Skocz do zawartości

Zakup pierwszej przyczepy proszę o opinie


Krak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż przymierzam się do zakupu można powiedzieć, że pierwszej przyczepy. Cała przygoda z karawaningiem zaczeła się w zeszłym roku kiedy to moja żona trochę na siłę i wbrew mojej woli kupiła przyczepę (Swift chalenger) którą używałem tylko raz. Ogólnie nie jestem z niej zadowolony (przyczepa z 1990)i jestem w trakcie sprzedaży. Wziołem sprawę we własne ręce zaraziłem się tym sposobem wypoczynku oczywiście się też napaliłem na kupno lepszej przyczepy, mój budżet to  25000zł. Trochę się doszkoliłem czytając forum i obcująć z kupionym Swiftem więc już mniej więcej wiem o co chodzi. Myślę o zakupie przyczepy marki Tabbert (bo mi się po prostu podobają) szukam przeglądam i zaciekawiła mnie jedna oferta http://tablica.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-5-osob-7-metrow-2007-tabbert-vivaldi-CID5-ID37LW9.html#29e3645d8d

Przyczepa wydaje się być fajna jednak nie znam rozmiaru uszkodzeń. Jeżeli chodzi o wyposażenie to brakuje mi klimy ale to jest chyba do zrobienia. Jestem z okolic Lublina więc do Poznania trochę mi nie po drodze. Co o tym myślicie ? Warto ? Może ktoś już to oglądał ?

Edytowane przez Krak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

...

moja żona trochę na siłę i wbrew mojej woli kupiła przyczepę (Swift chalenger)

...

 

 

BRAWO ŻONA !!!!!!

.

Tabbert ładniutki model, ale nikt szczegółowo  nie określi stopnia uszkodzeń pod względem finansowym .

Wygląda drobiazgowo, ale to może być wierzchołek góry lodowej z jednego oczywistego i powszechnego powodu: Handlarz - czujność obligatoryjnie wzmożona.

 

Tu u mnie we wsi stoi Da Vinci  :slina:  piękna i bez uszkodzeń, no ale droższa niestety.

Witaj na forum u nas :)

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie wiem tylko ,że jest to komis BESTCAMP. Jak wyciągne więcej zdjęć to podrzucę.

A tak wogóle to za ile stoi to Da Vinci?

 

W ogłoszeniu stoi za 27 000  :], a warta jest tyle ile ktoś chce dać  :skromny: .

W przyczepach jednak ważniejszym kryterium od rocznika jest stan  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yes Yes Yes, ale numer , kupiłem od tej firmy swoją przyczepę, byłem u nich na podwórku, nie żebym tu chwalił tą firmę bo kupiłem u nich , ale oglądałem przyczepy prawie w całej Polsce (chyba ze  :look:  sztuk) i u nich przyczepy przynajmniej były tak jak przyjechały , a dużo innych firm miało przyczepy odpicowane- ponaprawiane.  

Ze zdjęć widać tylko uszkodzenia blachy zewnętrznej , jeżeli nie będzie pęknięć tej blachy to woda się do środka nie dostała, nie będzie źle (trzeba zobaczyć) . Jedyną uwagę jaką mam do tej firmy to bałagan papierkowy , mnie się nie zgadzał  numer VIN (ostatnia cyfra) i dla tego postanowiłem nie zapłacić całej kwoty gotówką, reszta pieniędzy jak dostanę pocztą nową fakturę, sprzedawca poszedł "sobie " na rękę i połowę kasy przelałem na konto po otrzymaniu nowej faktury.  

 Jeszcze mała uwaga, moja przyczepa była sprowadzona z UK i nie miała tablic rejestracyjnych (bo tam niema) więc takiej przyczepy mimo posiadania ubezpieczenia i przeglądu NIE WOLNO HOLOWAĆ PO POLSKICH DROGACH POLSKIM AUTEM   :miga:  :miga:  :miga:  , trzeba mieć najpierw tablice próbne . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przodzie przyczepy pod klapą bakisty jest czerwona naklejka informująca o butli gazowej. Takie naklejki stosuje się chyba tylko w UK więc prawdopodobnie i ta przyczepa stamtąd przyjechała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie się zmieniają, podejście do klienta też - więc może teraz jest inaczej.

 

byłem w Best-campie prawie 2 lata temu szukając przyczepy dla siebie. Telefonicznie umówiłem się, że czeka na mnie piękna mała (chyba 380) angielka - za ok 11.000zł - miała być idealna, mało używana i przede wszystkim sucha.

 

po dojechaniu Pan czekał, żona / dziewczyna / pracownica - szykowała kolejne przyczepy - myła bo wyglądały jakby 5 lat w krzakach stały.

 

przyczepa okazała się być typowym rodzynem - niestety nie rodzynkiem. Wszystkie górne narożniki były mokre i na beszczela pomalowane pędzlem - farbą pod kolor tapety - ciężko to było zauważyć. Do tego podłoga była uszkodzona na przednim narożniku - więc nie tracąc czasu zapytałem czy ma coś jeszcze ciekawego.

 

Pan oprowadził mnie po 5-7 przyczepach, które eliminowałem poniżej 2 min od sztuki (a to mokry parapet pod oknem, a to nad oknem, a to miękka podłoga, a to zacieki lub plamy na narożnikach - później oglądałem na www - oczywiście fotki dobrze to kryły) - tak więc też widziałem przyczepy prosto po sprowadzeniu jeszcze nie odpicowane.

 

Na koniec pytam Pana czy ma jakąkolwiek suchą i godną oglądania przyczepę (aha i z prawdziwym rocznikiem po udowodnieniu że prawie każda ma kopnięty rocznik o 2-5 lat) - odpowiedź padła - NIE. Po zrobieniu 350km powinienem porozmawiać z panem metodą "nerwowego szwagra co boks trenuje" - co polecam teraz dzwoniącym :) - ale nie miałem czasu - kolejne komisy czekały.

 

P.S - o 22.00 byłem pod domem z moją aktualną cepą kupioną w ostatnim punkcie wycieczki - w centrum Poznania.

 

"Kiedy pytają mnie" - czy pojechałbym do best-campu więcej niż 20km - odpowiadam - NIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tu u mnie we wsi stoi Da Vinci  :slina:  piękna i bez uszkodzeń, no ale droższa niestety.

Czy to ta??

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-tabbert-da-vinci-540-2007-rok-i3379757787.html

 

 

To dlaczego WojtEwa ty mi nic wcześniej nie dałeś znaku, że u nas we wsi takie coś stoi??

To ja cała zestresowana szukam, oglądam i się czepiam człowieka. W końcu kupuję a tu masz... 2000 euro tańsza

:nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tą właśnie miałem na myśli.

Sprzedający to Twój sąsiad, ale nie jest właścicielem.

Pseplasam...

Ona już sporo czasu się sprzedaje.

To jest aukcja na zlecenie = atrakcyjna szata graficzna i wysokiej jakości zdjęcia.

Klasyka motoryzacyjnych ogłoszeń w Gubinie.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że przez ten rok ( między tym co Ty byłeś a co ja byłem ) koleś się dorobił na tych przyczepach zgnitych i teraz już  ma coś lepszego

 

....no nie. Nic się nie zmieniło. Poza tym, już o tym pisaliśmy: gościu handluje budkami przy okazji. Kupuje je (tak myślę  :hmm: )jak najtańsze w UK, ładuje na maxa częściami do aut i motocykli z demontażu i patataj z tym bałaganem do kraju. Tu klamoty na alle.... a budkę też się komuś kropnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....no nie. Nic się nie zmieniło. Poza tym, już o tym pisaliśmy: gościu handluje budkami przy okazji. Kupuje je (tak myślę  :hmm: )jak najtańsze w UK, ładuje na maxa częściami do aut i motocykli z demontażu i patataj z tym bałaganem do kraju. Tu klamoty na alle.... a budkę też się komuś kropnie.

przy okazji ciągnie to autem z wysp na części lub w całości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem to samo, najpierw hobby 1991 rok i ani razu nią nie pojechałem i postanowiłem coś nowszego kupić i powiem ci że warto bo przyjemniej jechać i spędzać w niej czas. Niestety ja też przeznaczyłem podobnie jak ty, a o mały włos skonczyło się na zakupie nowej, masakra co jest na naszym rynku używanych przyczep. Naprawde ciężko kupić

zwróć uwage na DMC 1600, lepiej mniejsza kupić  i bez stresu jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mi się jakiś rodzynek trafił od tego kolesia, bo naprawdę nie jest zła, zero zacieków , zniszczeń, (więcej chyba ja zrobiłem szkód przez 2 lata niż poprzedni właściciel przez 11)  ,a za ten budżet co miałem przeznaczony lepszej nie udało mi się znaleźć , i nie było mowy o zwiększaniu budżetu bo i tak został poważnie nadwyrężony na ten cel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.