Skocz do zawartości

Pod-brzozami

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś,kiedyś był poruszony wątek kultowego serialu "Drużyna A". Nie znalazłem jednak tematu ogólnego pt. "Seriale". Mam nadzieję, ze temat się przyjmie.

Osobiście już od paru dobrych lat nie oglądam propozycji naszej TV. Dawno temu, w końcówce lat 80 - tych zacząłem przygodę z tzw tasiemcami. Głównie były to amerykańskie seriale sensacyjne lub komediowe. Wiadomo, że ich jakość bywała bardzo różna. Teraz człowiek patrzy już na otaczający świat z większym dystansem. I trochę tęskni za czasami, które już nie wrócą. Myślę, że wielu z nas miało i pewnie ma do dziś jakieś ulubione tytuły.

Zacznę z grubej rury ;) Pierwszym serialem,który już na zawsze pozostanie w mej pamięci jest Robin z Sherwood (Robin of Sherwood).   Tytuł ten zawsze będzie mi się fantastycznie kojarzył. Świetne zdjęcia, naprawdę bardzo dobrze dobrani aktorzy, elementy magii, czasem zabawne dialogi i przede wszystkim - ZNAKOMITA ścieżka dźwiękowa. Za soundtrack odpowiedzialna była grupa Clannad. Piękne muzyczne pasaże. Minimalistyczne i niezwykle klimatyczne. Do dziś słucham często i gęsto ;)

Powstało 26 odcinków. 3 serie. W 3 sezonie następuje "zmiana" Robina. Michaela Praeda zastąpił syn Seana Connery'ego Jason. Moimi faworytami byli szeryf z Nottingham (Robert de Rainault) oraz Guy z Gisburne. Znakomicie podane czarne charaktery. Zawsze po cichu im kibicowałem, zwłaszcza Gisburnowi, który nie miał łatwego życia - zarówno z banitami jak i szeryfem ;). Jak dla mnie najlepsza ekranizacja przygód człowiek w kapturze ( a temat w historii kina jest dość nośny). W internecie jest nawet forum poświęcone temu tytułowi. Znacie? Lubicie? Zapraszam do dyskusji i wspomnień  :)

http://www.youtube.com/watch?v=MXYMqLUihv0

Kuba

to były czasy, na ścianach wisiały plakaty Michaela Praeda i nie było mocnego żeby mnie w niedzielne popołudnie oderwał od telewizora :]

Edytowane przez PATI73 (wyświetl historię edycji)

• 2 tygodnie później...

A teraz coś z zupełnie innej beczki ;) Czy ktoś z Państwa jest fanem tego specyficznego brytyjskiego serialu komediowego? Humor momentami dość ciężki, ale dla mnie generalnie bomba! Do 6 serii bardzo równy poziom. Wiele smaczków. Każdy w kółko powtarzany motyw cały czas bawi!

post-7705-0-49413900-1375176230_thumb.jpg

Znakomita obsada! Każda postać ma to coś i jest na swój sposób wyjątkowa! Wszyscy są genialni i nie mam tutaj swoich faworytów.

post-7705-0-38657800-1375176420_thumb.jpg

Pozdrawiam!

Kuba

• 2 tygodnie później...