Skocz do zawartości

kuchenka nie odpala

Rekomendowane odpowiedzi

może to drobna sprawa ale:kupiłem  pierwszą przyczepkę w życiu Wilk 320 CI Sport i nie mogę odpalić kuchenki gazowej,kuchenka typowa,2 palniki,wciskam pokrętło,przekręcam trochę w lewo,zapalam zapalniczką,ffu zapala i..gaśnie,nie utrzymuje płomienia pomimo długiego utrzymywania płomienia zapalniczki,co jest?

Sprawdź czy nie masz zaworu na rozprowadzeniu do kuchenki. Jeśli jest, to czy jest do końca odkręcony. Sprawdzałeś oba palniki? Czy w kuchence jest zabezpieczenie, takie od zdmuchnięcia płomienia? Pewnie takowe jest i ono może być źle ustawione względem palnika, lub uszkodzone. Zaworów w kuchence raczej bym nie obstawiał, bardzo rzadko psują się dwa. Jeszcze jest kwestia reduktora. Sprawdź czy ma odpowiednie ciśnienie do kuchenki. W nim najpewniej będzie problem. Zostaje jeszcze butla, może być koniec gazu i został sam syf. Ja u siebie, muszę poczekać około minuty przy pierwszym odpaleniu(po odkręceniu butli po jakimś czasie). Gaz tyle czasu idzie z butli, może też tak być u Ciebie. Inne urządzenia gazowe działają?

Edytowane przez Gewehr (wyświetl historię edycji)

,ffu zapala i..gaśnie,nie utrzymuje płomienia pomimo długiego utrzymywania płomienia zapalniczki,co jest?

Nie utrzymuje bo brakuje gazu czy jest go za dużo i zdmuchuje płomień ?

a pozostałe urządzenia gazowe działają bez problemu?

Jeśli tak to też tak mieliśmy w zeszłym roku (pierwszy rok użytkowania przyczepy) czasem kuchenka gasła po kilku minutach od odpalenia itp. 

W tym roku na zlocie chcieliśmy to naprawiać, ale na początku sezonu wymieniliśmy butlę i samo się naprawiło. (przegląd na zlocie potwierdził, że wszystko ok)

Myślę że mogły tu zaistnieć 2 czynniki - coś nie tak z gazem (butlą itp) i zanieczyszczenie długo nie używanych przewodów gazowych (może spróbuj sprężonym powietrzem je przedmuchać?)

a lodówka i ogrzewanie odpala normalnie na gaz? 

ba,żebym to wiedział,zapala się na chwilę i znika

Bardzo łatwo to sprawdzić jak płomień "zniknie" to czuć gaz dalej, że wydobywa się z kuchenki (u nas tak było) czy syczy, leci śmierdzi gazem, a jak przyłożysz zapałkę to odpala płomień. 

Sprawdź czy nie masz zaworu na rozprowadzeniu do kuchenki. Jeśli jest, to czy jest do końca odkręcony. Sprawdzałeś oba palniki? Czy w kuchence jest zabezpieczenie, takie od zdmuchnięcia płomienia? Pewnie takowe jest i ono może być źle ustawione względem palnika, lub uszkodzone. Zaworów w kuchence raczej bym nie obstawiał, bardzo rzadko psują się dwa. Jeszcze jest kwestia reduktora. Sprawdź czy ma odpowiednie ciśnienie do kuchenki. W nim najpewniej będzie problem. Zostaje jeszcze butla, może być koniec gazu i został sam syf. Ja u siebie, muszę poczekać około minuty przy pierwszym odpaleniu(po odkręceniu butli po jakimś czasie). Gaz tyle czasu idzie z butli, może też tak być u Ciebie. Inne urządzenia gazowe działają?

1.zawór taki jest ale 0 lub 1-nie ma odkręcania częściowego

2.przy palnikach sterczą metalowe bolce,odl.2-3 mm(zabezpieczenie?)

3.reduktory próbowane 3szt.-to chyba nie one

4.butla nowa ,pełna

5.jest jeszcze starodawna lampka gazowa-pali się

6.kiedy wyłączę pokrętło gazu po chwili z jego okolic słychać dziwne kliknięcie(?)

2.przy palnikach sterczą metalowe bolce,odl.2-3 mm(zabezpieczenie?)

To termopara - zabezpieczenia przeciwwypływowe. Dlatego trzeba trzymać przez pewien czas wciśnięty kurek przy zapalonym palniku, żeby toto się nagrzało, bo inaczej palnik gaśnie.

Jeśli trzymasz zawór i się pali, to moim zdaniem dysze są czyste. To że podłączałeś inne reduktory, to nic nie mówi. Ważną kwestią, jest ich ciśnienie. Czy było takie, jak na tabliczce znamionowej kuchenki? Jeśli tak, to najpewniej wina w zabezpieczeniu przeciw wypuszczaniu gazu bez płomienia. Tu przemawia fakt, palącego płomienia przy wciśniętym pokrętle. Jak trzymasz wciśnięte pokrętło, to wtedy jest pomijana termopara. Tutaj mogę Ci poradzić tylko tyle. Jeśli reduktor spełnia zalecane wymogi kuchenki, podjedź do jakiegoś serwisu. Sprawdzą termoparę i ewentualnie ją wymienią. Sam się raczej za to nie bierz, problem z częściami zamiennymi i brak możliwości dokładnego sprawdzenia szczelności.

Masz lodówkę na gaz?

Jeśli trzymasz zawór i się pali, to moim zdaniem dysze są czyste. To że podłączałeś inne reduktory, to nic nie mówi. Ważną kwestią, jest ich ciśnienie. Czy było takie, jak na tabliczce znamionowej kuchenki? Jeśli tak, to najpewniej wina w zabezpieczeniu przeciw wypuszczaniu gazu bez płomienia. Tu przemawia fakt, palącego płomienia przy wciśniętym pokrętle. Jak trzymasz wciśnięte pokrętło, to wtedy jest pomijana termopara. Tutaj mogę Ci poradzić tylko tyle. Jeśli reduktor spełnia zalecane wymogi kuchenki, podjedź do jakiegoś serwisu. Sprawdzą termoparę i ewentualnie ją wymienią. Sam się raczej za to nie bierz, problem z częściami zamiennymi i brak możliwości dokładnego sprawdzenia szczelności.

Masz lodówkę na gaz?

trzymam pokrętło wciśnięte cały czas i...zapali się i zgaśnie a ja cały czas trzymam pokrętło i lipa...

nie mam lodówki na gaz

Edytowane przez gajos (wyświetl historię edycji)

trzymam pokrętło wciśnięte cały czas i...zapali się i zgaśnie a ja cały czas trzymam pokrętło i lipa...

nie mam lodówki na gaz

Witam !

Tyle razy już Koledzy pisali o reduktorze itd.

Twierdzisz, że podstawiałeś trzy reduktory.

Jakie ? skąd miałeś pod ręką trzy reduktory ? czy to aby nie takie domowe ?)

Po co tyle pisać po próżnicy :niewiem:

Chcesz szybszej diagnozy / rady ?

Daj foto reduktora, który jest podłączony, zrobione tak, aby było widać wyraźnie, co jest na nim napisane.

Sprawdź i podaj nam, jakie ciśnienie gazu obsługuje Twoja kuchenka (jeśli nie możesz znaleźć tej informacji, to naklejka z parametrami jest zazwyczaj na spodniej stronie płyty kuchenki) - najlepiej zrób również jej zdjęcie i zdjęcie kuchenki.

Jak upewnimy się, co do ciśnienia i reduktora, to dopiero będzie można snuć dalsze przypuszczenia.

Czy kuchenka posiada np. z boku otwory, przez które dociera powietrze ?

Jeśli tak, to sprawdź, czy nie są czymś przytkane (brud, paprochy, reszki czegoś tam ...) :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)