Skocz do zawartości

Renault Scenic .... no i właśnie.


pat68

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 257
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Miałem wczoraj okazje obejrzeć konstrukcje angielki po częściowym demontażu. Mogą być faktycznie lżejsze ( i dla wielu osób będzie to znaczący atut). Oczywiście nie ma nic za darmo. Różnice wzgl. przyczep "kontynentalnych":

- mniej usztywnień w podłodze ( mniejszy profil listew użytych)

- ściany mebli wykonane nie z litej sklejki, a w postaci ramy z listewek (1x3cm) obitej cieniuteńka sklejką albo nawet płytą pilśniową ( stąd pewni ciężko znaleźć sucha angielkę - płyta robi z akumulator wilgoci).

 

Tak więc jak ktoś szuka lekkiej przyczepy nie koniecznie na lata, to ok. Ja mówię : pass niestety (bo niektóre angielki są na prawdę fajnie pomyślane) :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj okazje obejrzeć konstrukcje angielki po częściowym demontażu. Mogą być faktycznie lżejsze ( i dla wielu osób będzie to znaczący atut). Oczywiście nie ma nic za darmo. Różnice wzgl. przyczep "kontynentalnych":

- mniej usztywnień w podłodze ( mniejszy profil listew użytych)

- ściany mebli wykonane nie z litej sklejki, a w postaci ramy z listewek (1x3cm) obitej cieniuteńka sklejką albo nawet płytą pilśniową ( stąd pewni ciężko znaleźć sucha angielkę - płyta robi z akumulator wilgoci).

 

Tak więc jak ktoś szuka lekkiej przyczepy nie koniecznie na lata, to ok. Ja mówię : pass niestety (bo niektóre angielki są na prawdę fajnie pomyślane) :

 

w temacie ścianek mebli - masz rację - jest to konstrukcja z listewek obita sklejką - max 3mm, o dziwo jest to nawet sztywne i po kilku tysiącach km na PL, jeszcze się nie rozkleiło, śrubki też dalej się trzymają. - a w ściankach tych mebli - powietrze zamiast wiórów - waga prawie zerowa.

 

fronty meblowe to u mnie ramka zewnętrzna - a w środku znowu cieniutka sklejka - więcej ważą chyba same zawiasy.

 

podłoga - słaby element - przy wadze przeciętnego anglika, zastosowanej technologii oraz ich klimacie - ciężko trafić przyczepę z idealnie sztywną podłogą (można wzmocnić od dołu tam gdzie jest miękko).

 

ściany, - u mnie jest całe 23 mm - uszczelki okienne pasują z niewiadówki - w europejkach jest coś ponad 30mm grubości ściany - co pewnie właśnie najbardziej wpływa na wagę.

 

dach - gruby na ok 4cm, u mnie jeszcze sztywny (odpukać), chodziłem po nim myjąc cepę - dużo lepiej niż podłoga :)

 

Odnośnie ważenia angielki :) - owszem powiem tak - moja po zakupie a przed doposażeniem mieściła się w ramach MW :) teraz jest słabiej, znacznie :) ale zaradzimy i temu poprzez wielkie odchudzanie z niepotrzebnego ładunku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albowiem to nie moc tylko stanowić musi o przyczepki ciężarze dozwolonym. To także waga ciągnika i konstrukcja tegoż. O tym decyduje producent. Chyba dobrze wytentegowałem....?



A ciekawe ile taki Kubica by podczepił do F1......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Sceniców jest jeszcze jedna sprawa bo wszystkie te auta mieszczą się w 3,5t z przyczepami (i to często jest wyznacznik ciężaru przyczepy).

Co ciekawe jak pisałem już gdzieś Kangoo I z 65KM ma 1400kg :D, mimo ze to ciut urośnięte Clio :D

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto osobowe ma homologację na 7 osób to nie oczekujcie, że będzie miało 1500 kg. na haku.

Z takich właśnie przyczyn zaciągnęliśmy "reczny" przy zakupie Orlando i głowimy sie co dalej. Auto jak smok, silnik 141 KM a na haku tylko 1100 kg. Wszystko przez te 7 osób i powiększoną ładownośc auta. Dlatego starszy scenik ma 1300 bo jest na 5 ludzi.

Kombiaki z dużym motorem mogą znacznie wiecej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Scenic 5 osobowy ("krótki" jak i grand) też ma około 1300kg by się zmieścić w 3,5t w zestawie, a fabryczny hak reno jak dobrze pamiętam ma na tabliczce 1950kg.

Poza tym na 2 ostatnich fotelach w grandzie na pewno mniej kg "posadzisz" niż zapakujesz bagażu w bagażnik który znika prawie przy rozstawieniu dodatkowych foteli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z hamulcem najazdowym Sharan może ciągnąć przyczepę o maksymalnym DMC 1880 kg.

W DR ma wbite jak wół 2000kg dla przyczepy hamowanej. Z najazdówką faktycznie w realu będzie to ok. 120 kg mniej.

 

Tylko jak to się ma do tezy, że 7-os mają ograniczone możliwości, oraz do tezy, że potencjalnie może w sumie stanowić element zestawu o łącznym DMC 4510kg?

Edytowane przez marcellos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.