Skocz do zawartości

Zakup daszku do przedsionka


COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

Pro omnibus !

 

Daszek como daje tyle cienia ile widać na obu obrazkach.

AD2015

Pozdrawiamy z Włoch,

Ir & Ed

PS

Pierwsza czynność jaką wykonujemy podczas pierwszych kropel deszczu to w galopie szybkie złożenie daszku.

W pierwszych porywach wiatru w/w czynność powtarzamy w podskokach !

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ired, a jeżeli są momenty że daszek daje cień to czy jest on efektywny? I jeszcze jedno czy jeżeli opad deszczy nie jest połączony z wiatrem to czy daszek daje radę ,tzn. czy nie przecieka i czy nie zbiera się na nim wodny balon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie do Fingera i Collinsa18. Czy kedrę nalezy przyszyć do dachu przedsionka /okapu/ czy do przedniej ściany przedsionka tuż pod okapem?/chodzi o szczelność dachu/ I jeszcze jedno pytanie jak daszek zakupiony w Go-Markecie /Cara Shade / spisuje się na słońcu a jak na deszczu? / mają jeszcze daszki Como nieco tańsze/.

Przepraszam ale dopiero dziś zobaczyłem pytanie , m.in. do mnie .

Kedrę szyłem do przedniej części , tj. do tej zakładki przy skraju dachu.

 

Nie wiem czy czytałeś , więc tu znajdziesz info -

http://forum.karawaning.pl/topic/14070-zakup-daszku-do-przedsionka/?p=327884

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Finger za odpowiedż. Chyba wybiorę takie rozwiązanie jak Twoje chociaż łączy się to z pewnymi krawieckimi robótkami , bo również zastanawiam się nad używanymi daszkami z Mielna które można bezpośrednio łączyć ze stelażem przedsionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś kto cały czas zajmuje się trochę cięższym szyciem to bułka z masłem . 

Jak nikogo takiego nie znajdziesz to mam u siebie taką miłą babeczkę co za parę złociszy zrobi Ci takie szycie.

Mi i nie tylko mi robiła już takie rzeczy.

Decyzja należy oczywiście do Ciebie .

 

PS - Aby nie było dziwnych sytuacji to zgram temacik i bez czekania Ci to zrobi. Będziesz wiedział ile to kosztuje. Lubię klarowne sytuacje. :)

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ired, a jeżeli są momenty że daszek daje cień to czy jest on efektywny? I jeszcze jedno czy jeżeli opad deszczy nie jest połączony z wiatrem to czy daszek daje radę ,tzn. czy nie przecieka i czy nie zbiera się na nim wodny balon?

@mundeki28

Wszystko opisane (post #151), dodatkowe foto = cień tylko od daszka, parasol złożony

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Mamy dwa daszki Como 4 i 8.

Z daszku Como 4 korzystamy stacionarnie = dopięty do przedsionka lub po złożeniu przedsionka do przyczepy.

Z daszku Como 8 korzystamy na kempingach tranzytowych, podpinamy bezpośrednio do przyczepy.

Z tej opcji korzystamy gdy wiemy że nie będziemy rozkładać przedsionka do przyczepy.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy materiał z jakiego wykonany jest daszek COMO pochłania dobrze promienie słoneczne bo nie zawsze tak jest.

@mundek28

więcej... zerknij + czytaj

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Po naszym powrocie z Hiszpanii jesteś pierwszy w kolejce do tego daszku.

Wysoki rabat zapewniamy.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj odbył się test daszka letniego do naszej przyczepy, najpierw był jeden daszek przeciwsłoneczny z Juli 3,5m

ale był troszkę za mały, teraz są dwa zszyte razem, wielkość obecnie jest idealna :yay:  a co najważniejsze

to że rozkłada się to wszystko w 10 minut, i  że mimo to że jest to daszek przeciwsłoneczny to jest on całkowicie

nieprzemakalny, nawet w największe ulewy spokojnie można pod nim siedzieć.

 

post-7306-0-40453500-1440340471_thumb.jpg

post-7306-0-74534700-1440340475_thumb.jpg

post-7306-0-56151100-1440340479_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odbył się test daszka letniego do naszej przyczepy, najpierw był jeden daszek przeciwsłoneczny z Juli 3,5m

ale był troszkę za mały, teraz są dwa zszyte razem, wielkość obecnie jest idealna :yay: a co najważniejsze

to że rozkłada się to wszystko w 10 minut, i że mimo to że jest to daszek przeciwsłoneczny to jest on całkowicie

nieprzemakalny, nawet w największe ulewy spokojnie można pod nim siedzieć.

Byłem obok, widziałem, potwierdzam wyszło super ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.