Skocz do zawartości

jaka czasza


mymlon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 rok później...

Witam, jak już został odświeżony temat to też dodam kilka słów ja używam od dwu sezonów anteny sat 42cm okrągłą z konwerterem 9dB zysku czy jakoś tak i TV na kartę działa bez problemu na wyjeździe czy w domu, dekoder uniwersalny FERGUSON FX-6600 CR z wgranymi softami wszystkich płatnych platform i teraz tylko zależy jaką kartę włożę to to oglądam w standardzie TV na kartę. Znalazłem foto z wakacji a jutro za dnia zrobię foto ze stacjonarnego wykorzystania talerza.

post-1979-022618800 1293567673_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

California, powiedz. czy gdybyś ponownie kupował talerz wybrałbyś większy czy pozostał przy tym rozmiarze?

Czy pogoda bardzow wpływa na Twoje 42 cm?

 

Witam, jak bym miał kupować jeszcze raz to bym wybrał ten rozmiar ze względu że na daleki wschód nie jeżdżę ( ponoć w tamtych rejonach przydaje się większa) ze względu na małe gabaryty nie zajmuje miejsca a wielkość samej czaszy wystarcza w 100% do oglądania TV/SAT jak na załączonej fotce antena przykręcona jest do pręta fi16 wbitego w grunt i przywiązana do uchwytu manewrowego przyczepy - i powiem szczerze to zdaje egzamin, w/w tuner ma fajnie zrobione menu przydatne do poszukiwań satelit w parę chwil i sygnał już jest. Wiem że na Allegro są zestawy SAT 35cm, widziałem jak się sąsiad męczył w Kołobrzegu by coś złapać nie chwaląc się mi to poszło expresowo i jeszcze zdążyłem wychylić małe zimne gdy sąsiad zrezygnował z montażu anteny ( mi też się nie udało w stroić 35cm czaszy).

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni rok jeździłem zawodowo po krajach UE. Mam zestaw czasza 35cm + dekoder Telewizji Na Kartę. Zapewniał wystarczająco silny sygnał nawet przy niezbyt ładnej pogodzie. Jedynie intensywne opady potrafiły zakłócić odbiór. Niestety antena okazała się za mała podczas pobytu na Litwie. Tubylcy używają anten wielkości miski dla słonia ;-). Należy jeszcze dodać słowo o prawidłowym ustawieniu czaszy. Prosty miernik sygnału jest niewiele wart, profesjonalny chyba się nie opłaca - za duża różnica ceny do częstotliwości użytkowania. Często też użytkownicy pomijają jakość kabla antenowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mymlon, pytanko.

 

Byłem wczoraj w sklepie z antenkami.

W związku z faktem, że stała w sklepie 35 cm na przyssawkę zapytałem o jej "parametry praktyczne".

Powiedzieli, że czym bardziej na zachód tym lepiej odbiera . Jeżeli chodzi o poludnie Europy to już różnie , ale podobno daje radę.

Nasz Bałtyk wypada bardzo słabo albo wogóle.

 

Jakie są Twoje doświadczenia? Częściowo pisząc o Litwie już odpowiedziałeś.

Czytałem posty innych użytkowników na naszym forum i tez chwalili 35 cm :mikolaj:

Koledzy z większych mobilków też są zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mymlon, dzięki za info.

 

Jeszcze jedno pytanie :mikolaj:

Widziałem antenę 35cm z przysawką. Nie zwróciłem specjalnej uwagi na mocowania.

Rozumiem, że mogę odpiąć przyssawkę i antenę mocuję do masztu.

Jakiej średnicy rurka może/ musi być rurka do anteny tego typu jak Ty masz?

Czy w zestawie jest komplet łączników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.