Jump to content

jaka czasza


mymlon
 Share

Recommended Posts

Podczas ostatniego grzybobrania stwierdziłem, że jakieś TV by się przydało.

Stawiam na Cyfrę i tu mam do Was pytanie: jakiej wielkości kupić czaszę by bez zakłóceń oglądać programy.

Antena będzie umieszczona na 3 m (składanym)maszcie z opcją mocowania w miejsce koła wsporczego lub na 1,5m na podstawie (postój pod drzewem, itp)

Link to comment
Share on other sites

 • Replies 62
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • mymlon

  10

 • Wirek

  7

 • ROBICAR

  7

 • ziomek

  7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Powinna wystarczyc 40cm lecz optymalnym rozwiazaniem bedzie 60cm w tym drogim rozwiazaniu mozesz odbierac sygnal z dwoch satelit Hotbirda+Astra z zastosowaniem konwentera monoblock lub uklad zezujacy i dwa konwentery. :ok:

Link to comment
Share on other sites

wszystko zalezy w jakim rejonie polski bedziesz stawał. Ja mieszkam w okolicach sandomierza i jak w większości wschodniej polski czasza około 60 to całkowite minimum.

Sprzedaje zestawy satelitarne cyfrowe i wiem że miniejsza czasz to zakłucenia szatkowanie obrazu. Na zachodzie jest lepiej i tu wystarszcy mniejsza.

Link to comment
Share on other sites

Sprzedaje zestawy satelitarne cyfrowe
Oooo kolega po fachu :hop1: Ja co prawda bardziej montuję niż sprzedaję no ale zawsze.... Ale tak w temacie, im bardziej na wschód tym większa czasza jest potrzebna. A Cyfra czy Polsat napewno dawaliby mniejsze czasze gdyby to zapewniało dobrą jakość, bo wiadomo mniejsza czasza jest tańsza, a to nie są instytucje harytatywne.
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Odświeżam stary temat :-]

 

Czy ktoś z Was używa takiej (lub podobnej) czaszy http://www.allegro.pl/item675449391_antena_sat_35cm_camping_konwerter_kabel_10m.html do odbioru Cyfry+ ?

Nie jestem jakimś fanem TV jednak chciałbym pooglądać codzienne wiadomości np na TVN. Przyczepa stoi już nad morzem i zawożąc ją w czerwcu zuważyłem, że na zwykłej antenie nie pooglądam TVN. Chcę założyć jakąś czaszę na wysokości ok 1,5-2 m. Nie wiem jednak czy taki wynalazek jak w powyższym linku spełni moje oczekiwania.

Dodam, że dekoder Cyfry, którym dysponuję to Philips PVR HD (oczywiście odbiór programów HD nie jest mi do niczego nad morzem potrzebny).

Może ktoś wrzuci jakiś link do konkretnej aukcji na Allegro, na której będzie odpowiedni zestaw z możliwie najmniejszą czaszą oraz konwerterem ? :ok:

Link to comment
Share on other sites

Obecnie jestem w Bieszczadach w Wetlinie ( blisko Ustrzyki Górne ) to miejsce chyba najbardziej wysunięte na wschód Polski i mam owalną około 50 cm czaszę i bez problemu złapałem sygnał na mini dekoderze Polsatu.

Będziesz w Wetlinie zobaczysz.

Link to comment
Share on other sites

Będziesz w Wetlinie zobaczysz.

wir57 nie będę w Wetlinie :ok: Daleko, zimno, pada, pod górkę trzeba podjechać i zrywa przedsionki. Przykro mi ale to nie dla mnie.

A tak poważnie to niestety pracuję w tym terminie jeszcze :-]

Link to comment
Share on other sites

Z satelitką pod drzewami może być kiepsko, właśnie to przerabiałem kilka dni temu, niby znalazłem luke, ale sygnału nie było.

 

Jeśli mogę polecić - to bierz stojak wolnostojący, nie będziesz musiał przyczepy ustawiać "do słońca"

 

Mnie wsytarcza do polsatu antena 60cm (od zestawu cyfry+)

Link to comment
Share on other sites

Spablo1 ja mam taką antenę, obecnie jestem w okolicach Rzeszowa. Czasami się obraz tnie, ale idzie TVN 24 na cyfrze oglądać i dzieciaki trochę bajek i przyrody pooglądają. Minusem tych anten jest przyssawka, na przyczepie mi trochę słabo trzyma, no i wrażliwa na przeszkody (drzewa).

Ps. A dzięki koledze Paiter mam długaśny kabelek.... pozdrawiam!!!

post-89431-imported-0448bdba-72e3-4034-9865-569b6e088df5_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

mymlon, żadna antena satelitarna nie zbierze sygnału jak przysłonią drzewa , nie raz to przerabiałem , czasza musi łapać sygnał ponad konarami drzew , albo wysoki maszt , albo ustawić przyczepkę tak aby czasza miała wolną przestrzeń na południe , lub długi przewód antenowy , aby maszt ustawić w odpowiednim miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Spablo1, odpisywałem koledze mymlon, a on będzie w Wetlinie i nie straszne mu , że pod górkę , zimno wcale nie jest , a że zrywa przedsionki - postawi się je na nowo lub przestawi się przyczepkę w miejscu gdzie można śledzie wbić.

A tak poważnie szkoda, że nie możesz tu być mimo tych przeciwności.

Link to comment
Share on other sites

Moje doświadczenia z anteną są takie, że zastosowałem raz antenę taką małą ok. 35cm lekko owalną od jakiegoś kamperka i było to wielkie nieporozumienie. Przy tak małej antenie trudno jest złapać sygnał, dlatego obecnie stosuję oryginalną antenę i dekoder Cyfry +. Podstawę zrobiłem ze starego krzesła obrotowego, a w miejsce kółek założyłem pręty ok. 5cm, które wciskam razem ze stojakiem w ziemię. Ważna uwaga z mojego doświadczenia dla tych, którzy antenę z tak krótką rurą chcą zamontować w miejsce kółka podporowego:

-Jeśli przyczepa tyłem będzie ustawiona w kierunku, w którym skierowana będzie antena to ta będzie wchodziła w okno i nie będzie sygnału. W tym samym przypadku problem z otwarciem przedniej klapy schowka. Drugim minusem tego samego montażu jest fakt, że jeśli antena nie będzie skierowana w naszą przednią szybę przyczepy to i tak ktoś może się ustawić blisko nas, czego sam doświadczyłem. W odległości 4m ustawił się kamper przysłaniając antenę, co spowodowało zanik sygnału. Stojak mam tak skręcany, że mogę odczepić podstawę i samą rurę zamontować w miejsce kółka podporowego, ale od czasu przygody z kamperem zawsze stawiam cały stojak tam gdzie mi się podoba.

Link to comment
Share on other sites

35cm lekko owalną od jakiegoś kamperka i było to wielkie nieporozumienie

Ok. Rozumiem. Wylkuczam tajemniczą walizkę z antenką :ok:

 

Podstawę zrobiłem ze starego krzesła obrotowego

Bardzo podoba mi się ten pomysł :-] Będę jednak próbował z rurą o dł. 2 m w miejsce koła lub wbicie w ziemię w takim miejscu aby żaden kamper mi nie zasłaniał czaszy.

Link to comment
Share on other sites

Moje doświadczenia z anteną są takie, że zastosowałem raz antenę taką małą ok. 35cm

Przyznaje racje też testowałem taką antenkę i trudno złapać sygnał, obawiałem się o złapanie sygnału na swojej w tej Wetlinie, ale po 3 minutach już miałem obraz na TV :ok:

Link to comment
Share on other sites

Bardzo podoba mi się ten pomysł Będę jednak próbował z rurą o dł. 2 m w miejsce koła lub wbicie w ziemię w takim miejscu aby żaden kamper mi nie zasłaniał czaszy.

 

Weź pod uwagę, że nawet, jeśli będzie to rura 2m zamontowana w miejscu koła podporowego to i tak górna krawędzi anteny będzie nie wiele wyżej od górnej krawędzi każdej przyczepy lub kampera. Jeśli natomiast 2m wbijesz w ziemię to raz, że wymiar się skróci, a i czy będzie to takie stabilne gdzie odchył 3mm już powoduje zanik sygnału. Nie wiem czy jeszcze ktoś tu podzieli moje zdanie, ale stojak jest najlepszym i niezastąpionym sposobem. Drugi pewny sposób to antena na dachu przyczepy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
 • Create New...