Skocz do zawartości

Ziszczony sen idioty czyli płatne parkingi przy stacjach benzynowych na S8


pabloo

Rekomendowane odpowiedzi

. Jeśli dobrze kojarzę to udało Ci się stanąć na miejscu dla autokarów.

Staliśmy w pierwszym rzędzie dla tirów, zaraz obok placu zabaw. Nikt nam nie zwrócił uwagi, ani nawet nam się nie przyglądał. Stan na tamten rok. Nie było żadnych szlabanów...

 

 

 

To zdjęcie dobrze pokaże lokalizację:

 

post-7786-0-96958400-1373834839_thumb.jpg

 

 

A tu jeszcze jedna przyjemna stacja BP - na 100% WLKP, ale zabijcie mnie nie pamiętam która. Po prawej stronie parkingu był całkiem spory staw. Też na 90% prywatna. Ktoś pomoże zlokalizować? Chyba DK 11.

Lało niemiłosiernie i mam tylko takie foto:

post-7786-0-97131700-1373835360_thumb.jpg

Edytowane przez Kocer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

O ten Podanin szarpać się nie będziemy, ale pewnikiem parking jest płatny. Nie raz tam płaciłem.

 

 

 

A tu jeszcze jedna przyjemna stacja BP - na 100% WLKP, ale zabijcie mnie nie pamiętam która. Po prawej stronie parkingu był całkiem spory staw. Też na 90% prywatna. Ktoś pomoże zlokalizować? Chyba DK 11.

Lało niemiłosiernie i mam tylko takie foto:

attachicon.gifDSC_0252.JPG

 

:hmm: ... Miąskowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkingi bezpłatne przy stacjach, to chyba znakomita większość (przynajmniej na razie).

Moim zdaniem nie ma chyba sensu robić zestawienia "gdzie można", ponieważ zrobi się temat rzeka.

Trzeba się chyba skupić na miejscach "gdzie nie można", czyli takich, jak w pierwszych słowach tego tematu :hmm:

IMHO

 

P.S.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby powstał temat równoległy "Gdzie można" :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Podanin, czy Podgaje są płatne? Bo już zdurniałem. Generalnie w 2012 za nic nie płaciłem. Może mnie jeszcze szukają?  :]

A tak na poważnie to ważna informacja. Ktoś mógłby napisać jak jest teraz. Jeśli płatny - to wylatuje z mojej listy.

 

Ad 2. Chyba nie Miąskowo. Tam były takie alejki, przedzielone iglakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w 2012 za nic nie płaciłem. Może mnie jeszcze szukają?  :]

 

Pewnie już się przedawniło :jump:

W 2012 również nie spotkałem takich miejsc, jak i w maju 2013.

Sezon jednak nie jest jeszcze nawet w połowie, więc wszystko przed nami.

Jeśli spotkam takie "coś", to na pewno trafi ono na naszą listę.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko nam jeszcze do EU... trochę to będzie żenująca lista. Tym bardziej nie mam ochoty na wyjazd w Polskę  :niewiem: A kiedyś dzieciakowi będzie trzeba pokazać piękno naszej Ojczyzny  :hmm: I to już niedługo, bo dorasta w szybkim tempie  :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podejrzewam iż te opłaty wymagalne są gdy nie nic nie kupimy/tankujemy na danej stacji.

Jest to dosyć często spotykana praktyka. `Często płacąc za parking część opłaty można przeznaczyć na konsumpcję w barze/restauracjii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest opłata "rezerwacyjna",  "TIRy" które tankują nie płacą .Druga storna medalu to właściciel stacji nie może sobie pozwolić na parking zwalony osobówkami i przyczepa , stacje żyją z "TIRów" , 20 tankujących do pełna to 100tys utargu ,ile osobówek musiało by tankować i jeść hot dogi ? Jak nie ma miejsca na postój to "TIR" wybiera inną stację.

Problem w tym,że w PL brakuje "MOP" ale z tym to już do GDDiA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja pochwalę stację i przy niej usytuowany parking na trasie S3 z Gorzowa Wlkp. do Szczecina .

Na parkingu jest specjalny rejon dla czepek i kamperów . Na stanowisku do postoju mamy możliwość spuszczenia szarej wody (specjalnie oznakowane studzienki).

Tu widać Europę . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł , nie jestem pewien czy to na wysokości Mc Donald czy KFC bo są one rozmieszczone naprzemiennie do Szczecina a jadąc do Gorzowa jest odwrotnie . Zabij , nie pamiętam jaka to stacja paliw . Stanęliśmy tam na "sikundę" :)

Sprawdzić łatwo bo wiele tych parkingów jeszcze nie ma .

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Trafiłem na taką stację z płatnym pustym parkingiem, gdzieś przed Rzeszowem , kiedy prułem w Bieszczady.

Co mówią kierowcy ciężarówek o tym zjawisku , chętnie bym zacytował. :krzykacz:

W sierpniu tego roku zauważyłem kilka nowych bezpłatnych z wyglądu parkingów jadąc 7 do Gdańska.

Może tendencja będzie taka, że parkingi powstaną poza stacjami paliw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płatnych parkingów: jestem za jeżeli jest bezpieczny, dozorowany. Sam nie raz śpiąc gdzieś zastanawiam się czy ktoś nie majstruje przy aucie, czy rowerów nie kradnie ! lub nie włamuje się na budki!

Zazwyczaj jest jakiś monitoring, na większych nawet ochrona.

Bardzo dużo parkingów jest płatnych dla tzw. TIRÓW, ten kto jeździ dużym to wie, nie jeden na niepewnym parkingu stracił paliwo z baku, poprzecinali plandekę lub nawet okradli auto!

A jeśli ktoś traktuje taki parking jak kemping to co się dziwić.

Zazwyczaj przyglądając się jak inni parkują z przyczepami na takich parkingach to zajmują miejsce na dwa zestawy :skromny: stąd też warto pomyśleć czy warto ustawiać się tam gdzie tzw. TIRY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.