Skocz do zawartości

Wędkarstwo


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Napewno niejeden z nas zajmuje się wędkowaniem podczas kempingowania więc ten temat warto poruszyć :ok: By temat troche upiększyć wrzucam fotkę dziś złowionego leszcza. Miał 47cm i 1,2kg wagi. Jak narazie mój rekord leszczowy :ok:

 

Więc kto co ma niech też wrzuca :ok:

post-28472-imported-d21877c7-2b53-4e5a-a53d-1c43810c9e0d_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary11, moje gratulacje :ok: lechol niczego sobie .Z ciekawości zapytam na co rybka się skusila i jaka była metoda połowu ?

 

P.S Wędzony leszcz mimo wielu ości jest smaczną rybką :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładna sztuka :ok: nawet nie wiedziałem że leszcz może takie rozmiary osiągnąć :ok:.

 

Leszcz ma jeden warunek żeby był dobry - musi być świeży :ok:, przynajmniej tak wynika z moich obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś złowiłem pięknego karpia. Nie pamiętam tylko gdzie. Albo to było Tesco, albo Carrefour, ale napewno przed Bożym Narodzeniem :hop1: Sorki nie mogłem sie powstrzymać, zwłaszcza, że temat z życia wzięty jak znajomy chodził z wędką naryby, a potem okazało sie że u rybaków kupował :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary - moje gratulacje, a długo siedziałeś żeby okaza złapać ?

No i napisz co i jak.

Jaki sprzęt trzeba mieć itd.

I w ogóle moglibyście wędkarze taki kącik założyć, ja Wam będę po piwo latał to może się nauczę.

 

Pozdrawiam, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No temacik się rozkręca :-]

 

MarcinT, masz zdolnego syna :) Tyle pstrągów ustrzelić :) Ładnie :)

 

Długo nie siedziałem, po jakiejś godzince wędkowania wziął. Łowiłem z gruntu na sprężyne na jednej wędce i mniejszy koszyczek zanętowy do wędki z "drgającą szczytówką". Wziął na białego robaczka na drgającej :)

 

Podczas patroszenia zdziwiło mnie, że leszczyk miał w sobie sporo ikry. O tej porze roku - nie przypuszczałem. W płotkach zresztą też była ikra.

 

Leszczyk prawdopodobnie trafi na patelnie. Reszta pracy z przyrządzaniem zazwyczaj zostawiam rodzicom :) Ja jestem od łowienia, jem sporadycznie :)

 

Na weekend jade nad Siemianówkę (zalew) i tam nieco poszaleje :hop1: Z przyczepką oczywiście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i weekend nad wodą minął... pogoda paskudna, ryby słabo brały, dobrze, że w domku było ciepło :D Co śmieszne truma chodziła za dnia, w nocy nie była potrzebna :)

 

Zdjęciuf rybuf nie robiłem, bo nic ciekawego nie było. Złowiłem ok 1kg drobnicy. Z ciekawostki - na białego robaka wziął mi szczupak, który przegryzł żyłkę już na brzegu i spitolił :):-] Nie dobiegłem. Nawet nie mały był, bo ok 1kg napewno było.

 

 

 

Na a co u Was? Ktoś coś gdzieś łowił? :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda ryb nie łowię :) , ale może wędkujących zainteresuje gigantyczna dżdżownica, przekraczająca jezdnię w Parku Narodowym Ucka na Istrii ...

bb9fa19cf76c592a.jpg

Połamania kija!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary,musimy pojechać razem nad Bug w okolice Terespola.w lecie łowiłem na tyczkę(przepływankę)leszcze do 2.5 kg.padło też kilka sandaczy,szczupak około 3 kg i kilka linów na starorzeczu.byłem świadkiem wyjęcia suma 23 kg.jutro tam jadę gnębić sandacze i szczupaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie łowiłem w Bugu... będę musiał sprawdzić, czy mój okręg wędkarski tam sięga, a jak nie gdzie pozwolenie wykupić. No i wtedy można się spotkać :) O jakimś weekendziku będzie trzeba pomyśleć :)

 

Połamania kija Koliber :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.