Skocz do zawartości

Zakup daszku do przedsionka


COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

Głupio zapytam czemu kedra jako mocowanie daszka do przedsionka ?

Przecież "markowy" daszek posiada odp dziurki i wzmocnienia do montażu do stelaża przedsionka. (u mnie 6 dziurek na 6 wystających bolców z przedsionka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A jak ta kedra wchodzi w listwę przyczepy ? Też tak ciasno ? Coś jest nie tak i trzeba coś wykluczyć .

Kedra  5mm będzie chyba zbyt luźna .

 

Ja kedrę i profil łączący brałem z jednego źródła i wszystko z wymiarami było OK .

Właśnie zmierzyłem kedrę i jej średnica to dobre 8 :/ więc tu leży problem. Profil jest przystosowany na 7 więc trzeba alb kedrę wymienić albo na ciepło trochę profil powiększyć ;) mam zapas 1m profilu więc na ciepło powiększę otwór i zobaczymy z jakim rezultatem ;)

Głupio zapytam czemu kedra jako mocowanie daszka do przedsionka ?

Przecież "markowy" daszek posiada odp dziurki i wzmocnienia do montażu do stelaża przedsionka. (u mnie 6 dziurek na 6 wystających bolców z przedsionka)

Ja mam może nie markowy daszek ;) bo mam wszytą kedrę i nic poza tym. Wczesniej na str.3 jest opisany cały patent na montaż daszku do przedsionka i stosuję się do tego :) Ba jestem już bliski finału ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ta kedra wchodzi w listwę przyczepy ? Też tak ciasno ? Coś jest nie tak i trzeba coś wykluczyć .

Kedra  5mm będzie chyba zbyt luźna .

 

Ja kedrę i profil łączący brałem z jednego źródła i wszystko z wymiarami było OK .

Fakty kedra 5 będzie za wąska. Więc sprawdzę drugi pomysł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmierzyłem kedrę i jej średnica to dobre 8 :/ więc tu leży problem. Profil jest przystosowany na 7 więc trzeba alb kedrę wymienić albo na ciepło trochę profil powiększyć ;) mam zapas 1m profilu więc na ciepło powiększę otwór i zobaczymy z jakim rezultatem ;)

I wszystko jasne . Zdziwiło mnie to , że kedra tak ciasno wchodzi w profil . Aż wręcz jest to nie możliwe przy zakupach 7mm kedra i 7 mm profil .

Nie jestem przekonany do tego aby na ciepło kształtować profil . Nie pamiętam dokładnie ale chyba nie jest on tak plastyczny . Utnij z 10cm i spróbuj ale chyba jednak lepiej kupić kedrę 7mm a tą 8mm może gdzieś jeszcze wykorzystasz .

Głupio zapytam czemu kedra jako mocowanie daszka do przedsionka ?

Przecież "markowy" daszek posiada odp dziurki i wzmocnienia do montażu do stelaża przedsionka. (u mnie 6 dziurek na 6 wystających bolców z przedsionka)

Oczka w daszku często są narażone na mocne porywy wiatru i po czasie lubią się "wysiepać" . Tak też się dzieje przy złym naciągnięciu daszka . Podczas deszczu robi się wtedy taki balon z wodą co daje podobny efekt jak z wiatrem .

Uważam , że połączenie kedra daszku - profil łączący - kedra przedsionka jest dużo bardziej trwały a jak spojrzysz na zdjęcie z postu nr 36 (link poniżej) to zwrócisz uwagę na pięknie ułożoną powierzchnię .

Podobne połączenie z oczkami będzie trudno osiągnąć . Wychodzą fałdy .

 

http://forum.karawaning.pl/topic/14070-zakup-daszku-do-przedsionka/?p=327884

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba z profilem i elektryczną opalarką wyszła pozytywnie :) profil dobrze się kształtuje tak, że można nadać odpowiedni kształt, nawet supeł ;) jutro zrobię całość i kedra wejdzie bez problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil już zrobiony :) znalazłem listwe drewnianą, która była trochę grubsza niż szczelina w profilu.etapami nagrzewalem i wsuwalem listwe w profil a otwór w listwe się odrobinę powiększył.teraz wszystko pasuje :)

Edytowane przez COLLINS18 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz pozostało już tylko przyszyć kedrę do przedsionka . Przeszyj ją dwa razy po długości z jakimś 0,5 -1cm odstępem oraz zrób na końcach małą kopertę dla wzmocnienia .

Na wiosnę powinno to wszystko hulać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Collins ale wiosna będzie w czerwcu bo teraz za oknem mamy poczatek grudnia

Commander zacząłeś coś robić w kierunku dodatkowego daszku ? Ah mam nadzieję, że wiosna będzie szybko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie bo buda jest internowana...

A i daszku jeszcze nie mam bo zostały w Juli same na 2,5m. Koncepcja natomiast żyje i ma się niezle...

 

a jaką długość potrzebujesz? Może znajdę coś odpowiedniego w naszych zasobach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy biorąc pod uwagę wydatki na kedry, listwy łączące, oraz robotę nie warto zainwestować troszkę więcej i jako bazy zamiast daszku z juli użyć przedsionka letniego (ze ścianami bocznymi i pełnym stelażem) ??? koszt uzywki ok. 350zł, z boczych ścian korzystamy wedle potrzeb, dzięki stelażowi może uda się jakoś inaczej to połączyć??? no i wydaje mi się że mamy....dużo fajniejszy produkt .... tak sobie myślę, ale nie koniecznie mam rację :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.