Skocz do zawartości

NIEWIADÓW N126.....


gino

Rekomendowane odpowiedzi

Kogut widzę, że mamy podobny kolor ściany kremowy-ładnie pasuje do wnętrz naszych,ale przyznam, że Twoja okleina mebli ładniej wygląda od orginalnej która u mnie została:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 196
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przyczepy N126 są sympatyczne i praktyczne jeżeli chodzi o wagę itp w sam raz 

dla 2- 3 osób . Czyli dla mnie i mojej żony .

Sądze więc że to najlepsze miejsce do zadania nurtujacego mnie pytania :

Jak się używa N126 bez ocieplenia ? 

Bo tak sa fabrycznie produkowane . 

Chodzi mi o przegrzewanie sie przyczepy podczas upałów oraz o ewentualne zaparowanie w środku podczas czy po 

deszczach i nocnych chłodach .

A może inaczej : Czy kupilibyście NOWĄ  przyczepę np N125NT za 30 tysiaków? 

Praktycznie nie ma nowych przyczep w europie o DMC do 750 kg.....a to jest dla mnie wazne żeby nie taqrgać tony na ogonie .

Przecież nie będę zrywał nowej okleiny żeby ją ocieplać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepy N126 są sympatyczne i praktyczne jeżeli chodzi o wagę itp w sam raz 

dla 2- 3 osób. Czyli dla mnie i mojej żony . -NIC DODAĆ NIC UJĄĆ

Sądze więc że to najlepsze miejsce do zadania nurtujacego mnie pytania :

Jak się używa N126 bez ocieplenia ? 

Bo tak sa fabrycznie produkowane . 

Chodzi mi o przegrzewanie sie przyczepy podczas upałów oraz o ewentualne zaparowanie w środku podczas czy po 

deszczach i nocnych chłodach .- MOJA JEST Z PRZED 1990 I ZJAWISKA O KTÓRE ZAPYTUJESZ W NIEJ NIE WYSTĘPUJĄ (WYŚMIENITA CYRKULACJA POWIETRZA) WIĘC W NOWSZYCH MYŚLĘ, ŻE JEST TAK SAMO

A może inaczej : Czy kupilibyście NOWĄ  przyczepę np N125NT za 30 tysiaków? - WIDZĘ LITERÓWKĘ 5 NA 6:), MOŻE CENA NIE JEST MAŁA ALE JAK MA WC (WERSJA NT) RACZEJ WARTO

Praktycznie nie ma nowych przyczep w europie o DMC do 750 kg.....a to jest dla mnie wazne żeby nie taqrgać tony na ogonie . - BŁĄD ZOBACZ SOBIE http://www.romer-niewiadow.pl/przyczepy-kempingowe/  Rk320D

Przecież nie będę zrywał nowej okleiny żeby ją ocieplać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za tak małą przyczepę Romera typu RK 320 jest niestosowna . 

Za 32tyś zł można kupić Knaus Deseo - nową ale DMC 850  - ładowność 150 kg .

W tym przypadku Niemcy chodzą po ziemi a nie bujają w obłokach .

Z resztą RK 320 ma wprawdzie DMC 750 ale ładowność 60 kg zaś 

RK 320D przy DMC 750 kg ma ładowność 30 kg .

Po włożeniu butli z gazem braknie miejsca na wodę - albo odwrotnie .

O pościeli i talerzach nie wspomnę ... 

Dlatego biorę pod uwagę N126NT bo przy DMC 750 ma ładowność około 130 kg a cena to faktycznie też 

nie jest rewelacyjnie niska . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ładowność nie zwracałem uwagi oglądając oferty kierowałem się tylko DMC - masz racje nie ma to jak poczciwe N-ki:)

Romer nie podaje ładowności przyczep na WWW a jedynie DMC  - zadzwoniłem i mi powiedzieli ....

Fajne mają te przyczepki .

 

Podobno Niewiadów daje 1cm ocieplenia za kilka stówek dopłaty.

N126N to chyba jedyna porządna przyczepa na rynu europejskim o DMC do 750kg i ładowności 

pozwalającej cokolwiek ze soba zabrać. Z ceną jednak chłopaki trochę szaleją na nowe eNki

- przy zachowaniu rozsądku może mielimy większy zbyt i pozbyli się syndyka.

A pomyslec że w latach 90-tych były po kilka tysiecy ....

 

Wracając do ładowności .... . Nie mam zamiaru drżeć ze strachu w Austrii czy Niemczech na widok 

Policji . Z resztę w PL też już chyba umieją ważyć zestawy .

Pozostaje jednak problem tego ocieplenia - istotne bardziej podczas upału niż w przypadku chłodów .

Ale tego nie wiem dlatego Was pytam jak to z tym brakiem ocieblenia w użytkowaniu przyczepki wygląda ???

Edytowane przez Boma (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jeżeli zapytujesz o parowanie i skraplanie się wilgoci w chłodne dni - to w mojej przyczepie takich zjawisk nie zaobserwowałem (chyba, że mała para na szybie przy łóżku w okolicy głów po nocy w temp 5-7st. C-brak ogrzewania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak dokładnie nic się nie skrapla i na głowę nie kapie jak miałem n126e to szyby czasami zaparowały ,przy obecnej n126N mam podwójne szyby więc jest Ok.

Witaj mariusz724 ja w swojej mam normalne szyby i tak jak pisałem nic też się nie skrapla, a mam zapytanie do Ciebie mógłbyś pokazać na zdjęciu jak wyglądają te podwójne szyby w Nce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć .To musisz poczekać do jutra zrobię fotki z bliska może lepiej będzie widać .Od zewnątrz są jak w każdej ence a od środka masz zupełnie płaską szybę wygląda tak jakby były ze sobą zgrzane dwa elementy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepy N126 są sympatyczne i praktyczne jeżeli chodzi o wagę itp w sam raz 

dla 2- 3 osób . Czyli dla mnie i mojej żony .

Sądze więc że to najlepsze miejsce do zadania nurtujacego mnie pytania :

Jak się używa N126 bez ocieplenia ? 

Bo tak sa fabrycznie produkowane . 

A jednak każda fabryczna przyczepa z Niewiadowa ma warstwę izolacyjną z miękkiej pianki poliuretanowej o grubości 10mm. Zarówno w upały jak i w chłodne dni coś to daje. Dodatkowo w upalne dni procentuje biel skorupy i wywietrzniki, a w chłodne podwójne szyby, bo na pojedynczych może skraplać się para.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romer nie podaje ładowności przyczep na WWW a jedynie DMC  - zadzwoniłem i mi powiedzieli ....

Fajne mają te przyczepki .

 

Podobno Niewiadów daje 1cm ocieplenia za kilka stówek dopłaty.

N126N to chyba jedyna porządna przyczepa na rynu europejskim o DMC do 750kg i ładowności 

pozwalającej cokolwiek ze soba zabrać. Z ceną jednak chłopaki trochę szaleją na nowe eNki

- przy zachowaniu rozsądku może mielimy większy zbyt i pozbyli się syndyka.

Produkcja przyczep w Niewiadowie od ponad roku jest już w prywatnych rękach :skromny: Syndyk "żywi się" resztakami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.