Skocz do zawartości

prośba o pomoc w wyborze holownika na wakacje LPG czy ON

cicik

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim witam wszystkich forumowiczów :)

od razu przechodzę do pytania, bo czas mnie nagli

(żona wymyśliła pare dni temu, ze może pojechalibyśmy z przyczepką do norwegii :) )

mam do wyboru 2 holowniki (jak wy to mówicie:) )

jeepa GCh 4.7 zagazowanego i grand scenica 1.9dci ...

z uwagi na to ze na razie mam tylko prawko B, do 1 moge podczepić przyczepkę max 1000DMC  a do scenica max 1.3DMC

prosze doradzcie mi którym sie wybrać - chodzi mi o spalanie i komfort ciągnięcia przyczepy ?

za spalaniem chyba przemawia diesel ale juz za komfortem jeepek ...

(oba auta są w dobrym stanie)

może jakieś sugestie ?

z gory dzieki

cicik/wrocek

Przede wszystkim witam wszystkich forumowiczów :)

od razu przechodzę do pytania, bo czas mnie nagli

(żona wymyśliła pare dni temu, ze może pojechalibyśmy z przyczepką do norwegii :) )

mam do wyboru 2 holowniki (jak wy to mówicie:) )

jeepa GCh 4.7 zagazowanego i grand scenica 1.9dci ...

z uwagi na to ze na razie mam tylko prawko B, do 1 moge podczepić przyczepkę max 1000DMC  a do scenica max 1.3DMC

prosze doradzcie mi którym sie wybrać - chodzi mi o spalanie i komfort ciągnięcia przyczepy ?

za spalaniem chyba przemawia diesel ale juz za komfortem jeepek ...

(oba auta są w dobrym stanie)

może jakieś sugestie ?

z gory dzieki

cicik/wrocek

Jeżeli masz prawo jazdy B to możesz sobie podczepić maksymalnie 750kg.

Sprawdź sobie jeszcze D.M.C. samochodu (holownika) dodaj D.M.C. przyczepki -- jeżeli suma przekroczy 3500 kg to ten zestaw jest eliminowany z projektu.

Nic nie napisałeś o przyczepce ?? - będziesz jej dopiero szukał ?? :look:  :look:  :look:  ( bo holownik już masz w liczbie 2) :] :] :]

Temat rzeka i z autami i możliwościami holowania na kat.B omawiany wiele razy.

Ale jak dla mnie to wybieram oczywiście Jeppa, tylko i wyłącznie. :yay:

:)

wiem ze tamat /y rzeka (zanim zadałem pytanie, to przejrzałem Wasze forum)

co do nowych przepisow dot. uprawnień do prowadzenia, też. (tego tematu nie che nawet poruszać)

ale chodzi mi o kwestie np. kosztów i komfortu.

nigdy nie jechałem z przyczepą ;((( :glasce: i nie wiem czegosie spodziewać :)

No cóż komfort podróżowania z przyczepką holowaną przez Jeppa i Scenica może być ogromna w zależności jaką przyczepkę będziesz holował.

Jepp to raczej pewne przekroczenie 3,5t i viatoll u nas oraz drożej w innych krajach, jednaj jeżeli zrobisz odpowiednie uprawnienia to z Jeppem

nie musisz się w niczym ograniczać podczas kupna przyczepki, natomiast jeżeli wolisz scenica to na pewno zmieścisz się poniżej 3,5t ale i

komfort jazdy będzie mniejszy ale nie tragiczny. A jaką przyczepkęw ogóle zamierzasz kupić?

na ten sezon chce wypożyczyć - jakaś wypożyczalnia kolo poznania oferuje taką1000dmc (Knaus Sunshine

) czyli zmieszczę się w 3,5 w jeepie (2495 dmc)

a na przyszły che kupic (będę wam pewnie zawracał jesienią głowe na forum :) )

- w międzyczasie jesienią na spokojnie zrobie sobie kat E (ew. b96

rozważałem tez zamontowanie haka do scenika i wypożyczenie jakiejś przyczepy 1100 -1200dcm .

tylko zastanawiam się czy "to" pociągnie (130kucy to na realne ponad 2 tony chyba mało ...)

generalnie mam 1mln pytań, ale na teraz tylko o to pytam :)

Edytowane przez cicik (wyświetl historię edycji)

mam taki zamiar, ale do sierpnia się nie wyrobie z prawiem i teraz musze zdecydować (mam nadzieje ze z waszą pomocą :) )

czy jechać jeepem z przyczepą 1k DMC czy scenikiem z 1,2-1,3kDMC . (sumarycznie w każdym przypadku poniżej 3,5dmc)

chce kierować się ekonomią (lpg czy on) oraz komfortem jazdy z ogonem :)

na ten sezon chce wypożyczyć - jakaś wypożyczalnia kolo poznania oferuje taką1000dmc (Knaus Sunshine

Tak przy okazji...

Rozumiem, że masz na myśli tę przyczepę.

Dokładnie sprawdź budkę przed wypożyczeniem od tego pana. Jakąś tam opinie na forum sobie wyrobił. Szukaj, czytaj, a później miej oczy otwarte. Abyś nie miał zepsutego urlopu :ok:

Tak przy okazji...

Rozumiem, że masz na myśli tę przyczepę.

Dokładnie sprawdź budkę przed wypożyczeniem od tego pana. Jakąś tam opinie na forum sobie wyrobił. Szukaj, czytaj, a później miej oczy otwarte. Abyś nie miał zepsutego urlopu :ok:

dokładnie ta ...

wiem ze to dziwnie zabrzmi, ale naprawdę DUZO szukam od ok 2 tyg przyczepy do 1k dmc na 2 polowe sierpnia i NIC oprócz niej nie znalazłem :)

w pewnym momencie zwątpiłem, bo żeby w okolicy wrocławia nie było jakiejś wypożyczalni ??

i pewnie kupił bym już teraz przyczepke, ale tak jak pisałem już w tym sezonie tylko prawko kat, b .

jak na razie wielkie dzięki za pomoc i zainteresowanie moim tematem / prośbą :)

ja bym osobiście brał jeep-a bo od dużych silników lepsze są tylko b.duże silniki. Ponadto Jeep jest w automacie a to też wygoda. Co ciekawe niektóre mają dość niskie maksymalne DMC budy na haku i to też trzeba uwzględnić w ewentualnych rozważaniach .............. zaszalejesz na holownik 4x4 a będziesz ograniczony wpisem w dowodzie O2. Nie pamiętam jak jeep GS mojego brata z 2007 roku ale miał dmc przyczepy z hamulcem  jakieś śmiesznie niskie 1400 czy też 1500. 

ja bym osobiście brał jeep-a bo od dużych silników lepsze są tylko b.duże silniki. Ponadto Jeep jest w automacie a to też wygoda. Co ciekawe niektóre mają dość niskie maksymalne DMC budy na haku i to też trzeba uwzględnić w ewentualnych rozważaniach .............. zaszalejesz na holownik 4x4 a będziesz ograniczony wpisem w dowodzie O2. Nie pamiętam jak jeep GS mojego brata z 2007 roku ale miał dmc przyczepy z hamulcem  jakieś śmiesznie niskie 1400 czy też 1500. 

jeep - o1 - 3300dmc o2 750dmc ...

tak wiec spory zapas na kemping :)

to nie ten temat, ale w sceniku mam błędnie wpisane o1 na 850kg dmc !! ... jakiś idiota diagnosta wyliczył sobie przy przeglądzie (auto kupiłem we francji i sprowadziłem)

dostałem nawet pismo od renault polska ze zgodnie z europejską (i PL) homologacją jest 1300dmc. ... będę musiał się przejść do wydz. komunikacji i powalczyć o swoje... (problemu chyba nie będzie bo dużo już załatwiłem telefonicznie)

pisze o tym bo takie pomyłki się zdarzają i stąd potem dziwne wpisy w dow.rej.

:)

http://www.norwegofil.pl/poradnik/samochodem/stacje-benzynowe-i-lpg.html

Najpierw poczytaj o dostępności gazu w Norwegii. Byłem tam onegdaj i nawet 80 km na północ od Oslo stacje beznynowe to nie jest coś co się widzi tak często jak u nas.

Ropę zatankujesz wszędzie - z gazem już tak różowo nie jest, a jeep swoje wypić musi - więc na bezynie koszty tej wyprawy mogą znacznie wzrosnąć.

Co do wypożyczenia przyczepy w okolicach Wrocławia - mój kolega swego czasu wypożyczał przyczepę w Wałbrzychu na Piaskowej Górze.

http://www.norwegofil.pl/poradnik/samochodem/stacje-benzynowe-i-lpg.html

Najpierw poczytaj o dostępności gazu w Norwegii. Byłem tam onegdaj i nawet 80 km na północ od Oslo stacje beznynowe to nie jest coś co się widzi tak często jak u nas.

Ropę zatankujesz wszędzie - z gazem już tak różowo nie jest, a jeep swoje wypić musi - więc na bezynie koszty tej wyprawy mogą znacznie wzrosnąć.

Co do wypożyczenia przyczepy w okolicach Wrocławia - mój kolega swego czasu wypożyczał przyczepę w Wałbrzychu na Piaskowej Górze.

dzięki za podpowiedz !!

co do gazu to już sobie rozrysowałem :) trasę z uwzględnieniem stacji z lpg. :)