Skocz do zawartości

Problem z cisnieniem ciepłej wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z ciśnieniem ciepłej wody

A mianowicie posiadam knausa 450 z łożem francuskim , obok sypialni jest toaleta z prysznicem . Pod łóżkiem znajduje sia Truma do wody

W kuchni ciśnienie ciepłej wody jest OK ( instalacja najdłuższa ) w łazience znajdującej się z roga przy sypialni ciśnienie takie sobie a w prysznicu aby aby leci. Sprawdziłem czy baterie przytkane NIE, sprawdziłem czy przewody zapchane NIE. Dodam jeszcze że Truma posiada dwa wyloty ciepłej wody  osobny na kuchnie a na łazienkie i prysznic osobny i to właśnie ta strona leci najsłabiej. Jak zdejmę wężyk z Trumy i puszcze wodę to niby  leci normalnie ale jak założę to pierwszy moment jest super wtedy troszkie się zapowietrzy i musi wylecieć powietrze i potem już  słabo leci. Czy ma ktoś na to jakiś pomysł.

Z góry dziekuję i czekam na info.

Witam Piotrze widzę że cię czeka nie tylko przegląd instalacji 12V ale również wodnej, szykować miejsce na twoją  :przyczepa:   :hmm: . Tylko pytanie teraz czy po urlopach  :hmm: .

Pozdrawiam serdecznie.

Witam, żeby go rozwiązać to niezbędne będzie zagłębienie się twoją instalację wodną , a stawiam nadal na węże lub ukryty zawór zwrotny lub coś podobnego, jeśli ciśnienie na początku jest poprawne i po chwili zanika to tak na logikę coś zatyka przepływ wody, coś co znajduje się wewnątrz instalacji wodnej. Aby instalacja działała poprawnie należy znaleźć właśnie to miejsce, począwszy od samego zbiornika a zakończyć na wylewce w łazience - myślę że tzw. żmijka do wciągania przewodów się nada z racji małej średnicy co pozwoli fizycznie przepchać całą instalację.

Faktycznie w obecnej chwili nic innego mi nie pozostało jak czytać forum i relacje z wyjazdów innych, bo mój wyjazd jak dobrze pójdzie to będzie dopiero około 02,08,2013.

Pozdrawiam serdecznie.

Faktycznie w obecnej chwili nic innego mi nie pozostało jak czytać forum i relacje z wyjazdów innych, bo mój wyjazd jak dobrze pójdzie to będzie dopiero około 02,08,2013.

Pozdrawiam serdecznie.

:] :] :]

Nie jesteś osamotniony w tej sytuacji.

Witam

Mam problem z ciśnieniem ciepłej wody

A mianowicie posiadam knausa 450 z łożem francuskim , obok sypialni jest toaleta z prysznicem . Pod łóżkiem znajduje sia Truma do wody

W kuchni ciśnienie ciepłej wody jest OK ( instalacja najdłuższa ) w łazience znajdującej się z roga przy sypialni ciśnienie takie sobie a w prysznicu aby aby leci. Sprawdziłem czy baterie przytkane NIE, sprawdziłem czy przewody zapchane NIE. Dodam jeszcze że Truma posiada dwa wyloty ciepłej wody  osobny na kuchnie a na łazienkie i prysznic osobny i to właśnie ta strona leci najsłabiej. Jak zdejmę wężyk z Trumy i puszcze wodę to niby  leci normalnie ale jak założę to pierwszy moment jest super wtedy troszkie się zapowietrzy i musi wylecieć powietrze i potem już  słabo leci. Czy ma ktoś na to jakiś pomysł.

Z góry dziekuję i czekam na info.

Nie wiem, o czym piszesz :niewiem:

Masz bojler, czy ogrzewacz ? Typ / model ? Najlepiej daj fotki urządzenia i przewodów wodnych w jego otoczeniu.

"Truma posiada dwa wyloty ciepłej wody  osobny na kuchnie a na łazienkie i prysznic osobny"  :look: :look: :look:

Stawiam na to, że poprzedni właściciel lub sprzedający, zrobili jakiś "przekręt" w przyłączeniu przewodów wodnych. :hmm:

Nie wiem, o czym piszesz :niewiem:

Masz bojler, czy ogrzewacz ? Typ / model ? Najlepiej daj fotki urządzenia i przewodów wodnych w jego otoczeniu.

"Truma posiada dwa wyloty ciepłej wody  osobny na kuchnie a na łazienkie i prysznic osobny"  :look: :look: :look:

Stawiam na to, że poprzedni właściciel lub sprzedający, zrobili jakiś "przekręt" w przyłączeniu przewodów wodnych. :hmm:

Witam

Jest to bojler Trumy na prąd z dwoma wylotami na ciepła wodę, przeglądałem przewody i nie stwierdziłem żadnej pomyłki w podłączeniu. Chcę jutro podłączyć odwrotnie i zobaczyć czy w kuchnie teraz ciśnienie spadnie. Zrobię fotki i wstawie do wglądu. Przypominam że instalacje od bojlera do baterii włącznie sprawdziłem nawet sprężarką przedmuchałem i była OK.  

Pozdrawiam

Witam

Jest to bojler Trumy na prąd z dwoma wylotami na ciepła wodę, przeglądałem przewody i nie stwierdziłem żadnej pomyłki w podłączeniu. Chcę jutro podłączyć odwrotnie i zobaczyć czy w kuchnie teraz ciśnienie spadnie. Zrobię fotki i wstawie do wglądu.

W takim razie nie masz bojlera, tylko termę TT o poj. ok. 5 litrów, w wersji z grzałką elektryczną (wszystko na to wskazuje). Tylko ta terma posiada dwa króćce wody ciepłej.

Przypominam że instalacje od bojlera do baterii włącznie sprawdziłem nawet sprężarką przedmuchałem i była OK.  

To oczywiście już wcześniej doczytałem ;)

Podtrzymuję to, co już poprzednio napisałem, bo cóż innego mogłoby się tam uszkodzić :niewiem:

Pozostał tylko zawór odpowietrzający (skoro jednak wszystko sprawdzałeś ...)

Co jeszcze:  zbyt małe ciśnienie pompki wody, zaginający się gdzieś na przejściu między meblami przewód wodny (dla powietrza ze sprężarki może nie stanowić to aż takiego oporu, jak dla wody). Trzeba każdy jego odcinek sprawdzić fizycznie / wizualnie (jeśli tego nie robiłeś).

Myślę, że zdjęcia pozwolą ostatecznie rozeznać się w instalacji, wtedy może jeszcze coś wyjdzie  :hmm:

P.S.

Jak jest z zimną wodą w łazience, czy też słabo wypływa ? Czy masz osobne mieszacze wody, czy w bateriach (jeśli to terma TT) ?

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)

Witam

Właśnie wróciłem z przyczepy i podzielę się informacją że woda działa jak należy, a przyczyną było zagięty wąż od wody ciepłej w toalecie pod brodzikiem. Po rozebraniu części toalety okazało się że ktoś za bardzo wepchną wąż pod brodzik i się zagioł

post-5138-0-21629500-1374526607_thumb.jpg

Dziękuje wszystkim zainteresowanym moim problemem i życzę wszystkiego dobrego

Zamykam temat