Skocz do zawartości

Zakup daszku do przedsionka


COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

Collins właśnie o tym są powyższe (bardzo rozmydlone) dyskusje. Z tego co sie dowiedziałem to wypasiony przedsionek ma wszyty z brzegu zaczep do daszka. Wsuwasz jak w przyczepie, napinasz i po kłopocie. Powierzchnia x2. Natomiast ja mam fajny przedsionek z naciskiem na fajny (nie mylić z wypasiony) i nie mam tego zaczepu. Dlatego też w sposób bardzo powolny obmyślamy jak go (ten daszek) zaczepić i usztywnić przy tym jednocześnie przedsionek. Jak wykombinuje coś konstruktywnego to dam znać. Powiem co i jak. W każdym bądź razie muszę znaleźć na to patent bo ciasnota w przedsionku przeogromna. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W poprzedniej przyczepie miałem tak :

 

post-6371-0-87213200-1375448665_thumb.jpg 

 

W daszku były trzy otwory w które wchodziły końcówki pionowych rurek stelaża.

Aby daszek nie spadał, na szpikulce stelaża nasuwane były kapturki. 

Naciąg daszka był jednocześnie naciągiem przedsionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nie miałem takiej listwy. Daszek był jedynie nakładany na szpikulce pionowych rurek, dociśnięte kapturkami i naciągniętymi linkami od naciągu. Łączenie nie było szczelne, ale to tylko daszek p.słoneczny. Odpowiednie pochylenie chroniło przed deszczykiem.   :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tylko że Adrian ja nie mam listwy montażowej w przedsionku na daszek. Nie wiem w jaki sposób go stabilnie przypiąć (oczywiście póki co)... 

 

Witam . :)

 

Układ z daszkiem przyczepianym do przedsionka miałem przy poprzedniej przyczepie .

Do czoła przedsionka trzeba doszyć kedrę . W tym momencie masz już dwie kedry - na czole przedsionka i w daszku . Obie kedry łączy się łącznikiem z tworzywa sztucznego , który posiada z jednej i drugiej strony likszparę .

Kedrę do przedsionka i łącznik (listwę) można kupić np. w sklepie Braci Klaja .

Wymierz sobie ile czego potrzebujesz i dzwoń do firmy z zamówieniem .

 

To co Ci potrzeba -

http://sklep.klaja.pl/pl/p/Kedra-biala-8mm/2888

 

Tylko uwaga na rozmiar (tu jest w wersji 2,5mm) Tobie będzie potrzebna np.8mm ale to zależy od rozmiaru kedry -

http://sklep.klaja.pl/pl/p/Profil-laczacy-Listwa-Kedra-2%2C5m-/457

 

Wszystko możesz dogadać telefonicznie ze sprzedającym .

 

PS - Kedrę wszyje Ci każdy zakład typu kuśnierz , kaletnik . Chodzi o dobre nici do przeszycia .  

 

Powodzenia . :ok:

 

PS2 - Tak to wyglądało u mnie (fotka poniżej).

post-1836-0-71618900-1375536821_thumb.jpg

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną lepszej nie znam .

Cieszę się , że Ci się podpowiedź przyda .

To naprawdę trwałe połączenie . Dobrze wszystko jest spasowane na całej długości daszka .

Jak będziesz miał je nieco dłuższe (poza obrys daszka - 15 -20 cm) to będziesz miał odprowadzenie wody podczas deszczu nieco dalej , tak , że nie będzie Ci zaciekać pod daszek (przy normalnym opadzie).

 

PS - Ze względu na długość możesz sobie listwy kupić np. 4 po 1 metrze . Jest to łatwiejsze w przewożeniu .

 

Powodzenia w zakupach i użytkowaniu . :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po tegorocznych wakacjach, stwierdziliśmy z żoną że musimy dokupić przedsionek letni i doczepiać go do pełnego, zwłaszcza przy dwójce dzieci które to albo maja mnóstwo zabawek albo sprowadzają mnóstwo dzieci z pola żeby się pobawić. Wtedy nie kręcą się w przedsionku i nie bałaganią. A wieczorkiem dla nas samych będzie wygodniej usiąść z sąsiadami i :piwko:  wypić. Zgapiliśmy ten pomysł od sąsiadów z pola  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

co myślicie o tym daszku ???

http://allegro.pl/daszek-przeciwsloneczny-do-przyczepy-shade-4x2-4m-i3558581610.html

w Juli tych w/w na razie nie ma  :oslabiony:



Finger. Jeszcze raz dzięki. Fajne rozwiązanie.

 

Udało Ci się już zastosować w/w patent z mocowaniem daszku ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga tego daszku to ok 8 kg niby nie duzo ale zawsze to dodatkowy cieżar ;) zastosuje ten patent jak podali powyżej,  przed zimą lub wczasną wiosną. Mam nadzieje, że znajomy tapicer przyszyje kedre do przedsionka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.