Skocz do zawartości

Zakup namiotu - co wybrać?


stef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Co prawda posiadam przyczepę od kilku lat ale ostatnio zdecydowaliśmy z żoną, że nasza mała niewiadówka jest ciut za mała. Dlatego tez  zanim kupimy wymarzonego kampera - kupimy większy namiot.

I tu się zaczęły schody. Chcemy namiot z wygodnym przedsionkiem, nie musi być super duży, ale chcemy aby spokojnie zmieścił tam się stolik i 4 krzesełka i fajnie gdyby miał podłogę. Poza tym namiot musi mieć 2 oddzielne sypialnie - wiadomo dzieci coraz większe i za jakiś czas pewnie nie będą chciały spać z rodzicami.

Oglądając różne propozycje znaleźliśmy takie oto modele:

1. http://www.decathlon.pl/namiot-seconds-family-42-xl-id_8245573.html

To jest 4 osobowa quechua, cena 1499zł. Fajne w niej jest to, że ma dużo otworów wentylacyjnych, dość wygodny przedsionek i dodatkową podłogę pod całym namiotem - również pod sypialniami, co przedłuża żywotność podłogi w sypialniach.

2. http://www.decathlon.pl/namiot-t42-xl-air-id_8171138.html

Ten jest prawie identyczny jak poprzedni ale ma więcej otworów wentylacyjnych i kosztuje 1000zł - taniej od poprzedniego ale to dlatego, ze system składania jest tradycyjny

Nie wiem czy ten model posiada podłogę pod całością namiotu - może wiecie?

3. i ewentualnie ten : http://allegro.pl/namiot-4-osobowy-coleman-coastline-4-deluxe-raty-i3382063589.html

czytałem wiele dobrego o tej marce.

 

Tak więc może ktoś z was posiadał któryś z tych namiotów i może podzielić się doświadczeniami?

Z zakupem mi się nie spieszy, bo i tak planujemy wyjazd dopiero za rok, a do tego zapewne po sezonie ceny trochę spadną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Coś mi się wydaje że temat nie do końca na to forum  :]  - może być ciężko ze znalezieniem tu użytkownika takich namiotów. Jak byś o jakieś brdy, wdy itp. produkty krajowej produkcji pytał to pewnie sporo odpowiedzi by pało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, nie ma jak Legionowo :) Może bez bajerów, ale przetrzyma nawet 20 lat. Leży u mnie namiot willowy i żal mi się z nim rozstać, mimo że nie ma klimatyzacji, zmywarki itp ;) ale za to ma zasłonki w oknach, 2 sypialnie i przedsionek taki, że można by tam malucha zaparkować :)

Edytowane przez miedzyniaki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak długo macie zamiar użytkować namiot, jeśli kamper to sprawa 2-3 lat czy nie lepiej kupić jakiegoś nisko-budżetowego chińczyka np.:    http://allegro.pl/namiot-nadir-8-osobowy-3000mm-gratis-okazja-i3377312071.html

miałem identycznego i sprawował się znakomicie a i miejsca było sporo (choć te 8 miejsc to sprawa naciągana - ale 6 zmieści sie spokojnie), szwagier miał Quechua T4.2 Dome i w moim odczuciu nie wydałbym kasy na niego za znaczek Quechua, jedyne czego brakowało w moim chinolu względem tego T4.2 był brak półeczek materiałowych na drobiazgi (co szybko rozwiązała moja wspaniała małżonka) szyjąc taki organizer z kawałka szmatki. Aha pamiętam że quechua nie miał podłogi w przedsionku. Wybór i tak pozostaje wasz, ja nie lubię przepłacać jedynie za znaczek.

 

Potrzebujesz namiotu dla 4 osób...więc do każdej sypialni wejdą dwa pojedyncze materace lub jeden podwójny i jeden pojedynczy (sprawdzone), w pierwszej opcji masz jeszcze przejście środkiem  w którym można postawić jakieś dodatkowe pierdołki które normalnie musiały by być w przedsionku i zabierały cenną przestrzeń 

Edytowane przez alilee (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Fakt może to i taki powrót do korzeni. Ale póki nie nazbieramy odpowiedniej sumy na kamperka  to trzeba sobie jakoś radzić.

alilee - co to namiotu który poleciałeś - ma dwie wady które wg. nas zupełnie go wykluczają: : 1. Nie ma wentylacji przedsionka i w zamknięciu wejścia nie ma żadnej moskitiery ani okienka. Nie wyobrażam sobie siedzieć tam podczas deszcze w 4 osoby. Nic nie widać - co prawda można to otworzyć ale jak wije to i się nie otworzy.i 2. przedsionek jest dość wąski - nie wiem czy wejdzie stolik + krzesełka i jeszcze jakieś graty.

Póki co to ten quechua T4.2 XL jest faworytem.

A może ktoś z was miał lub ma ten namiot i może coś o nim powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stef a czemu nie chcesz wykorzystać niewiadki ?

sama przyczepka jako sypialnia, przynajmniej w 100% sucha

a do siedzenia przedsionek, popatrz na rozwiazanie Kotka z FN

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

alilee - co to namiotu który poleciałeś - ma dwie wady które wg. nas zupełnie go wykluczają: : 1. Nie ma wentylacji przedsionka i w zamknięciu wejścia nie ma żadnej moskitiery ani okienka. Nie wyobrażam sobie siedzieć tam podczas deszcze w 4 osoby. Nic nie widać - co prawda można to otworzyć ale jak wije to i się nie otworzy.i 2. przedsionek jest dość wąski - nie wiem czy wejdzie stolik + krzesełka i jeszcze jakieś graty.

Póki co to ten quechua T4.2 XL jest faworytem.

 

 

Oczywiście to Twój wybór....jednak chciałbym uściślić  że "Nadir" ma wentylację przedsionka (spójrz na sam szczyt namiotu), moskitiery nie ma fakt, ani okien, co do wymiarów przedsionka jest niewiele mniejszy 180 x 240 =4.32m (quechua 260x 225=5,85) , ale zwróć uwagę że sypialnie są każda  o metr większe.No i wg mnie pozostaje przeszło 1000 zł kieszeni (co może być na kampera). Zresztą skoro masz Niewiadówke to czy nie lepiej skorzystać z porady Konrada_b?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Campus jest całkiem fajny - dzięki za podpowiedź. Idę dziś szukać by zobaczyć go na "żywo"

 

A co do namiotu i przyczepy. 

Moja przyczepa nie jest duża, a rodzina się rozrosła i trochę ciasno. Nie za bardzo chcemy inwestować w nowszą przyczepę, bo jakoś tak napaleni jesteśmy na kampera. Niestety jeszcze muszę w domu wykończyć poddasze - bo nam pokoju brakuje i drugiej łazienki, tak więc namiot musi posłużyć jakieś 5 lat. A z wakacji nie chcemy rezygnować - bo coś z życia trzeba mieć . Dlatego też pomysł tego namiotu.

Nie chcę tu dyskutować o wyższości przyczepy nad namiotem - bo to każdy z nas wie, że jak ktoś napisał - lepsza gorsza przyczepa jak lepszy namiot - ale przy moim trybie wyjazdów wakacyjnych, gdzie nie możemy dłużej jak 3 dni usiedzieć w jednym miejscu to właśnie chyba namiot będzie tymczasowym trafnym wyborem.

Miłośnicy N-ki zaraz napiszą, że trzeba dołożyć dodatkowe łóżko i się pomieścimy - ja jednak wolę więcej przestrzeni :)

Przyczepa oczywiście z nami pozostaje i nadal będzie służyć dzielnie na bliższe wyjazdy w niekompletnym składzie, bo 2 lata temu przeszłą generalny remont i szkoda swoją pracę sprzedawać za grosze.

A co do szczelności - dlatego właśnie pytam tu na forum o namioty by nie kupić za 1000zł namiotu który po pierwszym deszczu pójdzie do kosza z powodu przeciekających szwów lub dziurawej podłogi. A pytam na tym forum - bo nienawidzę rejestrować się na 1500 różnych forach tylko po to by raz w życiu zadać pytanie. Stwierdziłem, że każdy z nasz kiedyś miał lub ma namiot i ma jakieś doświadczenia z tym związane.

To chyba wyjaśniłem dlaczego jak piszecie - cofamy się w rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.