Skocz do zawartości

Zakup daszku do przedsionka


COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

Mam podobny daszek jak kolega Irekg1, tylko chciałbym zastosować go jako przedłużenie przedsionka. Czy da radę zamontować go pod daszek przedsionka.

@maniek72 napisał:

Mam podobny daszek .... , tylko chciałbym zastosować go jako przedłużenie przedsionka.

Czy da radę zamontować go pod daszek przedsionka. < tak

 

W najbliższej pasmanterii kup taśmę rzepową < zerknij

 

Ta taśma składa się z dwóch części jak każdy rzep, po rozdzieleniu masz dwie taśmy.

 

Mój patent z ponad 15 lat .

Kupiłem taśmę czarną o szerokości ~5 cm  L= wg potrzeb

 

Jedną taśmę przyszyj równo z krawędzią swojego daszku.

Drugą taśmę przyszyj do przedsionka ale w odległości ~10cm od spodu. Chodzi o to żeby po połączeniu obu taśm powstała zakładka zachodząca nad dorabiany daszek. Połączenie jest bardzo mocne trwałe i szybko rozłączne.

 

Inny patent w Castoramie kupiłem gotowy kawałek 5m x ~4m i tak zamocowałem < nad przedsionkiem

Muszę dodać że to rozwiązanie powodowało chłodek w przedsionku i cień na zewnątrz.

 

Teraz jestem leniwy, przed przedsionkiem ustawiam 2 parasole < które przemieszczam wg potrzeb szukając cienia.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo są jeszcze dobrzy ludzie na świecie... ciekawe czy daszki w Juli też :] (są)

Niestety w sklepie Jula nawet po południu były dalej te 2 szt. daszków  mniejszych 2,5 x 2,5 m (Kajetan potwierdzi ,bo razem widzieliśmy ).

Szkoda,

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 (Kajetan potwierdzi ,bo razem widzieliśmy ).

 

 

Potwierdzam uroczyście, zaprawdę dwa malućkie li tylko były  :]  :]

 

Ale był też pokrowiec na kampera, ocieplany, w takiej cenie, że można za to garaż, podejrzewam już wybudować  :look:  :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale był też pokrowiec na kampera, ocieplany, w takiej cenie, że można za to garaż, podejrzewam już wybudować.

 

Do istniejącego garażu po starej przyczepie (był za krótki) dobudowałem skośny tył.

Tylną starą ścianę wykorzystałem do zrobienia skośnego dachu.

Od 12.10.2013 r. nowa przyczepa w garażu po przebudowie.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny patent w Castoramie kupiłem gotowy kawałek 5m x ~4m i tak zamocowałem < nad przedsionkiem

Muszę dodać że to rozwiązanie powodowało chłodek w przedsionku i cień na zewnątrz.

 

 

Pozdrawiam,

Fajny patent, masz cień przed przedsionkiem i dodatkowa ochrona dachu przedsionka.

Ired, do mojego dachu musze zakupić nogi i zmierzyć odległości pomiędzy wierzchołkami, bo może otwory będą pasować żeby założyć go pod daszek przedsionaka, gdyby się okazał za długo zastosuję twoja radę wszycia rzepów.

Garaż :ok:

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny patent, masz cień przed przedsionkiem i dodatkowa ochrona dachu przedsionka.

Ired, do mojego dachu musze zakupić nogi i zmierzyć odległości pomiędzy wierzchołkami, bo może otwory będą pasować żeby założyć go pod daszek przedsionaka, gdyby się okazał za długo zastosuję twoja radę wszycia rzepów.

Garaż :ok:

Usługa wszycia rzepów została wykonana (po wcześniejszym ustaleniu) 'za psie pieniądze' w punkcie obszywania dywanów.

Wg potrzeb dobiorą kolor nitki. Ważne poproś o szycie najdłuższum  ściegiem 'zygzak' trwalszy i nie pruje materiału.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh . Jak masz takie nastawienie jak ja to wiosna przyjdzie do Ciebie bardzo szybko.

... Tak gdzieś na przełomie stycznia lutego . :lol:

 To by było coś ;)

Wszywam w styczniu kedre ale rozłożę daszek z przedsionkiem jak tylko sniegi zginą ;) Chyba że... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miła Pani z go=marketu poinformowała mnie, że mają tylko 3.9m kedry  :no:  a jest mi potrzebne 5m :/ Proszę Was o radę czy ta kedra będzie mocna:

http://allegro.pl/kedra-z-tworzywa-sztucznego-szara-i3717893383.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie taką szarą miałem i zdała egzamin .

Przeszyj ją dwukrotnie w odstępie 1 cm . Będzie dobrze .

Właśnie zacząłem wyobrażać sobie jak wciskasz w profil łączący ten obszyty koncentryk . Uwierz , szału nie będzie .

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie taką szarą miałem i zdała egzamin .

Przeszyj ją dwukrotnie w odstępie 1 cm . Będzie dobrze .

Właśnie zacząłem wyobrażać sobie jak wciskasz w profil łączący ten obszyty koncentryk . Uwierz , szału nie będzie .

finger pamiętasz rozmiar kedry ??? czy 5 w ten profil łącznik bedzie wystarczająca ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.