Skocz do zawartości

Tabliczka znamionowa


tomekcossi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i mam pytanie,Mam przyczepę ELDDIS i nie mogę namierzyć w niej tabliczki znamionowej.Czy może ktoś się orientuje gdzie owa powinna się znajdować?Jest jakaś tabliczka po prawej stronie drzwi,lecz jest na niej tylko masa,a raczej DMC.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam podepnę się pod temat kolegi posiadam przyczepę:

ELDDIS GULFSTREAM GTX-rok prod.1995 i mam problem z zrobieniem przeglądu 0,gdyż nie posiadam

tabliczki znamionowej z nr.VIN,mam tylko tabliczkę przy drzwiach z DMC,i ładownością,oraz na dyszlu stary VIN 10znakowy.

Kupując przyczepę w Anglii pisałem VIN z okien przyczepy 17znaków.Diagnosta doczepił sie do nr VIN na oknach twierdząc że okna można wymienić i szukał stary VIN na dyszlu i tabliczce.Twierdzi że jak niema tabliczki znamionowej to nie ma szans na na zrobienie przeglądu.

Czy może ktoś się spotkał z brakiem tabliczki znamionowej i co z tym fantem można zrobić?

Proszę o pomoc w tym temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin czyli jest jakaś szansa na wyrobienie nowej tabliczki?

Cóz to ma znaczyć ,,droga przez mękę"

Zaznaczę że posiadam wszystkie dokumenty od nowości przyczepy i jest zaznaczony 

w książce serwisowej nr VIN na dyszlu(jest pokazane na rysunkach gdzie się znajduje),a o tablice nic.

I czy diagnosta nie powinien się posługiwać VINem  17 znakowym z szyby?

Dodam zdjęcie tabliczki i  nr VIN z szyby.

post-9766-0-23761700-1436902979_thumb.jpg

post-9766-0-26452700-1436903017_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr VIN jest 17znakowy a Wszystkie inne to poniżej 17 znaków są to nr. ramy,nadwozia.Diagnosta dobrze odczytał bo wszystkie numery vin nadane powinien być na ramie, nadwoziu pojazdu i zgodne z tabliczką. Inne umiejscowienie nie wchodzi w rachubę typu szyby.Nadanie nowej tabliczki zastępczej jest proste. Na I badaniu pojazdu diagnosta stwierdza brak tabliczki i wystawia zaświadczenie z wynikiem negatywnym ty udajesz się z dokumentami do WK a oni wydają decyzję na nabycie nowej. Diagnosta wykonuje nowa tabliczkę, montuje pisze znowu dokumenty i znów jedziesz do WK rejestrowac.

Mówimy tutaj o przypadku znalezienia prawidłowego numer nadwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczę że posiadam wszystkie dokumenty od nowości przyczepy i jest zaznaczony 

w książce serwisowej nr VIN na dyszlu(jest pokazane na rysunkach gdzie się znajduje),a o tablice nic.

I czy diagnosta nie powinien się posługiwać VINem  17 znakowym z szyby?

Dodam zdjęcie tabliczki i  nr VIN z szyby.

 

Witam!

Te zagadnienia w angielkach, to nie moja domena, ale mimo to, zapytam:

czy jesteś już w systemie zarejestrowany, jako właściciel?

Ten nr na szybie, to nr pod którym przyczepa jest zarejestrowana w Centralnym Systemie identyfikacji i rejestracji.

Nie wiem, czy ten nr jest tożsamy z numerem VIN przyczepy, ale jeśli tak, to skądś się musiał wziąć :hmm:

Szukałeś numeru jeszcze na ramie drzwi, ew. tabliczki w schowku na butle gazowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr VIN jest 17znakowy a Wszystkie inne to poniżej 17 znaków są to nr. ramy,nadwozia.Diagnosta dobrze odczytał bo wszystkie numery vin nadane powinien być na ramie, nadwoziu pojazdu i zgodne z tabliczką. Inne umiejscowienie nie wchodzi w rachubę typu szyby.Nadanie nowej tabliczki zastępczej jest proste. Na I badaniu pojazdu diagnosta stwierdza brak tabliczki i wystawia zaświadczenie z wynikiem negatywnym ty udajesz się z dokumentami do WK a oni wydają decyzję na nabycie nowej. Diagnosta wykonuje nowa tabliczkę, montuje pisze znowu dokumenty i znów jedziesz do WK rejestrowac.

Mówimy tutaj o przypadku znalezienia prawidłowego numer nadwozia

Ostatnio dzwoniłem na stacje kontroli pojazdów za tabliczkę kasują 36 zł tylko pismo z WK musi być więc raczej nie problem z tabliczką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zarejestowałem na tablice próbne,a numer z okien jest 17 znakowy:

SGESIGTELS5101518,a na dyszlu 10 znaków(ostatnie 10)

               ELS5101518. Ponoć po 1992r?(nie jestem pewien). ma być 17 znaków nr.VIN i są przenisione na okna,

dodam że siostra w Anglii też ma VIN wybity na oknach przyczepy.

Ale DZIĘKI Wszystkim za POMOC,jutro wycieczka do W.K. zobaczymy co powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

SGESIGTELS5101518,a na dyszlu 10 znaków(ostatnie 10)

               

...

Prawidłowo. Na ramie powinno być minimum 4 znaki zgodne w vin, jeśli jest ich więcej , wszystkie muszą się pokrywać.

Masz wszystkie 10 zgodne z vin, jest ok.

Nr VIN powinien być albo na tabliczce albo trwale naniesiony tak, by podmiana elementów nie była możliwa.

Diagnosta z podmianą szyb w oknach miał rację.

Ponadto obowiązuje ich, że jakakolwiek wątpliwość przy identyfikacji zabrania im potwierdzać/stwierdzać autentyczność egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.