Skocz do zawartości

Zabezpieczenie przyczepy


wydra

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze łamigłówki dla złodzieja są własne zagadki.

Oczywiście dla budek rozstawionych, nie na haku.

Najśmieszniejsze jest kręcenie korbą rozstawionych podpór, śruby kręcą się a podpory nie reagują...

Podobnie "zerwany gwint"  i kręcenie wszystkim ode koła podporowego... :)

I nie o spawanie chodzi, ja ktoś tak wyżej sądził a niemal na odwrót :)

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam movera, gdzie rolki z pilota dociska sie do oponek - czy mozna tak zostawic cycepe i uzyc w ten sposob moverka jako zabezp. antykradziezowego? 

czy cos sie z nim (oponami) stanie?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam movera, gdzie rolki z pilota dociska sie do oponek - czy mozna tak zostawic cycepe i uzyc w ten sposob moverka jako zabezp. antykradziezowego? 

czy cos sie z nim (oponami) stanie?

pzdr

A Twój mover nie ma mimo elektrycznego docisku możliwości wycofania rolek ręcznie ? Nie wystaje z przekładni trzpień  na klucz? Bo jeśli nie to trochę zwała w przypadku nieoczekiwanego braku prądu (chyba że nowszy z awaryjną  cofajką) ,  a z drugiej strony jeśli posiada możliwość  awaryjnego ręcznego cofania rolek to i złodziej sobie poradzi. 

Co do odkształcania opony to różnie bywa. Ja załatwiłem sobie oponę w aucie parkując na górce zapierając koło o krawężnik. Poszły mi włókna i koło zaczęło bić. Teoretycznie mover nie daje takiego nacisku ale myślę  że jak ktoś  będzie chciał odjechać  z Twoją  przyczepą  to nawet z zaspawanymi kołami wciągnie na lawetę bo laweciane wyciągarki są  w stanie wciągnąć  wrak całkowicie bez kół.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na profesjonalnego złodzieja nie ma siły, ale oni raczej cepek nie kradną. Nic o tym przynajmniej nie słychać. Tu większym problemem są przypadkowi złodzieje. Jak już pisałem we Włoszech były sytuacje przepinania cepki na stacji benzynowej.

 

Tu poradzi sobie zameczek wkładany w stabilizator uniemożliwiający wypięcie cepki. Kosztuje to 25 zł i problem jest rozwiązany. Można też zamknąć cepkę na campingu i nikt jej na hak nie zapnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do aks 1300 przypasi ten z Juli?

http://www.jula.pl/search-result/?q=ZABEZPIECZENIE%20ZACZEPU%20KULISTEGO%20KOMBI

 

 

as498_chateau27.jpg

 



http://sklep.klaja.pl/pl/p/Zabezpieczenie-AKS-1300-AL-KO/1232

to niby dedykowane - tylko nie bardzo mam pomysl gdzie to sie wklada w ten zaczep - nie znalazlem zadnego otworu tam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.