Skocz do zawartości

Wakacje 2013 Chorwacja, Czarnogóra, Albania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

17 lipca wróciliśmy z wojaży, ponieżej zamieszczam link do mapy, jeżeli ktoś ma jakieś pytania, czy mogłybym komuś pomóc wybrać drogę lub kemping to chętnie pomogę,

https://maps.google.pl/maps?saddr=Rzesz%C3%B3w&daddr=Koszyce,+S%C5%82owacja+to:miszkolc+to:46.8079303,18.9238138+to:osijek+to:knin+to:szybenik+to:trogir+to:Zaton,+Chorwacja+to:42.4259002,18.5046969+to:Morinj,+Czarnog%C3%B3ra+to:Ulcinj,+Czarnog%C3%B3ra+to:41.8711152,19.3526617+to:Shkod%C3%ABr,+Albania+to:45.3050574,19.8647913+to:Cserkesz%C5%91l%C5%91,+W%C4%99gry+to:miszkolc+to:Koszyce,+S%C5%82owacja+to:rzesz%C3%B3w&hl=pl&ie=UTF8&ll=42.338245,19.36615&spn=0.590794,1.234589&sll=45.529441,20.500488&sspn=4.479342,9.876709&geocode=FXOQ-wIdsa5PASlJ1BTM4_o8RzHtsj6zMQ0k0g%3BFW1s5wIdSF5EASl7lcZnG-A-RzHQi5fG0fcABA%3BFWvk3QIdEs88ASnn63KNh55ARzGwER4MKcQABA%3BFXo7ygIdJcEgASkv_cuTDEBCRzH-rmA9grtrrQ%3BFRIdtwIdWkUdASl1gHJpqOdcRzGVEaQhVnKMWw%3BFUgCoAIdkyP3ACl7Y6KMQTxgRzGCJLV6_2q6-Q%3BFexXmwIdpIryACmd0IjQFSY1EzEgzCuGUK0ABA%3BFeMBmAIdTfX3ACn3Qt2TCUI1EzGqXZsAS3WVgw%3BFVFmiwIdVEQTASmFlFC3eIpLEzEkmF-CaWGQDQ%3BFSxehwId-FsaASn3h6_RtDxMEzEFFAJE46ujMw%3BFSxViAIdCIMcASlLrEemOTdMEzFUZIr1bv7U8Q%3BFfrLfwId41YlASk3EzLXehNOEzHMCrRuL2rv1g%3BFQvnfgIdVUwnASmR7i7IEhdOEzE3x8vJfevyiQ%3BFbsAggId7PcpASkvIZj5WwBOEzFOgNFkvT8NfA%3BFeFMswId1xwvASmNF_-cMhdbRzE9aHQpquLiBA%3BFT0jywIdik00ASlp2aqpOPxDRzFgUB4MKcQABA%3BFWvk3QIdEs88ASnn63KNh55ARzGwER4MKcQABA%3BFW1s5wIdSF5EASl7lcZnG-A-RzHQi5fG0fcABA%3BFXOQ-wIdsa5PASlJ1BTM4_o8RzHtsj6zMQ0k0g&oq=koszyc&dirflg=ht&mra=dpe&mrsp=14&sz=7&via=3,9,12,14&t=m&z=10

my nocowaliśmy w:

Chorwacja

- Szybenik - Solaris

- Wyspa Ciovo - Labadusa

- Zaton -Pod maslinom

Czarnogóra

- Morinj - Naluka

- Ada Bojana

Albania

- Resort Lake Szkoder

Węgry

-Cserkeszolo

Po za tym dwa razy na stacjach benzynowych w Serbii i na Węgrzech oraz na przełęczy w górach koło jakiegoś zajazdu w Bośni - zainteresowanym mogę wskazać te punkty na google maps.

Wszędzie było bezpiecznie i fajnie. Co do niezaplanowanych przygód to strzeliła nam opona w przyczepie w Albanii ale z pomocą lokalsów udało się pojechać dalej, po za tym mandat za brak  pasów w Albanii i złapali mnie na radar w Czarnogórze ale tym razem skończyło się na pouczeniu  ;-)

Pozdrawiamy

Pisz relację bo nie wim od czego zacząć z pytaniami ;)

Też kiedyś zaliczyłem radar nawet fajną fotkę miałem, ale mieli pecha bo wracałem z wakacji i nie miałem kasy ... więc mnie puścili ;)

Pytanko mam na temat trasy z Czarnogóry przez Serbie, jak długo jechałeś przez górskie odcinki i czy jechałeś z przyczepką ?

Czy w porównaniu z trasą przez Bośnię jest straszna różnica ?

Pytanko mam na temat trasy z Czarnogóry przez Serbie, jak długo jechałeś przez górskie odcinki i czy jechałeś z przyczepką ?

Czy w porównaniu z trasą przez Bośnię jest straszna różnica ?

Trasa w Czarnogórze od Podgoricy do Bijelo Polje to jazda cały czas wzdłuż kanionu rzeki, widoki niesamowite ale momentami strach nam w oczy zagladał, pod samą granicą zaczynają się już strome podjazdy. dalsz część przez Serbie to juz cały czas mocne gorki az do Valijeva. Wszystkie te odcinki jechałem z przyczepą. W Bosni górki były na odcinku od od Banja Luka do Cadavica - ten odcinek to prawie cały czas serpentyny, potem do grnicy z Chorwacja tez było kilka duzych podjazdow. Sprawdzielem sobie kiedys ta trase w tym linku i wyszło mi że najwieksza wysokosc pokonalismy w serbii - jakies 1200 metrow a w Bosni najwiecej to bylo ok 1000 m np http://iggy.mypage.pl/index.php. Oba odcinki sa w miare podobne moze wyjatkowy jest ten w Czarnogorze wzduz kanionu i jego warto jechac w dzien zeby poogladac. Generalnie oba sa do przejechania. Ja mam 115 kucy i na podjazdach musialem włączac na dwójke ale tragedii nie było. Co do godzin jazdy to z Albanii z miasta Szkoder wyjechalem ok 17 i o 3 w nocy juz nie dałem rady jechac dalej i spalismy na stacji benzynowej w serbii gdzies miedzy Valijevem a Szabac. Co do Bosni to z Banja Luki wyjechalismy ok 16 i ok 21 minelismy Bosnanski Petrovac i na pierwszej przełeczy po zostalismy na nocleg przy jakims zajezdzie.

• 3 miesiące temu...

Pytanko:

- ilu osobowa załoga ??

- Twój zestaw jest mniej czy więcej niż 3,5t

- ile paliwka pochłonąłeś ??

- gdzie tankować ??

- gdzie i jakie oraz czy (na jaki okres) kupowałeś winietki na przejazd

- były jakieś "problemy" z przejazdem przez Serbię ??

Czekam(y) na relację oraz zdjęcia

Pozdrawiam

• 4 miesiące temu...

Pytanko:

- ilu osobowa załoga ??

- Twój zestaw jest mniej czy więcej niż 3,5t

- ile paliwka pochłonąłeś ??

- gdzie tankować ??

- gdzie i jakie oraz czy (na jaki okres) kupowałeś winietki na przejazd

- były jakieś "problemy" z przejazdem przez Serbię ??

Czekam(y) na relację oraz zdjęcia

Pozdrawiam

Cześć

"trochę" po czasie odpowiadam ale tak jakoś nie sprawdzałem wątku...

było na dwoje rodziców i dwoje dziecie - 3 i 4 lata

zestaw < 3,5 t

litrów nie pamiętam i wsumie chyba nawet nie liczyłem, kwota na paliwo wyszła ok 1500 - 1600 zł

gdzie tankować - domyślam się, że pytasz gdzie, w którym Państwie taniej? wszystko do sprawdzenia w necie http://www.e-petrol.pl/index.php/notowania/rynki-zagraniczne/stacje-paliw-europa

winietek nie kupowałem, bo na Węgrzech nie wjeżdżaliśmy na autostrady, to samo w Chorwacji, w Sebii kawałek jechaliśy ale tam są bramki

w Serbii złapała mnie Policja na radar - miałem 75 km na ograniczeniu do 50 czy 60 nie pamiętam dokładnie, ale obeszło się bez kary, na szczęście, bo akurat tego samego dnia jakieś 3-4 godziny wcześniej zapłaciłem za brak zapiętych pasów w Albanii

co do relacji to raczej nie będziemy pisać, jak coś potrzebujesz to pytaj

My oczywiście polecamy te rejony!

W tym roku prawdopodobnie Bośnia, Czarnogóra, Albania

Pozdrawiamy

Mam pytanie odnośnie dojazdu do Żablajka z przyczepą, czy tylko od południa, czy mozna się pokusić o przejazd od strony Serbii lub Bośni. Wiem , że Grażynka i Adaś jechali tą trasą, ale z namiotem.

Mam pytanie odnośnie dojazdu do Żablajka z przyczepą, czy tylko od południa, czy mozna się pokusić o przejazd od strony Serbii lub Bośni. Wiem , że Grażynka i Adaś jechali tą trasą, ale z namiotem.

W zeszłym roku jechaliśmy trasą Foca-Hum-Jasenovo Polje-Savnik-Zabliak-Mojkovac-Podgorica-Sutomore-Stari Bar

Odcinek Foca-Hum jest wąski w wielu miejscach i trzeba tam być skoncentrowanym(my mieliśmy 10 minutowe wymijanie się z małym autobusem -bardzo wasko oraz kamper musiał cofać 150 metrów żebyśmy mogli się wyminąć)niemniej jednak trasa bardzo piękna widokowo.

Odcinek Hum-Żabliak początek dość strome wspinanie się następnie fajna trasa widokowa wzdłuż Jeziora Pivsko,droga szeroka nawierzchnia prawie nówka.W połowie drogi jest skrót przez Trse ale zdecydowanie odradzam-wązko i są zakręty w których ciężko sie złożyć z przyczepą.

W Żabliaku spaliśmy 5 nocy za które zapłaciliśmy 50 euro ,czyli 10 euro za dzień-mało pole Kempingowe Razvresje-polecam-świetne miejce jako baza wypadowa na wycieczki górskie.

Odcinek Żabliak-Mojkovac długi most i "tyrolka" nawet nasze żony się zdecydowały-ale jazda!!!,droga dobra wzdłuż rzeki Tary.

Odcinek Mojkovac-Sutomore dobra nawierzchnia,trasa ładna na samym koncu tunel 4,5 km płatny chyba 5 euro-można ominąć bokiem trochę nadkładając drogi.

Całość naszej wyprawy możesz przeczytać i obejrzeć tu:http://forum.karawaning.pl/topic/14006-mne-wycieczki-g%C3%B3rskiebih-zwiedzanieal-pla%C5%BCowanie/

pozdrawiam Irek

a ja, w zeszłym roku pojechałem sobie przez Serbię:https://www.google.pl/maps/dir/Horgos,+Serbia/Ovcar+Banja,+Serbia/43.1564173,19.2905619/@44.6483747,18.8850825,8z/data=!3m1!4b1!4m15!4m14!1m5!1m1!1s0x474484b6837550c1:0x46445c4fe882179b!2m2!1d19.9666667!2d46.15!1m5!1m1!1s0x47577af45bd1914d:0x15b1d87c2a0922f2!2m2!1d20.1854404!2d43.897482!1m0!3e0  ale nie do samego Zabljaka, tylko do mostu Durdevica na Tarze, a potem na południe do Podgoricy

od granicy HU-SRB do Belgradu masz autostradę - 230km

potem ok 120km krajówkami przez Topolę do Ovcar Banja na nocleg: http://www.avtokampi.si/kamp/5/373/Ovcar-banja/ Kemping straszenie słaby, ale na jeden nocleg musi wystarczyć (za ok 5 EUR)

i dalej na Montenegro

kilka zdjęć z trasy mam tutaj: https://picasaweb.google.com/102734316233302350144/20130505_Majowka_Montenegro03 droga dość górzysta, ale do przejścia  ;)

a rok wcześniej przez Serbię jechałem trasą nr 21 przez Nowy Sad-Sabac-Valjevo-Uzice i to był  zdecydowanie hardkor  :zlo: tej trasy nie polecam, chyba że ktoś lubi przygody

pozdr

Skoro już powstał obraz trasy to mam nadzieję,że Żabliak na niej jest-to naprawdę fascynujące miejsce,taki odpowiednik naszego Zakopanego(chociaż nie jest taki ładny i duży).Góry piękne ,kanion Nevido,Corne Jezioro---namawiam na ten piękny zakątek czarnogóry.

pozdrawiam Irek