Skocz do zawartości

Jezioro Niesłysz


Robak

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Kilka lat temu, no może troszkę dawniej bywałem na kempingu w Przełazach, nad Jeziorem Niesłysz. Ośrodek nazywał się chyba  Agawa. Nie mają swojej strony internetowej, a widziałem, że stały tam przyczepy, może ktoś z Was ostatnio tam był, może słyszał?

Edytowane przez Kusy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie ma godnego uwagi kempingu nad tak pięknym jeziorem?

 

ja najlepiej znam ten ośrodek: http://www.kormoran-niesulice.pl/osrodek-wypoczynkowy-lubuskie.html

 

pole namiotowe niestety wśród drzew, więc jesli jest tam sporo ludzi może być problem z ustawieniem przyczepy - przynajmniej tak mi się wydaje... nie ocenię też sanitariatów, bo do tej pory korzystałam tam tylko z domków, widziałam chyba osobne miejsce do mycia naczyń...w weekendy na plaży dużo ludzi spoza ośrodka, ale ogólnie panuje tam cisza i spokój....

 

tego ośrodka w Przełazach nie znam, ludzie chwalą sobie jeszcze Krzeczkowo i raczej na wpól dziko będzie Borowskie Pole. Poza tym wiem, że w samych Niesulicach sa prywatne pola - pewnie trzeba poszperać w necie... ale wtedy masz trochę dalej do jeziora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ostatnio byliśmy w tym miejscu http://krzeczkowo.republika.pl/index.html na polu biwakowym SŁONECZNE. Dużo przyczep stojących na stałe ale są też przyjezdni. Bieżąca woda dobrze rozprowadzona po całym polu, po za tradycyjnym szaletem pod laskiem, nie ma sanitariatów więc wszystko we własnym zakresie. Właściciel przemiły facet, jeśli ktoś pragnie odpocząć od miejskich wygód to może się tam śmiało wybierać.

Edytowane przez Szyszki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUSY my tez planujemy wypad na długi weekend nad jeziorko i zastanawiamy się nad Niesłyszem również :).
Poza tym mamy sprawdzony camping w Sławie. Jedyny minus to mała plaża (miejska) i makabryczne zachowanie młodzieży w czasie weekendu. Ale od tego można się odizolować :)
Nie poleciłabym kempingu w Otmuchowie:( Byliśmy w ten weekend i szału nie ma.

Kiedy Polska 'dorośnie' do ładnych kempingów?? buuu

Edytowane przez Justi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

My przez lata w Przełazach zatrzymujemy się "U Bodzia", pierwsza w lewo za tablicą i na sam dół do jeziora. Plaża praktycznie prywatna, nowy pomost i od razu głęboko więc poskakać można. Obok jest plaża ogólnodostępna z boiskiem do siatkówki i następnym pomostem. Nie ma tłumów, u Bodzia wzdłuż działki są przyczepy na cały sezon, ale miejsce zawsze się znajdzie. Nie ma tłumów, a gospodarz nie przyjmuje hałaśliwych turystów. Polecam. A jakieś namiary na ten camping w Sławie- nad Niesłysz mamy z Opolskiego dość daleko:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z rybami problem. Jak kto lubi zabawę z drobnicą to nie zdąży drugiej wędki rozłożyć, dla dzieciaków fajna sprawa. Łapałem wielkie ukleje- nie wierzyłem że mogą być tak duże (jak na ukleje oczywiście;) Z kajaka fajnie można w kanale na Mostki okonków połapać, ale też nie za dużych. Nie bardzo wierzyłem w opowieści o Linach, ale w zeszłym roku w największe upały ludziska łapali z pomostu fajne sztuki (ja oczywiście spałem za długo;) Jednego szczupaka złapałem w zeszłym roku, w maju. Ale ja też nie mam jakiegoś wielkiego zacięcia wędkarskiego, czasem po prostu lubię z kijem na pomoście zasiąść...

A znasz jakieś bardziej rybne i do tego czyste jeziora w tej okolicy?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Kormoranie słyszałam, zresztą chyba nawet kiedyś tam byłam - to jeden z większych ośrodków nad tym jeziorem.

Jeśli jeszcze szukasz o tym informacji, widziałam, że na tej stronce czystejeziora.pl/lista-jezior jest Niesłysz całkiem nieźle opisany, wraz z podanymi namiarami na ośrodki wczasowe. Są tam też fotki i podane informacje o najbliższych atrakcjach turystycznych.

Latem jest tam sporo turystów, więc warto wybrać się przed albo po sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dookoła Niesłysza słabo z miejscówkami ( nie dzikimi ;) ) Krzeczkowo to 5 pól biwakowych w niedalekiej odległości od siebie, cisza, las i czysta woda w jeziorze, ale też masa wrośniętych przyczep z ogródkami dookoła przedsionków, Przełazy wcale praktycznie nie dla nas, a Niesulice to Kormoran...dla mnie drogi jak cholera, bo 150PLN/doba za 4 osoby , cepkę i prąd tam nie zapłacę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

... Niesulice to Kormoran...dla mnie drogi jak cholera, bo 150PLN/doba za 4 osoby , cepkę i prąd tam nie zapłacę

W 2015 roku byliśmy w Niesulicach, obok kormorana jest też pole - nazwy nie pamiętam ale stojąc twarzą do jeziora po prawej stronie chyba nawet ze wspólnym płotem, prawie puste, niedrogie, sanitariaty rodem z PRL-u ale woda zawsze ciepła była. Wspominamy bardzo miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.