Skocz do zawartości
barwol

Zimowe kempingi w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

barwol

Witam! Zbliża się okres zimowy więc proponuję wymianę opinii o zimowych kempingach w naszym kraju. Gzie są? Jakie atrakcje oferują dla najmłodszych? Jak daleko są zlokalizowane od tras narciarskich? Co z wyżywieniem? Myślę, że o przyjemności spędzania czasu zimowego we własnej przyczepie nie muszę pisać...

Zapraszam do rozwinięcia tematu!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bodek1968

Chyba większość z forumowiczów "usypia" na zimę swoje "skorupy".Prawda jest też taka,że w naszym pięknym kraju karawaning zimowy nie jest jeszcze popularny i typowy sezon kojarzy się z latem.Ja też lubię wyskoczyć gdzieś po tzw sezonie ,co też będę czynił na przełomie listopada i grudnia.Może w Twoje okolice też zajadę? :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MARYŚ

właśnie sobie poczytałem i widzę że nie ja jeden mam pomysł gdzieś sobie pojechać po sezonie a wręcz zimową porą. niewiem jak to wygląda w innych krajach ale unas chyba jest ogólny brak zainteresowania takimi zimowymi wypadam. A może jakiś Sylwester na kempingu ??? :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bodek1968

Klamka zapadła-wyjazd 24.11.07.Kierunek-południe Polski i............co nam do głowy "strzeli".Pomysł z Sylwestrem do przemyślenia :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Maciej
A może jakiś Sylwester na kempingu ???

To jest moje marzenie, ale pewnie będzie ciężko znaleźć jeszcze jakiegoś chętnego. Co prawda nie wiem jak zachowuje się przyczepa na naszych drogach zimą ale myślę że dałbym radę. Najbliżej mnie położony i całoroczny jest Małe Morze nad zatoką. Nad morzem też jest fajnie w zimie :hop1:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
barwol

Z rodziną ruszam na 90% do Szklarskiej Poręby na kemping POD KLONEM. Mamy 3 małych dzieci (bliźniaczki 2 lata + 5 letnia córa). Termin - po Świętach lub tydzień później na ca. 10 dni. Jeżeli ktoś z dziećmi również wybiera się w tym terminie w te rejony to proszę o kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
boss

Jak już będziesz w Szklarskiej to proponuję odwiedzić Świeradów ok. 20km od Szklarskiej. W gródniu zostanie oddana do użytku pierwsza w tym rejonie kolej gondolowa oraz stok narciarski o długości 2400m. :hop1::-]:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
barwol

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś z was zna kemping POLANA SOSNY w Niedzicy? Podobno ma to być coś zimowego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MARYŚ

Ja wybieram się na sylwestra do Wieżycy (ośrodek stoczni) większą paczką, częściowo bez przyczep ale to z braku ich wogóle :hop1: Ja z przyczepą :-] i to będzie spełnienie mojego marzenia.......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Daro

zapewniam że zimowym będzie Pod Krokwią w Zakopanem :hop1:

Polanę Sosny również polecam :-]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bodek1968

A można coś więcej o tej "Polanie" ?Jakie warunki itp?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek l

Mówisz o Polanie w Sromowcach ?, jeśli tak to polecam, i dwa kroki do Słowacji.

Jacek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
barwol

Właśnie sprawdziłem że POLANA SOSNY w styczniu nie działa. Co to ca kemping zimowy?! Poniżej bardzo interesująca propozycja z rynky CZ. Jest to kopia odpowiedzi na mail mojej żony w spr. pobytu zimowego. Chyba ostatecznie pojedziemy w to miejsce...

===

Dear Joanna,

sorry for this delay I am out of the contry and can't check my email as frequently. You do

not have to make a reservation for the time you want to visit us, there will be space for

you.

You are welcome to bring your caravan earlier as you would like. As far as leaving it

heated for lenth of time prior to your arrival, in our opinion it is not nesesary. If you have

gas heating you can heat up the caravan to a confortable temperture in just a few hours.

If you have electrical heating system we can turn it on before you arive. It all depends on

what kind of caravan you have. Most people that winter camp don't have any water in

their pipes and tanks to prevent freezing and damage. If you have your caravan standing

you pay just for the caravan, if you use electrical hook up, you pay for caravan and

electricity. You will pay for persons once you arrive and for the lenght of time that you

stay.

There is a ski school for kids about 2km away from the campground but all depends on

snow condition so I can't tell you when they will be opened.

We have the standard poles for electricity (10A) so you should not have a problem.

We can orginize a ski bus/taxi for you to get to skiing hills at your expence. We do not

have a ski bus at the campground.

Shower costs are extra. It's 5Kc/5min and 10Kc/10min.

All our prices on the website are curent and effective and I am sorry I can't write it out

for you as I am out of the country.

If you have any other questions, don't hesitate to write again.

Sincerely,

Jaromir Bubik

Autocamping Bobrovnik

camp@bobrovnik.cz

www.bobrovnik.cz

=====

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek l

Świetne, jeśli to prawda to chyba warto jechać.

Naprawdę zależy im na Tobie, Niemcy ich nauczyli tego pewnie.

Pozdrawiam, Jacek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piomar67

Na Mazurach też jest jeden kemping całoroczny.

Mam na myśli ten w Rydzewie

http://www.obiektyturystyczne.pl/najlepsze.noclegi/webredir/?id=2163/

pytanie tylko czy zdarzają się klienci

podjadę w grudniu i sprawdzę

[ Dodano: Czw 09 Wrz, 2010 13:14 ]

a tak w ogóle znacie kogoś kto spędzał Święta albo Sylwestra na kempingu Pod Krokwią w Zakopanem ?

Korci mnie aby spróbować w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi