Skocz do zawartości

jaka czasza


mymlon

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tydzień temu kupiłem talerz 35 cm.

Zdecydowanie nie polecam :niewiem:

Kilka dni kombinowania, ustawiania, prób, konsultacje w sklepie, bez efektu.

Najśmieszniejsze jest to, że chłopaki w sklepie po dniu prób też się poddali.

Efekt - w poniedziełek wymieniam talerz na 60-tkę.

 

Używam anteny 35 cm do odbioru pakietu cyfry już drugi sezon (długi ci on u mnie, co najmniej 6 miesięcy trwa :-) )

Lokalizacje to: od Włoch, Słowenie, Austrię, Czechy, Polska (Rowy nad morzem i Ustrzyki w Bieszczadach, Kudowa prawie w Sudetach itp, a do tego ........ Zakarpacie na Ukrainie.

NIGDZIE nie miałem problemu ze złapaniem sygnału, zaniki kilkuminutowe miałem może ze 3 razy w czasie przechodzących od południa burz.

Najdłużej łapałem sygnał około 4-5 minut, korzystam również ze wskaźnika sygnału.

Do dachu przymocowuje przyssawkę "na mokro".

Przewód wprowadzam do środka przez kratkę wentylacyjną lodówki, właściwie to na stałe wystaje z niej jeden koniec kabla, do którego "beczkuje" część zrzuconą z dachu.

Po co więc te wszystkie ustrojstwa z masztami ????????? :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie prościej wyciąc kawał kija z lasu wkopać go w ziemię min na 50cm,czaszę mam 55cm i odbiera polsat cyfrowy nawet w czasie burzy i wiatrów,antena jest ok 70cm nad ziemią .wlasnie w ten sposób mam tv już dwa tygodnie,działa super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie prościej wyciąc kawał kija z lasu wkopać go w ziemię

 

A nie prościej odżałować i kupić kawałek rurki zamiast wycinać lasek :niewiem:

 

Można też jak nie masz rurki, a przyczepa stoi podparta na 4 podporach unieś kółko podporowe tak jak w czasie transportu i do tej rury od kółka przy pokrętle przykręcić antenę. Oczywiście wiąże się to z tym, że w odpowiednim kierunku musisz się ustawić z dyszlem :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czywiście wiąże się to z tym, że w odpowiednim kierunku musisz się ustawić z dyszlem :klnie:

 

Ja kupiłem sobie antenowy maszt aluminiowy o dł 2,5m, przeciąłem go na dwa: 1,8m i 0,7m (ładnie wchodzą do przedniego schowka). Ten dłuższy stosuję w miejsce koła podporowego z możliwością odbioru 360*, bo antena zbiera sygnał pod kątem 45*, więc nawet przy ustawieniu dokładnie w kierunku przyczepy i wysunięciu anteny wysoko, odbiera sygnał.

Jeśli natomiast stoję na zalesionym terenie i satelita jest zasłonięty, to stosuję krótszy maszcik wraz ze stojakiem zrobionym z podstawy starego krzesła obrotowego i przedłużaczem antenowym 15mb, szukając odpowiedniego miejsca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starego krzesła obrotowego

 

 

Oooo skąd ja znam stare krzesło obrotowe :klnie:

 

 

Ps. Koledzy po wakacjach zapodam Wam w tym kąciku nowy pomysł, ale niech to będzie niespodzianka. Uchylę tylko rąbek tajemnicy, że już to zacząłem testować w poprzednich weekendach nad morzem i osoby, które to widziały skromnie powiem są pełne podziwu. Hej do zobaczenia po wakacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROBICAR, każdy sposób jest dobry, aby skuteczny i nie rwało obrazu podczas większych podmuchów wiatru.

Ja mam antenę ustawianą w szafie i uchwyt przymocowany do ścianki w szafie i gdy pewnego dnia mocno dmuchało tak, że nawet w rekach trudno mi było utrzymać antenę , poluzowały się wkręty mocujące uchwyt, więc aby sytuacja sie nie powtórzyła zamiast wkrętów zastosowałem śruby 6 z nakrętkami i teraz juz mocno się to trzyma i mam nadzieje, że już wiatr nie będzie obracał anteny.

Zaznaczam , że jednak była to niezła wichura i to w czasie meczu :klnie: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sam używam takiego statywu, jaki wskazał Szantymen. Mocuję go do podłoża za pomocą 3 krótkich odciągów i śledzi. Sprawdza się doskonale, lekki, mały, poręczny, składany. A halogen jeździ w schowku i też się przydaje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.