Skocz do zawartości

Box dachowy - który wybrać


koszak

Rekomendowane odpowiedzi

mafik - ile płaciłeś? Mnie może w kolejnym sezonie uda się to kupić, bo raczej promocji Taurus po sezonie nie strzela.

Jest jakiś okres kiedy boxy są sprzedawane taniej? Dopiero po wejściu nowego modelu czy jest szansa wcześniej?

W zasadzie w tych tematach sezon cały czas ;-)

Negocjuj cenę, są otwarci na to w salonie w Mikołowie. Zakup boxa to inwestycja na lata, kosztuje mniej niż wiekszy samochód !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Wszyscy zdejmujecie pudełko po sezonie ? Mi się prawdę powiedziawszy nie chciało nigdy tego robić. Thule 800 jest pieruńsko długi i nie miałem gdzie go bezpiecznie trzymać by nie porysować i zostawał na aucie, a żonie to nie przeszkadzało. W tym roku jest plan by go włożyć do przyczepy lub może kupię ten zaczep na sufit, szkoda by porysować bo jest ładnie polakierowany (albo tak fabrycznie wypolerowany). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to dobra wiadomość bo w PL czy DE patrząc na Twój profil jest jest dużo zimniej niż w Anglii, a ponoć ABS z którego są zrobione boxy jest wrażliwy na niskie temperatury. To też nie zdejmuję  :].W spalaniu nie widać żadnej różnicy więc po co. Przyda się jak będę musiał awaryjnie użyć 7 miejsc i przewieść jakiś bagaż  :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Helmut - ile dostałeś gwarancji na Thule? 5 lat? Z tego co czytam w sieci to te bagażniki są nie do zdarcia, podobnie zresztą jak Taurus. Kumpel ma trzy lata ich box na dachu, jeździ dosyć dużo, twierdzi, że też wszystko ok. Aktualnie te bagażniki są dopracowane i fukcjonalnalnie i pod względem wyglądu. Inaczej być nie może - nikt nie chce wymieniać bagażnika co kilka lat. Z drugiej strony wiecznie tym samym autem się nie jeździ ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To zależy gdzie. W UK na kempingu praktycznie każde auto ma jakieś pudełko na dachu. Duże rodzinne namioty zwłaszcza te nowe dmuchane zajmują masę miejsca. Właściciele przyczep też ładują ile się da do samochodów, ponieważ tu stosunek masy przyczepy do auta jest max 85% masy (wedle policji) ważonej masy auta :-) Nie ma niby oficjalnych przepisów ale te 85% jest przestrzegane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja na ogół się bałem mikro pęknięć po zimie właśnie w miejscu mocowania uchwytu Box-a do bagażnika dachowego.

Ale sprawdzałem i jak na razie nic się nie dzieje. I co najważniejsze nawet w największe ulewy ciągle szczelny i suchy w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Interpaka Carvera i 3cia zima przed nim. Stan jak nowy a jak zamontowany tak jeździ ze mną non stop. Często załadowany różnymi gratami kempingowymi. Trochę z braku miejsca a trochę z lenistwa nie che mi się go za każdym razem wypakowywac. Różnicy w spalaniu nie obserwuje, a jak jadę z przyczepa to pali nawet mniej choć to zasługa innej ekonomiki jazdy z niższymi prędkościami. Jak dla mnie to po prostu Thule w niższej cenie. Polecam każdemu zainteresowanrmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Urodziło mi się dziecko i ledwo mieścimy się w aucie. Zastanawiam się nad boxem dachowym. Chodzi o auto Renault Megane III 1.5 z 2012 roku. Na co zwracać uwagę przy zakupie takiego boxa? Pojemność możliwie największa.

 

na spalanie i spadek dynamiki ... a na poważnie to aby ladownosc byla zgodna z obiazeniem belek i relingów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja nieco poważniej, bo akurat za tym łażę... :skromny:

 

Daj sobie spokój z wszelkim boksami: MCM, Taurus, Amos itd. bo ostatnio zeszli mocno z ceny kosztem jakości. Ponadto firma InterPack to sieć dystrybucyjna, a nie producent. Tak, że możemy tu spotkać z 10 producentów, głównie włoskich. Dopytaj i czujność 100 :nono:

Ja już sobie box`a wybrałem i czekam na jakieś extra pieniążki z nieba :] .

Ma podwyższona ładowność do 75 kg, fajne i bezpieczne zamki oraz najważniejsze - wzmocnione dno. Nie ma szans, żeby wyginał się przy wyższej prędkości jak nowy Taurus. Z grzeczności wkleję przykładowy link z drugiego końca Polski... http://allegro.pl/box-scout-500-czarny-mocny-pojemny-aerodynam-i5848820625.html żeby nie było reklamy. Jak chcecie to krytykujcie...nie krępować się :] .

 

Oczywiście Thule to TOP liga byle nie najtańszy model. Zaraz po nim holenderski Hapro. Kamei też dobre ale zwariowało z systemem montażu. 

 

Opinię oparłem na wypowiedziach sprzedawców prowadzących biznes od 20 lat. Wszystkie inne sprzęty u nich kupione spisują się bezawaryjnie do dziś, a zapewniam, że dla szpanu na dachu nie jeżdżą.

 

 

A co najważniejsze... moim zdaniem szerokość i max wysokość. Co Ci z 500 litrów przy 2 metrach długości jak Ci wózek nie wejdzie. 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://transa-m.pl/produkt/113/boks-taurus-easy-430-szary

 

Cztery lata taki użytkuje,  narty zima + letnie wyjazdy. Na razie nie zauważyłem żadnego zużycia. Plastik jest mocny i elastyczny, kiedyś zapomniałem o nim i uderzyłem w wisząca belkę w parkingu podziemnym. Myślałem, że już po nim ale odkształcił się i ocalał - zostało kilka rys. Jak potrzebujesz do okazjonalnego użytku to można się nad nim zastanowić. Choć faktycznie jak go zapakuję do pełna i przycisnę klapa to podłoga jest lekko wygięta pewnie przez przeładowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............................ Jak chcecie to krytykujcie...nie krępować się :] .

 

 

A co najważniejsze... moim zdaniem szerokość i max wysokość. Co Ci z 500 litrów przy 2 metrach długości jak Ci wózek nie wejdzie. 

 

 

Pozdrawiam.

 

oczywiście nie omieszkam skrytykować twojego wyboru 

 

- otwieranie tylko na jedna stronę, chociaż są wersje obustronne 

- wzmocnienie dna to te śmieszne przetłoczenia bez żadnego wzmocnienia profilem 

- sprawa indywidualna, ale te wszystkie przetłoczenia strasznie wyglądają i raczej niczemu nie służą 

- mocowanie do belek - mimośrodowe , jakoś mnie nie przekonują, szczególnie , że łapią belkę tylko z jednej strony (niby możesz sobie wybrać kiedy box odpadnie - przy hamowaniu czy przyspieszaniu  - wolę tradycyjne zakręcane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.