu.

 

pozdrawiam Kacperek1 :biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fangorn - i to jest super podejście do relacji - namiary GPS które prowadzą na miejsce i konkrety.. (to lubię)

Kacperek1 - jest nowe przejście, nie mylisz się podobno tylko dla UE ale są Niemco-Turki którzy też wykorzystują i pchają się na tym przejściu.

GPS 46.142467,19.845532 - ono jest otwarte w pewnych godzinach  jak się nie mylę do 19:00. Była wzmianka  w prasie Serbskiej.

 

tutaj masz film z otwarcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fangorn - dzięki za informacje  - ja wyruszam 15 sierpnia. Mam jeszecze jedno pytanie  - jak z kolejkami na przejsciu Węgry - Serbia ? Ponoć otwarte jest jakieś nowe przejście parę kilometrów od szegedu.

 

pozdrawiam Kacperek1 :biwak:

@kacperek1 napisał:

... ja wyruszam 15 sierpnia... < my prawdopodobnie startujemy 29.08.1913 do GR,

chociaż o Italii też myślimy? z o b a c z y m y jaki będzie ostateczny wybór

 

...jak z kolejkami na przejsciu Węgry - Serbia ?... < NO COMMENTS

 

... Ponoć otwarte jest jakieś nowe przejście parę kilometrów od szegedu... < trzymaj się głównych przejść granicznych

H / SRB border < zerknij

 

Nasza trasa i noclegi do GR < gotowiec, zerknij żebyś nie szukał noclegu tak jak fangorn

 

Pozdrawiamy,

PS

Kliknij na zielony namiot na mapie w GR dowiesz się więcej.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak z kolejkami na przejsciu Węgry - Serbia ? Ponoć otwarte jest jakieś nowe przejście parę kilometrów od szegedu.

 

My trafiliśmy na warunki normalne, nie było jakiś większych problemów.

 

Dzisiaj wycieczki ciąg dalszy. Wyprawa na ZAKYNTOS. I tu uwaga na drogach ciasno jak nie przymierzając w d...e . Rozmawiałem z polką , która współorganizuje wycieczki na wyspie i mówiła że na Zakyntosie są jeden może dwa kempingi dla przyczep. To tyle z mojej strony. Nie wiem, nie byłem, nie widziałem ich, nie wypowiem się. Poza tym wycieczka super. Przeprawa promem w jedną stronę samochodem plus pięć osób tzn. żona , ja , trójka dzieci 75 euro plus na miejscu 60 euro za wycieczkę jaskinie i zatoka wraku. Warto dać te pieniądzę. Poza tym że ta zatoka wraku to jeden wielki szwindel , ten wrak to przyciągnięty i wyciągnięty na brzeg na chamolca. Poza tym zpisany szprejem przez ruskich i polaków. Ale polecam warto. Paża żwirowa ze swoistym wapiennym żwirem. Jęśłi chcecie szybko i tanio kierujcie się z portu na latarnię morską na wyspie jakaś godzina saomchodem tam jest najtaniej i najbliżej do tych atrakcji. Pozdrawiam.

Edytowane przez fangorn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to już w domu, wszystko ok. Po przyjeździe musiałem dojść do siebie i wszystko jest już ok. Z ostatniego kempingu w grecji wyjechaliśmy rano około 6:00 kierując się do domu. Pierwszy i jak się okazało ostatni nocleg w serbii . Proszę państwa, polecam ten kemping, pierwszy za granicą macedońską zajebiaszczy , niedrogi, basen dla chłopaków był, to najważniejsze, infrastruktura godna polecenia wi fi nie ma ale jak się zgłosi fakt chcenia internetu właściciel udostępnia modem i internet jest. Jeśli nie popełnie nietaktu to daję linka do strony tego kempingu       http://autocampserbia.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tu jest bardzo dobry - darmowy przewodnik do pobrania "pdf" po kempingach w Grecji; nalepszy jaki do tej pory przegladalem.

http://www.campingreece.gr/camgingreece-en.pdf

Cala Grecja jest podzielona na 6 regionow.  Dla przykladu,  Pelpponez region E (strona 51) zawiera mapke regionu i naniesione kempingi na mapke (E045, E235..etd)

Do kazdego numeru kempingu sa zamieszczone szczegolowe dane o kempingu, wlacznie z kodem pocztowym przydatnym do nawigacji.

Przyklad: Pelponez

 

post-14762-0-20031600-1378027598_thumb.jpg

 

post-14762-0-00294000-1378027616_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.