Skocz do zawartości

wstępnie załamany, przyszły "karawaning`owiec" :)

cicik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

nie bijcie :) za to pytanie - naprawde dość szczegółowo przejrzałem Wasze forum - ale czy jest możliwość kupienia w cenie ok. 10tyś pln przyczepy (mała 3-4 osobowa) w stanie nadającym się do używania przez pare (4-5) lat ??

po przeczytaniu części wypowiedzi doszedłem  do - mam nadizeje mylnego - wniosku, ze tak naprawde to tylko nowa przyczepa nadaje sie do użytkowania...

postanowiliśmy z żoną kupic coś właśnie w cenie ok 10 tyś, ale teraz to jestem załamany...

pozdr

cicik

Ale Sprzedający tez napisał ,że dla ludzi z forum cena jest inna. Warto zwiększyć budżet dla zakupu przyczepy od świadomego użytkownika, choć zaznaczam ,że tej konkretnej budki nie widziałem na oczy i stanu jej nie znam. Wiem za to ( i Ty to tez już wiesz), że kupno przyczepy tak z ogłoszenia to masakra. Pozorna oszczędność może przerodzić się w dramat.

Ja bym zaczął od takiej właśnie oferty (choćby ,żeby mieć porównanie z tym co jest na "wolnym" rynku. Ogłoszenia od osób co maja po 2 posty ,możesz spokojnie traktować na równi z allegro;)

Generalnie nie usztywniaj się na cenę, zwłaszcza jak kupujesz ( a tak zazwyczaj robi się z przyczepami) sprzęt na kilka lat.

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)

Na pewno można kupić dobrą przyczepę za te pieniądze. Moją kupiłem dwa lata temu za niespełna 5000 zł, wtedy miała 28 lat. W przyczepie wszystko działa wzorowo i jest w 100% szczelna o czym przekonałem się po raz kolejny w czasie wyjazdu majowego kiedy to z nieba lały się niewyobrażalne ilości wody. Myślę że trzeba spokojnie szukać i przeglądać też giełdę forumową. 

Da się  :yes:  i chyba nawet jestem przykładem.

Wydaliśmy 10,5 kzł, z papierami i rejestracją wyszło niecałe 11 kzł. Przyczepka raczej mało chodliwej marki, niewielka, za to zadbana do tego prawie nowy przedsionek z dostawką i sypialnią, roczne opony wzmacniane. 

Z mankamentów ułamany róg szyby zewnętrznej. Okno o nietypowym kształcie, więc od razu zakładałem że nie uda się takiej dostać. No i manewrówka była w słabym stanie (opadła komuś podczas holowania).

Po wysprzątaniu jechaliśmy na pierwszy urlop. Po zakupie przed pierwszym wyjazdem oprócz umycia zewnątrz i w środku poprawiałem baterię umywalki. 

Więcej w mojej galerii: http://forum.karawaning.pl/gallery/album/242-adria/ , lub tu: http://forum.karawaning.pl/topic/7421-adria-opitma-380-tq-1993-rok/

Jest u nas 3 sezon i na razie nie ma szans na zmianę. 

Powodzenia!

też napiszę Ci, że się da. Ja swoją kupiłem za 5,5tyś w październiku w zeszłym roku.

Dodatkowo oglądałem jeszcze inną (jest na naszej giełdzie forumowej) i również była OK za połowe twojego budżetu (jest obecnie) tyle, że bez przedsionka ale to już nie będzie problem (można dokupić).

Poszukaj jednak dokładniej.

No chyba, że chcesz rok 2008 a przyczepę w granicach 6m, to się nie da.

Może napisz jakie masz wymagania, co Ci jest nezbędne, co byś chciał. Wtedy prościej będzie pomóc niż pisać tylko "ze się da". :).

... przywracacie mi wiare :)

nie wiem czy to dobre miejsce na takie pytanie

ale co sadzicie o tym

http://www.wpcaravans.pl/przyczepy_campingowe?func=productPage&pid=10&cid=3&prid=0&wid=67

ps.

kol. Tomii napisał, że ma przyczepe "malo chodliwej marki", wiec kolejne lamerskie pytanie :)

... czy z markami przyczep jest troche tak samochodami ?? psujące sie czesciej / zadziej ...

Może napisz jakie masz wymagania, co Ci jest nezbędne, co byś chciał. Wtedy prościej będzie pomóc niż pisać tylko "ze się da". :).

wymagania mam chyba umiarkowane ... jedyne na czym mi zalezy to dmc pon. 1000kg.

co do roku produkcji to faktycznie :) musiałem przetrawic ze przyczepy z lat 90tych sa uznawane za "świeże" :)

przyczepka dobrze zeby miała 4 miejsca (super gdyby było 2+2 albo 2+1+1)

co do marki to nie mam wogole jakisc wymagań ...

jedyne co zaobserwowałem to to ze czesc przyczep - tak srednio z końcówki lat 90tych - ma środek

... jak to napisał jeden z Was (Nas?) na forum - "jak obóz koncentracyjny"  szarości, jakies fiolety, seledyny itp ... :)

ale to kwestia subiektywncyh oczcuć i nic poza tym.

tak wie wychodzi na to ze jednak nie takie "umiarkowane" te moje wymagania :)

Edytowane przez cicik (wyświetl historię edycji)

Klasyczna mała angielska cepa, rocznik w miarę prawdziwy (może nawet w 100%), cena ok, na miejscu dobre 4 godzinki na oglądanie każdego zakamarka (jest info na forum co i jak).

lekka, mała ładowność, sprawdź dane na tabliczce znamionowej czy na pewno jest to cepa dmc 750kg

niby solidniejsze są przyczepy z kontynentu, ale za to te z anglii są lżejsze i lepiej wyposażone jak na lata 90-te

wymagania mam chyba umiarkowane ... jedyne na czym mi zalezy to dmc pon. 1000kg.

No tu już mamy mały zgrzyt ;)

Z angielkami to teraz bym uważał z rejestracją ( jest nawet to opisane w innym wątku).

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)

1000 kg DMC to szału nie ma.

Generalnie w śród użytkowników jest przekonanie że Knausy czy Hobby są lepiej wykonane niż Adrie, Caraveliery czy np. Grau. 

Ja miałem wcześnie przyczepę produkcji niemieckiej, teraz mam Adrie i mimo że sam miałem do niej opory, to po 3 latach stwierdzam że były nieuzasadnione. 

Osobiście celował bym w coś takiego: http://stamserwis.pl/[54].htm tylko może z innymi kolorami w środku. Może się okazać że na żywo nie wygląda to na "taki szpital" jak na zdjęciach. 

Tez dołączam do grona tych co szukali,szukali......szukali  i znależli. Nasza własnie kończy 23 latka i ma sie bardzo dobrze. Proponuje zerknąć na ofertę polecanych komisów.Widziałem,że spory wybór jest  w Ostrowie http://karawaning.net

Może Dethleffs - karawaning.net/dnl.htm

Mam taki model, też kupiłem u Nich. Jednak cena nie bardzo jest do negocjacji. Co do samej cepki to porządny model.

A przyczepy z Wp caravans dobrze wyglądają na zdjęciach. Kiedyś byłem u nich i obejrzałem chyba z 20 sztuk. Standard u nich to demontaż wszystkiego co się da ( aku, akcesoria, nawet opony! - każda przyczepa miała dwie inne na osi). A przyczepa w okolicach 10 tysięcy jest jak najbardziej do zdobycia. Ze swojej jestem bardzo zadowolony i nie kombinuję ze zmianą.

Powodzenia w poszukiwaniach!