Skocz do zawartości

Docelowo Paryż


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@Paczek  > ...Wersal i Disneynald mieliśmy odwiedzić autem ...

 

Oba Twoje dojazdy jak najbardziej OK !

Przy opcji auto dochodzą koszty paliwa + opłata za oba parkingi.

 

Kupując PARIS VISITE ( 5 stref) metrem dojedziesz do Disneynaldu + Wersal = opcja najtańsza.

Wasz wybór, Wasza decyzja.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Znajdź w panelu > Parking / Wersal P = tu parkowaliśmy nasze auto (przybliż)

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kupimy bilety -10-cio przejazdowe 

 

Raczej nie będziemy odwiedzac zbyt namiętnie muzeów , naszą córcie bardziej zainteresują parki rozrywki niż galerie wernisarze itp.... 

 

Raczej planuję rejsik stateczkiem .

 

A propos Wersalu , gdzieś czytałem ( ale mi to zginęło )  , że pod Wersalem można parkowac w parkach i to darmo . Czy to prawda ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paczek

Najwygodniejszy parking Place d'Armes  przed Wersalem GPS: N48.80335, E2.125393

Ten parking jest super, ale wiecznie "zapchany" przez auta i autokary.

 

Pozdrawiamy po przeprowadzce,zapraszamy

Ir & Ed

Parking za darmo masz tylko pod KOMBINATEM !

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Do Wersalu dojechaliśmy własnym autem, zaparkowalismy nie przed głównym wejściem ale w ogrodach wersalskich tak tak tak też mozna, przed Grand Trianon przez bramę św Antoniego koszt wjazdu na cały dzien to 6 EUR, naprawdę warto, bo co prawda trzeba się wrócic po bilety ale zato  zwiadzająć zamek a potem ogrody i kierując sie na dom Marii Antoniny potem Petit Trianin i Grand Trianon mamy wszystko po drodze. Mozna też zaparkować nieopodal Grand Canal.  ...

 

a nie mówiłem , że gdzieś czytałem , więc napisałem co widziałem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i udalo sie.

 

I Patyz zaliczony i Amdtetdam a przy okazji jeszcze Dunkierka.

 

Jestesmy juz w Polsce , ale jeszcze nie w domu.

 

Wpadlismy na FAME do Swinkujscia.

 

O wszystkim opowiemy po powrocie do domu, ale juz wszystkim dziękuje xa okazaną pomoc ( oczywiście szczególnie Ired-owi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udalo sie.

I Patyz zaliczony i Amdtetdam a przy okazji jeszcze Dunkierka.

 

@Paczek

 

SUPER, bardzo dobrze !

Twoje/Wasze długie milczenie na forum sugerowało że ruszyliście na ZACHÓD.

Musimy wycofać listy gończe wysłane za Wami.

 

Pozdrawiamy z  Francji,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę statystyki :

 

- 4000 km w ciągu 3 tygodni

 

- średnie spalanie 7,5 l/100 km

 

- najdłuższy dzienny dystans - ok 800 km

 

 

 

Sporo stresu , jeszcze więcej adrenalinki  , nie mało obaw , ale ...udało się

 

Paryż zaliczony a za jednym zamachem jeszcze Amsterdam

 

 

post-2511-0-20178200-1440360723_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi coś więcej tu napisać , po za tym co było juz napisane .

 

Może tak w generalnym skrócie :

 

- Zdecydowaliśmy się na spanko u siostrzyczek w La Ferte i była to baaaardzo słuszna decyzja .

  

"Działając w zmowie i w porozumieniu " z zaprzyjaźnionymi na miejscu innymi dwoma rodzinami, porwaliśmy jedną z sióstr na .... wycieczkę po Paryżu. I to był strzał w dziesiątkę . W Teleexpresowym tempie przelecieliśmy przez Paryż, poznaliśmy tajniki metra i poznaliśmy ogólnie zasady poruszania po Paryżu jak i dojeżdzaniu do Paryża. Następne dni były przez to banalnie fajne i miłe ( stresik prysnął jak mydlana bańka) .

 

- Poruszaliśmy po Paryżu oczywiście metrem , wcześniej wykupując bilety Paris-Visite. . Nie nastawialiśmy na zwiedzanie muzeów , a raczej na podziwianie  architektury , dlatego tak a nie inaczej.

 

- Po pierwszy odcinku płatnej autostrady  , natychmiast  zmieniłem decyzję na podróżowanie jednak krajowymi drogami.  Drogo jak diabli - odcinek może 20km - zapłąciłem 7,50 Euro.!!!!!. I znów pomógł nam rodak. Spotkany na parkingu polski kierowca , wytłumaczył nam co i jaki ....już więcej nie wjechaliśmy na płatną autostradę we Francji.  Notabene - na każdym niemal miejscu ( parkingu, w kolejce do kasy Luwru, nawet na chodniku - wciąz spotykaliśmy rodaków ) .

 

- Potwierdzam relację Ireda - paliwo najtańsze jest pod super-marketami i to sporo tańsze. Podglądnąłem co pstrykają na klawiaturze tubylcy i .... popstrykałem tak samo i .... jakoś się udało.

 

- W PMK płaciliśmy 15 Euro za dobę . Nigdzie ( uwzględniając nawet dojazdy do Paryża) taniej bym nic nie wymyślił. Po za tym wsparcie merytoryczne ...nie ocenione. Zdecydowanie POLECAM .

 

- Potem była droga do Dunkierki - też oczywiście niepłatnymi.drogami , choć .... miałem w jednym miejscu złudzenie ( oby ) , że mrygnął mi fotoradar. ( oby nie ) !!!!!!

 

....ale o Dunkierce to już inny temat ....

 

Jeszcze raz dzięki za wszelkie wsparcie

 

post-2511-0-23852200-1440362129_thumb.jpg

post-2511-0-40269700-1440362173_thumb.jpg

post-2511-0-05886400-1440362226_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paczek  > Sporo stresu , jeszcze więcej adrenalinki  , nie mało obaw , ale ...udało się

                    Paryż zaliczony a za jednym zamachem jeszcze Amsterdam

 

SUPER, Brawo, brawo, brawo...

 

Podroze ksztalca wyksztalconych !

 

- paliwo najtańsze jest pod super-marketami i to sporo tańsze.

Podglądnąłem co pstrykają na klawiaturze  tubylcy i .... popstrykałem tak samo i .... jakoś się udało.

 

Na przełomie wrzesnia-pazdziernika wracamy z Hiszpanii.
Zajedziemy pod Twoj KOMBINAT zeby przepytac Ciebie z komend tankowania  = praca domowa

Pozdrawiamy z Hiszpanii,
Ir & Ed
PS
Przepraszamy za brak polskich literowek, taki mamy dostep do Internetu

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.