Skocz do zawartości

Pomoc przy identyfikacji zagrożenia i naprawy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Serdecznie,
Postanowiłem napisać po tym jak zobaczyłem że forum jest naprawdę mocno aktywne a Wypowiadający się pomagają we wszelakich sprawach.(korzystałem ostatnio z rad dla kupujących i uważam że pomogły i ukierunkowały w temat Posiadania Cepki)

z Okazji wczesnego Poranku jednak pominę długą wprowadzającą Historię i przejdę do Meritum 

Potrzebowałbym abyście wypowiedzieli się na temat zdjęć Mojego Beduina L 450.... DMC 1170kg
Pozwólcie że pytania będę zadawał pod zdjęciami

ZDJĘCIA UKAŻĄ SIĘ PO KLIKNIĘCIU

Tu mam Pytanie czy ten plastikowy element przy zawieszeniu/ Belce 
1. Jest uszkodzony

2. jak ciężko i jakim kosztem mogę to naprawić.

3. jaki to ma wpływ na bezpieczeństwo

4.jakie są szanse żę w najbliższym czasie to się "Rozwali"
5. czy te amortyzatory mogę wymienić na  AL-KO 1350kg  Niebieskie mają od 25.8 do 28 cm rozstaw a moje chyba  ponad 31.5 (jeśli tak to czy jakiś elementów się jeszcze używa ?)

mam jeszcze kilka pytań ale w miarę dochodzenia do jednych rozwiązań będę pisał i Prosił o Pomoc w Problemach dalszych

Z góry dziękuje za Pomoc 

post-14507-0-20501400-1373347777_thumb.jpg

post-14507-0-07629600-1373347778_thumb.jpg

post-14507-0-03221900-1373347779_thumb.jpg

post-14507-0-94376200-1373347779_thumb.jpg

Edytowane przez Szczepan47 (wyświetl historię edycji)

Witam. Z tego co widze masz rame i os alko - ośka chyba V. Co do tego czarnego elementu to nie wiem, ze zdjęcia nie moge ocenić. Co do amorkow to mozesz załozyc alko - przestawiasz górne mocowanie na środkowy lub lewy otwór - wyjdzie w praniu w trakcie montażu. Widze ze układ jezdny mocno skorodowany. Warto by pomalować i wymienić śruby mocujące ośkę do ramy.

Edytowane przez terrino (wyświetl historię edycji)

Ok więc , amortyzatory już kupiłem dam znać jak pójdzie z montażem.

Co do tych plastików właśnie to mnie to bardzo zastanawia czy nie powinienem ich wymienić .

Bo jeśli są zniszczone i mają wpływ na bezpieczeństwo to jest to dla mnie priorytetowa naprawa.

Mam wrażenie że jest to poważna rzecz...

Szczególnie że w tej nowo zakupionej pierwszej Przyczepie zrobię niebawem około 10k-15k km podczas tour de Urlop

Śruby wymienię na nowe, korozje usunę i pomaluje czymś na zardzewiałe elementy metalowe by się zniszczenie nie szerzyło.

A i jeszcze może ktoś poradzić jakieś oponki ? 175/R13C DMC przyczepy to 1170 kg

Ok więc , amortyzatory już kupiłem dam znać jak pójdzie z montażem.

Co do tych plastików właśnie to mnie to bardzo zastanawia czy nie powinienem ich wymienić .

Bo jeśli są zniszczone i mają wpływ na bezpieczeństwo to jest to dla mnie priorytetowa naprawa.

Mam wrażenie że jest to poważna rzecz...

Szczególnie że w tej nowo zakupionej pierwszej Przyczepie zrobię niebawem około 10k-15k km podczas tour de Urlop

Śruby wymienię na nowe, korozje usunę i pomaluje czymś na zardzewiałe elementy metalowe by się zniszczenie nie szerzyło.

A i jeszcze może ktoś poradzić jakieś oponki ? 175/R13C DMC przyczepy to 1170 kg

Co do tych plastików to zrób zdjęcie wahacza od przodu i tyłu tak żeby było widać połączenie wahacza z belką osi. Wtedy będzie można określić jaka to oś i czy te plastiki mają znaczenie. Sądzę że nie mają ale....... :hmm: !

Przyczepa to nowy nabytek :]?

Edytowane przez terrino (wyświetl historię edycji)

Dziękuje za Odpowiedź 
Jutro powinien pan kurier dostarczyć amorki to będzie okazja by zrobić zdjęcia belce (tu Pytanko mogę zostawić przyczepkę podpartą na samych podporach i ściągnąć koła czy jest to nie do końca wskazane ?)

Cepka to  

http://www.karawaning.net/dethleffsbeduin.htm

Przyczepka to Nowy nabytek i na razie Pierwszy:
ogólnie nie narzekam  jest to to czego szukałem  i teraz troszkę będę przerabiał.
Muszę dorobić zasłonkę na prysznic i samą słuchawkę  przeszkadza mi tylko to że układ zasilania wody nie jest ze stałym ciśnieniem tylko Kurek jako mikrozłącznik ale no cóż ... Cyfryzacja jest wszędzie  i tu Kawał

"Na ile rodzajów dzieli się ludzi?
 Na 10. Są tacy, którzy rozumieją kod binarny i tacy, którzy go nie rozumieją."     Może i Suchar ale warto choć jednego człowieka rozbawić :)

Pozdrawiam i do Zobaczenia Jutro Dodam zdjęcia prac z amorkami, odrdzewiania i malowania oraz Nieszczęsnej Belki
Dobranoc

Dziękuje za Odpowiedź 

Jutro powinien pan kurier dostarczyć amorki to będzie okazja by zrobić zdjęcia belce (tu Pytanko mogę zostawić przyczepkę podpartą na samych podporach i ściągnąć koła czy jest to nie do końca wskazane ?)

Cepka to  

http://www.karawaning.net/dethleffsbeduin.htm

Przyczepka to Nowy nabytek i na razie Pierwszy:

ogólnie nie narzekam  jest to to czego szukałem  i teraz troszkę będę przerabiał.

Muszę dorobić zasłonkę na prysznic i samą słuchawkę  przeszkadza mi tylko to że układ zasilania wody nie jest ze stałym ciśnieniem tylko Kurek jako mikrozłącznik ale no cóż ... Cyfryzacja jest wszędzie  i tu Kawał

"Na ile rodzajów dzieli się ludzi?

Na 10. Są tacy, którzy rozumieją kod binarny i tacy, którzy go nie rozumieją."     Może i Suchar ale warto choć jednego człowieka rozbawić :)

Pozdrawiam i do Zobaczenia Jutro Dodam zdjęcia prac z amorkami, odrdzewiania i malowania oraz Nieszczęsnej Belki

Dobranoc

Tak myślałem że to ta od Bilana, ja swoją też u niego brałem. Co do stawiania na samych podporach to pod żadnym pozorem nie można tego robić. Rama musi być podparta w okolicach osi, pomocniczo można podeprzeć łapami.

Tak zęby nie było że się nie odzywam 
Dziś Doszły amorki,
kupiłem też farbę "anty-rdze" (jakiś podkład na rdzę czerwony, nie pamiętam nazwy )
i jutro jak pozwoli mi czas  zabieram się do tego zawieszenia  skrobanko luźnej rdzy i malowanie + wymiana śrub na nowe  i robienie zdjęć

a Opony Kupuję nowe zyskam pewność że wszystko jest z nimi na 100% pewne a nie jazda z 8 letnimi oponami (po prostu nie mam zaufania do tak starych Opon)

Jutro Wieczorem zaktualizuję temat  bo będzie czym  :) Pozdrawiam 

Edytowane przez Szczepan47 (wyświetl historię edycji)

Witam , 
Nareszcie udało mi się znaleźć czas i akurat pogodę by pomajsterkować z Podwoziem  i efektem jest

Zdemontowana Ośka (Jak już ktoś zauważył wcześniej)AKLO

Ośka w aktualnym malowaniu  zdjęcia dodam jak przeschnie.

Zdjęcia Pokażą się Po Kliknięciu TUTAJ

Amortyzatory były w połowie dobre czyli jeden działał drugi już zakończył żywot
Dwa nowe już czekają na montaż 

i znów ponawiam Pytanie :

-czy te brakujące plastiki na końcach osi są jakoś szczególnie ważne
-czy w obecnym stanie powinienem je jak najszybciej Wymienić bo zagrażają bezpieczeństwu 
-po co one w ogóle są ?
- jeśli wymieniać to czy ktoś zna koszt i skale problemu wymiany tego plastiku, czy może jakąś całość się wymienia ?

post-14507-0-37309600-1373782555_thumb.jpg

post-14507-0-48561400-1373782569_thumb.jpg

post-14507-0-67565600-1373782580_thumb.jpg

Kolego z Twoimi problemami zwróć się do forumowicza przyczepy-wiola.

Na pewno Ci pomoże a ty będziesz miał pewność, bo uzyskasz odpowiedzi od ludzi doskonale się znających na sprzęcie firmy AL-KO.

Witam !

Moim zdaniem, bezpośredniego wpływu na bezpieczeństwo te plastiki nie mają i służą jedynie do tego, aby woda spod kół nie dostawała się bezpośrednio do wnętrza osi.

Jeśli nie dostaniesz oryginału, to można coś wymyślić we własnym zakresie.

:hmm:

Dziś była spokojna Noc , Dzięki za waszą Pomoc w końcu śpię spokojnie.

Bębny rozebrane i sprawdzone, łożyska trzeźwe nie kołyszą się :)

ośka jak Widać zakończona.

Dziękuje za Pomoc I Pozdrawiam 

post-14507-0-27419100-1373961906_thumb.jpg

post-14507-0-80660600-1373961916_thumb.jpg

post-14507-0-01727000-1373961928_thumb.jpg