Skocz do zawartości

Renault Scenic .... no i właśnie.


pat68

Rekomendowane odpowiedzi

Pogratulować :)

 

czekamy na fotki przyczepy, no i na realne spalanie, no bo chyba nikt nie uwierzy w to 8,2 :) z przyczepą ..... zakładam że do 100kmh nie oznacza = 60kmh :)

 

czyli pojechaliście po całości i DMC cepy wynosi tyle ile max możliwości auta ?

 

P.S

 

sprawdź stan sprężyn zawieszenia... chyba że jesteś już po wymianie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 257
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gratulacje zakupu !!

Jak pisałem uważam to za bardzo słuszny zakup.

 

Mój scenic z ciut mocniejszym silnikiem, ale sam cięższy, przy tej samej masie + ładunek i mam spalanie na poziomie 8,5-9,5 l/100km (z przewagą 9,0-9,5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować :)

 

czekamy na fotki przyczepy, no i na realne spalanie, no bo chyba nikt nie uwierzy w to 8,2 :) z przyczepą ..... zakładam że do 100kmh nie oznacza = 60kmh :)

 

czyli pojechaliście po całości i DMC cepy wynosi tyle ile max możliwości auta ?

 

P.S

 

sprawdź stan sprężyn zawieszenia... chyba że jesteś już po wymianie :)

Za gratulacje dziękuję.Zakładasz niesłusznie bo do 100 km/h oznacza również 60 i również 50 i również 85 i również 30 i jakie tam jeszcze  chcesz......Piszę co pokazał wyświetlacz w samochodzie .Chyba ,że muszę sprawdzić jego stan lub wymienić tak jak sprężyny zawieszenia. Mam nadzieję, że Twój oczywiście niewątpliwie najlepszy na świecie Cmax ma się dobrze  w zestawie z bajeczną przyczepą i pokonacie niejedna trasę przy cudnym spalaniu i jakże słusznie dobranym DMC.... DMC przyczepy z dowodu rejestracyjnego mojego Scenica (przepraszam za to auto sam nie wiem co mnie podkusiło żeby je posiadać  :blagac: ) to 1350 kg. Producent i konstruktor pewnie nie wiedzieli co robią......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy dajcie na luz. Za dużo nerwów ostatnio na tym forum, a przecież ten wątek, dosyć sporej obiętości przebiegał całkiem fajnie.

Pat nerwy do bakisty i zmienaj dane Model: w wizytówce..., ale już :]

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za gratulacje dziękuję.Zakładasz niesłusznie bo do 100 km/h oznacza również 60 i również 50 i również 85 i również 30 i jakie tam jeszcze  chcesz......Piszę co pokazał wyświetlacz w samochodzie .Chyba ,że muszę sprawdzić jego stan lub wymienić tak jak sprężyny zawieszenia. Mam nadzieję, że Twój oczywiście niewątpliwie najlepszy na świecie Cmax ma się dobrze  w zestawie z bajeczną przyczepą i pokonacie niejedna trasę przy cudnym spalaniu i jakże słusznie dobranym DMC.... DMC przyczepy z dowodu rejestracyjnego mojego Scenica (przepraszam za to auto sam nie wiem co mnie podkusiło żeby je posiadać  :blagac: ) to 1350 kg. Producent i konstruktor pewnie nie wiedzieli co robią......

 

no niestety muszę odpowiedzieć... nie wiem po co te nerwy ?

 

w temacie spalanie - jak przejedziesz kilkadziesiąt km ze skasowanym licznikiem spalania po dwupasmówce prędkościami 90-100 kmh to sprawdzisz sobie na spokojnie spalanie - odezwałem się, bo wynik trochę nierealny przy takich masach - chyba że uśredniając jechałeś głównie 70-85kmh bez większych przyśpieszeń i korków.

 

po 2 - pisząc o sprężynach - miałem na myśli, TWOJE - dalsze bezpieczne i przyjemne korzystanie z tego auta - które teraz będzie miało trochę cięższej pracy - a ja osobiście "zlizywałem" szwagrowego scenika ze środka skrzyżowania jak połamał sprężynę i od razu oponę z felgą.... - słaby patent tam zastosowali...

 

nie, mój cemax nie jest idealny, pali ze 2 litry więcej niż bym chciał - ale to pewnie zasługa jego francuskiego silnika ;]

 

z jednym się zgodzę ;) moja przyczepa faktycznie jest bajeczna :] - ale tak pewnie 90% z nas myśli o swoim sprzęcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie spalanie - jak przejedziesz kilkadziesiąt km ze skasowanym licznikiem spalania po dwupasmówce prędkościami 90-100 kmh to sprawdzisz sobie na spokojnie spalanie - odezwałem się, bo wynik trochę nierealny przy takich masach - chyba że uśredniając jechałeś głównie 70-85kmh bez większych przyśpieszeń i korków.

 

 

Oczywiście pamiętamy, że w Polsce, jak i w większości krajów UE obowiązują następujące ograniczenia prędkości jazdy samochodów z przyczepą:

- poza obszarem zabudowanym, droga jednojezdniowa 70 km/h,

- poza obszarem zabudowanym, droga dwujezdniowa 80 km/h,

- droga ekspresowa (jednojezdniowa) 80 km/h,

- droga ekspresowa (dwujezdniowa) 80 km/h,

- autostrada 80 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pamiętamy, że w Polsce, jak i w większości krajów UE obowiązują następujące ograniczenia prędkości jazdy samochodów z przyczepą:

- poza obszarem zabudowanym, droga jednojezdniowa 70 km/h,

- poza obszarem zabudowanym, droga dwujezdniowa 80 km/h,

- droga ekspresowa (jednojezdniowa) 80 km/h,

- droga ekspresowa (dwujezdniowa) 80 km/h,

- autostrada 80 km/h.

oczywiście,

 

do tego zaznaczymy jeszcze, że :

 

w terenie zabudowanym jedziemy 50kmh, chyba że jest ograniczenie do 60kmh - możemy tyle jechać ale jeżeli jest ograniczenie 70kmh - możemy już tylko 50 kmh ?

 

tak przynajmniej szkolił mnie instruktor na kursie b+e - nie chwaląc się - zakończonym pozytywnie zdanym egzaminem :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i takie porady są z gatunku "na wagę złota" i " nigdy nie za dużo". Potrzebne i cenne. Dziękuję.

 

no niestety muszę odpowiedzieć... nie wiem po co te nerwy ?

 

w temacie spalanie - jak przejedziesz kilkadziesiąt km ze skasowanym licznikiem spalania po dwupasmówce prędkościami 90-100 kmh to sprawdzisz sobie na spokojnie spalanie - odezwałem się, bo wynik trochę nierealny przy takich masach - chyba że uśredniając jechałeś głównie 70-85kmh bez większych przyśpieszeń i korków.

 

po 2 - pisząc o sprężynach - miałem na myśli, TWOJE - dalsze bezpieczne i przyjemne korzystanie z tego auta - które teraz będzie miało trochę cięższej pracy - a ja osobiście "zlizywałem" szwagrowego scenika ze środka skrzyżowania jak połamał sprężynę i od razu oponę z felgą.... - słaby patent tam zastosowali...

 

nie, mój cemax nie jest idealny, pali ze 2 litry więcej niż bym chciał - ale to pewnie zasługa jego francuskiego silnika ;]

 

z jednym się zgodzę ;) moja przyczepa faktycznie jest bajeczna :] - ale tak pewnie 90% z nas myśli o swoim sprzęcie :)

Widzisz, to nie nerwy a sarkazm. Zwróćcie Drodzy Weterani uwagę na to, że to forum to nie Towarzystwo Wzajemnej Adoracji (a czasami niestety tak jest) i plebiscyt z serii moja jest "mojsza" niż Twoja, a miejsce gdzie takie "żółtodzioby jak ja" szukaja porad, zrozumienia i rozwiana dylematów. A w zamian za szczere, czasami wręcz naiwne pytania czy wpisy dostajemy garść ironii......

- Tylko moje jest o'k.Wszystkie inne przyczepy do kitu,kierowcy- nieudacznicy, a samochody eeeeech ....tylko mój. No i ja bywam w najlepszych miejscach...... :foch:

Strach pokazać zdjęcia mojej przyczepy ,bo powiecie ,że tylko na gołębnik się nadaje....

Rozumiecie ? Zamiast skarbnicy wiedzy bufonada.

Oczywiście, to nie do wszystkich.... Pokory i cierpliwości. Tylko tyle... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd maarec,wstyd....

Jak na doświadczonego karawaningiwca,powinieneś znać taki przepisik:

 

Dziennik Ustaw z 2002 r. Nr 170 poz. 1393

ROZPORZĄDZENIE MINISTRÓW INFRASTRUKTURY ORAZ SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI

z dnia 31 lipca 2002 r.

w sprawie znaków i sygnałów drogowych.

(Dz. U. z dnia 12 października 2002 r.)

...

 

§ 27. 1. Znak B-33 "ograniczenie prędkości" oznacza zakaz przekraczania prędkości określonej na znaku liczbą kilometrów na godzinę. Dopuszczalna prędkość określona na znaku obowiązuje, z zastrzeżeniem ust. 4 i § 32, do miejsca:

1) wprowadzenia innej dopuszczalnej prędkości znakiem B-33 lub B-43,

2) umieszczenia znaku D-40 oznaczającego początek strefy zamieszkania,

3) umieszczenia znaków oznaczających odpowiednio początek lub koniec obszaru zabudowanego, o których mowa w § 58 ust. 3 i w § 114 ust. 1 pkt 1 i 2.

2. Umieszczona pod znakiem B-33 tabliczka, o której mowa w § 23 ust. 2, wskazuje, że ograniczenie prędkości dotyczy kierującego pojazdem, którego symbol znajduje się na tabliczce.

3. Znak B-33, określający dopuszczalną prędkość większą niż 60 km/h, umieszczony na obszarze zabudowanym, dotyczy samochodu osobowego, motocykla i samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem:

1) pojazdu przewożącego materiały niebezpieczne, o którym mowa w art. 20 ust. 5 ustawy,

2) pojazdu z urządzeniem wystającym do przodu więcej niż 1,5 m od siedzenia kierującego, o którym mowa w art. 20 ust. 6 pkt 2 ustawy,

3) pojazdu holującego pojazd silnikowy, o którym mowa w art. 31 ust. 1 pkt 1 ustawy,

4) motocykla, którym przewozi się dziecko w wieku do lat 7, o którym mowa w art. 20 ust. 6 pkt 3 ustawy,

5) samochodu ciężarowego przewożącego osoby poza kabiną kierowcy, o którym mowa w art. 63 ust. 2 pkt 4 ustawy.

4. Znak B-34 "koniec ograniczenia prędkości" oznacza odwołanie ograniczenia prędkości wprowadzonego znakiem B-33.

 

60 możesz jechać tylko w godz 23-5

 

 

... pozytwnie zdany egzamin mówisz :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speedy - ale czemu wstyd ? ja śmigam tak jak pozwala na to droga, lub ograniczenie - czyli jak jest 70km/h to tyle jadę i już.

 

i w sumie teraz dalej nic nie wiem - bo w ogarnianiu przepisów jestem słaby :]

 

a Ty już nie pamiętasz że na B+E zdaje się tylko praktyczną część ?

 

mnie instruktor mówił o tym, że jak jest ograniczenie 60 km/h to mogę tyle jechać, a jak 70km/h to już nie mogę.

 

i jak w końcu jest ?

 

p.s

 

sorry za zaśmiecanie tematu ale wszystkim się przyda info :)

 

a egzamin za 1 podejściem, nawet bez błędów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.