Jump to content
fish

Detektory - czyli bezpieczeństwo w naszych przyczepach.

Jakie czujniki używasz w swojej przyczepie  

106 members have voted

1. 1. Jakiego czujnika/detektora używasz w swojej przyczepie

Recommended Posts

Kristofer

Krzysiek ale to dotyczy tylko wieśwagonów  :lol:

Nie wiem, nigdy nie miałem, ale myślę, że jednak nie tylko :]

Tak, czy inaczej - szkoda czujki :hmm: 

Edited by Kristofer (see edit history)

Łza Włóczynutka

substancjami, które mogą powodować fałszywe odczyty czujki, więc rozumiem, że zakłócać działanie lub powodować jego brak, są m.in. propan i metan! :]

Pozostałe, to: izopropanol, izobutyl, etylen, benzen, toluen, octan etylu, siarkowodór, dwutlenek siarki, produkty na bazie alkoholu, farby, rozcieńczalniki, rozpuszczalniki, kleje, lakiery do

włosów, produkty po goleniu, perfumy i niektóre środki czyszczące.

No widzisz, ani pierdzieć, ani pić przy tym czujniku się nie da, bo będzie wył :) Co częściowo potwierdzam: moja już nie maluje paznokci w kuchni, bo wyło ;)

"Otwory wentylacyjne winny być zainstalowane ku dołowi".

Są 3, na każdym wierzchołku tego trójkątnego czujnika. Jeśli powieszę jeden z otworów ku dołowi, pozostałe dwa będą ku górze... ;) Na płasko są przynajmniej wszyskie równouprawnione.

Edited by Lza (see edit history)

byry007

Mam też ten co Lza mam go w domu w czasie jak jesteśmy w przyczepie to jest z nami, faktem że jest do wszystkiego może być do niczego na początku go sprawdzałem ale sam jeszcze nie miał okazji piszczec.

Kristofer

Excellent :ok:

Kristofer

Wszystkie te komponenty są bardzo dobre i zostały omówione, chyba nawet w tym temacie, a jeśli nie, to z pewnością jest tu odpowiedni odnośnik.

Andrzej7777

Zgadza się, zastanawiam się tylko nad tym czujnikiem gazów wybuchowych, on ma zasilanie na 12v ale bez baterii,  w razie braku zasilania będzie lipa.

Kristofer

Jak wspominałem ...

Post #19 tego tematu zawiera odpowiedni odnośnik ;)

Mniej więcej od tego miejsca:

http://forum.karawaning.pl/topic/12606-piecyk-grzewczy-w-przyczepie-a-nasze-bezpieczeństwo/?p=407361

W wymienionych tematach, wyjaśniałem w którymś poscie, dlaczego ten rodzaj detektorów wymaga zasilania sieciowego lub akumulatorowego.

Andrzej7777

Tego linka akurat nie przejrzałem, Dzięki Kristorfer

P.S.

Link do strony kidde z czujnikiem gazu nie działa, na ich stronie też nie można go znaleźć, występuje tylko w komplecie

PLopaPL

Zakupiłem czujnik dymu kidde k10c. Zasilanie 230 v lub 9 w przypadku braku tego pierwszego. Ktoś orientuje się czy można podłączyć detektor pod 12v zamiast tej baterii lub jak poprawnie zmniejszyć z 12v na 9v?

Edited by PLopaPL (see edit history)

tantalos

Może ten temat pomoże:

Teodor2424

Mam kłopot. Jak podpiąć czujnik gazu? 

Mam ten popularny na 230V przez zasilacz do 12V. Tylko nie za bardzo wiem czy podpiąć go na stałe pod aku przyczepy czy tak aby po wyłączeniu zasilania również on się wyłączał, co może być upierdliwe wyłączając go wychodząc z przyczepy na godzinę albo krócej aby potem wlaczyc i słuchać pisków przy ponownym włączeniu zasilania. 

Jeżeli byłby podpięty nonstop pod aku to czy bezpośrednio czy jakoś przez energoblok? I czy przy postoju np miesiąc i dłużej nie rozladuje mi aku? 

Kristofer
Posted (edited)
W dniu 19.04.2019 o 23:05, Teodor2424 napisał:

Jeżeli byłby podpięty nonstop pod aku to czy bezpośrednio czy jakoś przez energoblok? I czy przy postoju np miesiąc i dłużej nie rozladuje mi aku? 

Zależy oczywiście od pojemności akumulatora, ale z 99 % prawdopodobieństwem mogę odpowiedzieć twierdząco. Przez miesiąc pobierze ponad 61 Ah będąc jedynie w stanie czuwania.

PS
Przy okazji polecam uwadze to, co już wielokrotnie pisałem na temat zużycia energii przez ten rodzaj czujników. Nie jest to ich wadą, tylko wynika z samej technologi stosowanych detektorów. Wszystkim osobom, które mają zainstalowane detektory gazu i zasilają je z akumulatora, proponuję zamontowanie wyłącznika dla tej czujki na czas, gdy przyczepa nie jest używana, a akumulator nie jest w tym okresie odłączany. Czujka gazu może pobierać w stanie czuwania min. 2 Ah energii z accu (lub więcej) i to jest głównym powodem, że spotyka się je tylko w wersjach zasilanych z ~230V lub poprzez zasilacz sieciowy, a nie bateryjnych.