Skocz do zawartości

lodowka grzeje nie chlodzi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zapoznalem sie z tematem lodowek ale nie znalazlem rozwiazania dla mnie. Mam lodowke elecrolux zasilana gazem i pradem. W maju tego roku dzialala. Obecie od tygodnia jestem na urlopie i klapa, nie dziala. Zarowno na pradzie jak i gazie tyl lodowki sie nagrzewa, nie ma jednak chlodzenia :/ wytrzasalem lodowke, poziomowalem i nic. Z tylu wszystkie rurki sie nagrzewaja. Co moge jeszcze zrobic? slychac jakby jakis plyn sie przelewal.

Czy sa serwisy takich lodowek? Jest ona napelniona amoniakiem przynajmniej takie jest oznaczenie NH3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować "pałowania" młotkiem gumowym po rurkach i wywrócenia jej do góry nogami. Mi to kiedyś pomogło. Ale nie licz na zbyt wiele. Jeśli jest w środku amoniak to jest jakaś szansa, że farfocel zatykający dyszę przesunie się i jakiś czas pochodzi. Nie wiem czy ktoś naprawia jeszcze lodówki amoniakalne. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zabrałem się za obstukiwanie. Gdzieś przeczytałem, że kryształy tworzą się przy kapilarze. Gdzie ona jest? Bo nie wiem w co stukać ;)

I jeszcze jedno, czy to normalne, że wszystkie rurki z tyłu lodówki są ciepłe/gorące. Która doprowadza zimno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewracam lodówkę już czwarty dzień co jakiś czas sprawdzając czy działa. Niestety nic.

Czy taką lodówkę można gdzieś naprawić?? Mam lodówkę Elecrolux RM200B.

 

Ewentualnie jakie są alternatywy? Zastanawiałem się nad kupnem nowej, ale ceny trochę odstraszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po "wywracaniu" należało odczekać 1h , potem uruchomić i odczekać kolejne 30min na rozpoczęcie chłodzenia.

Oczywiście nie "podnosisz skuteczności" włączając ją z 2 źródeł? (230+gaz lub 230+12)

Leżała już w najróżniejszych pozycjach, trząsałem i obracałem :) i nic... Za każdym razem po uruchomieniu czekam około 2h tył jest gorący - szczególnie radiator na górze i dolne rurki, góra tych spiralnych jest raczej tylko ciepła.

 

Próbowałem obstukać, ale delikatnie i nie wiem w co stukać szczególnie.

Zdjęcie: http://naforum.zapodaj.net/7bac50303f60.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie zwiał ci amoniak , bo ja miałem taki przypadek, że rozszczelniła mi się rurka na spawie i amoniak zwiał została sama woda bulgotało a nie chłodziło ,lodówka do wymiany bo w polsce tego nikt nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na krótko/przypadkowo to nic się nie stanie. Jak na dłużej to przestanie chłodzić.

 

ok, wiem że nie można, gdzieś już o tym czytałem, tylko chciałem zapytać co tak konkretnie się może stać? Ktoś mi zadał ostatnio takie pytanie i nie potrafiłem mu odpowiedzieć, po tym jak zwróciłem mu uwagę że lodówka chodzi na gazie i 230 :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Przypadkowo włączyłem jednocześnie gaz i 230 na 4h. W lodowce Sahara 37stopni. Da się jeszcze uratować czy już umarła? Co robić?

Jutro wyjazd na wakacje

Edytowane przez mareko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.