Skocz do zawartości

MNE-wycieczki górskie,BIH-zwiedzanie,AL-plażowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Pozostały już tylko dwa tygodnie do wyjazdu,więc najwyższa pora aby przedstawić nasze plany.

Wyjeżdżamy w sobotę ze Sławkowa solo jednym zestawem w składzie Holek,ja i nasi znajomi Agnieszka ,Rafał i Jasiu ich czteroletni syn,my dorośli-grono dojrzałe 40+.

Wyjazd wczesnym rankiem do granicy ze Słowacją w Chyżnem i dalej w kierunku Węgier,gdzie najprawdopodobniej będzie nasz pierwszy nocleg,może się uda dojechać aż pod granicę Chorwacką,następnie przejazd przez Bośnię i Hercegowinę do Monie Negro do Zabljaka gdzie stacjonarnie pozostajemy na wycieczki górskie-celem jest wejście na Bobotov Kuk .Tu chciałbym podać raczej szablonowe plany bo jak znam nas i naszych znajomych najlepiej wychodzi planowanie na żywo z dnia na dzień(jak nas nauczyło życie wiele czynników ma na to wpływ-pogoda,kondycja,samopoczucie itp.)Po wycieczkach górskich będziemy chcieli dojechać do Himare Liwadch na kemping gdzie odpoczywaliśmy w zeszłym roku ,tam myślę spędzimy ok. tygodnia zwiedzając kilka miejsc na które zabrakło czasu w zeszłym roku.Droga powrotna będzie prowadziła ponownie przez BIH celem zwiedzenia Mostaru i Meczugorie i następne rozpoczniemy trasę powrotną do domu.Powrót do Sławkowa planujemy na 24-25.08.

 

 

I tu moja propozycja jeśli ktoś planuje wczasy w podobnym terminie i miejscu zapraszamy do przyłączenia się do nas lub do spotkania się gdzieś podczas trasy.Myślę,że ten tema t pozwoli nam się komunikować i ustalać pewne szczegóły,a w miarę dostępu do wi-fi postaram się na bieżąco relacjonować naszą wyprawę.

 

 

Pozdrawiam Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bede trzymal kciuki :ok:

Mam nadzieję,że za rok uda się nam namówić Was na wyjazd wakacyjny-może Rumunia i Mołdawia

 

 

ps.Mazury piękne nie....

 

 

Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa spakowana,samochód też,pozostało dwie godziny do wyjazdu-powstało maleńkie opóźnienie- wczoraj ostatnich gości pożegnaliśmy przed północą.

 

Teraz już czuję zapach odpoczynku.

Pozdrowienia dla tych co wrócili z urlopu i dla tych co urlop jest przed nimi.

 

Irek

ps.dzisiejszy nocleg chciałbym gdzieś na granicy Węgiersko- Chorwackiej- może się uda,ale bez pośpiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jesteśmy w Razvrsje,osada-tuż przed Zabliakiem na polu kempingowym-bardzo mili właściciele.

Do Zabliaka mamy 1 km może niecały ,za pole płacimy ustaloną stawkę przez właściciela 10 euro (najtańsze z wszystkich czterech które odwiedziliśmy) i chyba -ale to subiektywna ocena -najsympatyczniejsze.Dzisiaj odpoczywamy po przejechaniu zaledwie 150 km (ale z wielkimi wrażeniami i dreszczykiem emocji-prawie jak na filmie najtrudniejsze trasy świata)-ale o tym w relacji zdjęciowej.Jutro leniuchowanie-może jakiś spacerek,pojutrze Bobotov Kuk a dzień trzeci planujemy-mam nadzieję ,że się uda -off road po okolicach Zabliaka.

Tak jesteśmy już po wieczorku zapoznawczym i jest fajnie,rzeźko 17 st.,gril wygaszony i zabawa trwa.

 

 

Kilka fotek:

 

 

 

 

 

Pozdrawiam Irek i reszta wariatów.

post-8250-0-23078400-1375734493_thumb.jpg

post-8250-0-75595400-1375734522_thumb.jpg

post-8250-0-49963600-1375734609_thumb.jpg

post-8250-0-05615400-1375734646_thumb.jpg

post-8250-0-88438400-1375734700_thumb.jpg

post-8250-0-18017700-1375734739_thumb.jpg

post-8250-0-56179900-1375734795_thumb.jpg

post-8250-0-02261100-1375734861_thumb.jpg

post-8250-0-49066900-1375734896_thumb.jpg

post-8250-0-39396700-1375734944_thumb.jpg

post-8250-0-77620800-1375735042_thumb.jpg

Edytowane przez gazirek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim

Jestem nowy na forum, z przyjemnością czytam wszystkie opisy, relacje, podziwiam zdjęcia, korzystam, uczę się.

Mam pytanie:

Czy jechaliście trasą przez BiH: Banialuka - Jajce - Bugojno -Jablonice - Kanion Neretvy - Mostar? Z mapy wynika, że jest tam trasa o nachyleniu 16%, mam przyczepę o`dcm 1350, damy radę? Wyjeżdżamy za trzy dni, błagam o odpowiedź:)

Adam z Krakowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Niestety nie jechaliśmy,nasza trasa wiodła przez Doboj,Zenica,Sarajewo ,Foca i do granicy z Monte Negro na Niksic,ale nie polecam odcinka od Focy do granicy z MN-droga wąska często tylko na jeden samochód.

Twoja trasa jest dość uczęszczaną drogą więc powinieneś dać radę -jechanie na jedynce i 3000 odrotów to moim zdaniem żaden wstyd tylko dobra technika jazdy -wiele razy ją wykorzystuję i jest ok.a mam Vitarę 140 koni.

 

pozdrawiam Irek

 

ps.

chyba Kajtek jechał tą drogą na początku lipca zapytaj go na pewno Ci podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie .

piorun....komp mi się nie łączy z siecią i jestem pokonany......ale będę walczył.

Jazda przebiega bez problemów i kłopotów ale z różnego rodzaju doznaniami ale to potem.

Bobotov Kub zdobyty -oj były wrażenia i widoki.

pozdrawiam Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.