Skocz do zawartości

Gdzie postój z przyczepą???

duchdziadka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Jestem nowy na forum jak i w temacie caravaningu.

Mam zamiar w tym roku pojechać z campingiem do Chorwacji lub Włoch.

Wiadomym jest, że takiej trasy nie przejade na raz.

Jak wy sobie z tym radzicie???

Jedziecie na maxa całą trasę, czy może zatrzymujecie się na noc???

Jeśli zatrzymujecie się to na parkingach(tylko na nocleg) czy raczej zjeżdżacie na pola, które wyszukujecie sobie w określonym miejscu po drodze???

Dajcie znać jak to wygląda u Was???

Jeszcze jedno pytanie czy na pola jedziecie w ciemno czy z rezerwacją...zależy mi na takim dobrym polu gdzie są baseny jakieś animacje dla dzieci...może Wy moglibyście mi coś polecić..., będę bardzo wdzięczny...

Gdyby coś chcę jechać w dacie 03-18.08 więc mogę się podpiąć do kogoś aby było raźniej... :)

Ja w zeszłym roku jadąc na Makarską Rivierę trasę robiłem na kilka etapów...

- Start z W-wy piątek około 22:00...  

- o 4 rano zaparkowałem przy autostradzie na Słowacji niedaleko Źliny - pospaliśmy do 8:30...

- Na 16:00 w sobotę byłem nad Balatonem (Balaton Furdo) i tu pozostaliśmy na 2 noce... 

- W poniedziałek o 8:00 start dalej....  o 16:00 wjazd na kemping w StariGrad (HR) niedaleko Zadaru - tu na jedną noc

- we wtorek o 9:00 start...... .... około 15:00 wjazd na kemping w Baska Voda...

Po ponad tygodniu w Basce Vodzie powrót podobnie...

- Start środa około 9:00....     ..... około 17:00 wjazd na kemping w Crkvenicy (na dwie noce)

- Piątek 8:00 start w kierunku węgier....      około 17:00 dojazd nad Balaton (tym razem po wschodniej stronie (okolice Zamardi)

- Sobota około 18:00 start w kierunki Słowacji... miał być nocleg przy autostradzie... ale dobrze szło, więc o 4:30 Orlen w Cieszynie i drzemka do 8:30

- O 9:00 start ....    .... około 15:00 meldujemy się w W-wie...

Jako, że wyjazd był na przełomie czerwca i lipca jechaliśmy bez rezerwacji...  Na pokładzie 2+1(czterolatek podówczas)

Miło powspominać....

Edytowane przez bertosz (wyświetl historię edycji)

Proponuję zacząć od czytania forum, a przede wszystkim podobnych tematów. 

Zapewniam Cię, że tematów o Chorwacji, kempingach, trasach jest tyle, że czytania masz przynajmniej na tydzień :ok:

http://forum.karawaning.pl/forum/69-słowenia-chorwacja-czarnogóra-serbia-kosowo-bośnia-i-hercegowina/

http://forum.karawaning.pl/forum/68-włochy-watykan-malta-cypr/

Do Chorwacji lub Włoch da się dojechać w dwie doby - jeden kierowca. Nocleg z przyczepą najwygodniej w Austrii, w pobliżu m. Graz, najlepiej na tzw. Rasthausie (Raststation Gralla West), czyli kompleksie - stacja paliw (Shell), motel (nie zawsze), duuuży parking. Bezpiecznie, wszyscy tak robią, polizei nie interweniuje ;-) Taka stacja znajduje się przed Leibnitz, nazywa się właśnie Gralla.

Edytowane przez mot (wyświetl historię edycji)

Hej duchudziadka!

Nie piszesz skąd startujesz a to może być różnica rzędu 600 km do przejechania. Nie piszesz dokąd chcesz jechać a to już może być różnica rzędu 1000 km.

Jeżeli startujesz np. z południa Polski to propozycja mot-a z parkingiem w okolicach Grazu jest bardzo dobra.

Dystans dzienny rzędu 500-700 km jest spokojnie do zrobienia.

Co co kempingów polecanych to każdy ma swoich gorących zwolenników jak i przeciwników. Po prostu forum jest skupiskiem ludzi niezależnych, każdy ma swoje poglądy, potrzeby, możliwości i opinie.

Czytaj tematy w dziale Włochy i Chorwacja a na pewno coś wybierzesz odpowiedniego dla siebie.

Pozdrawiam!

Postój "nocny" :skromny: na parkingach w Niemczech i Austrii jest dozwolony "w celu odpoczynku" tzn. aby odpoczą przed dalszym etapem podróży... tak jest zresztą na większości parkingów przy autostradach w EU

Ja jestem z pod Poznania...(70 km na PN)

Niestety właśnie sprawdziłem dokumenty...i lipa straszna...mam dwa auta które mają DMC taką, że nie pociągnę żadnej przyzwoitej przyczepy bez prawka i Viatollu...

Jestem trochę zażenowany...:(...no nic od września ide na prawko...

Mam jeszcze pytanie...bo doczytałem, że w Austrii i Czechach nie ma znaczenia, że zestaw jest powyżej 3,5 tony. Natomiast w Polsce i Słowenii jest pobor elektroniczny oplat.

Jak to wygląda w przypadku Niemiec, Chorwacji oraz Włoch???

Jakie są koszty zakupu urządzęń do poboru elektronicznego w tych krajach... :)

Kolego w Słowenii płacisz za sam holownik.

We Włoszech płacisz opłaty na bramkach ale są one niewiele wyższe od opłat za przejazd samym holownikiem.

To samo dotyczy Chorwacji - opłaty na bramkach.

W Niemczech opłatom drogowym podlegają zestawy powyżej 12 ton.

Tylko w Polsce płacisz Viatolla za zestaw powyżej 3,5 t DMC.

Dziękuję za odpowiedź...

Zapytam też inaczej...auto mam 2290 DMC.

Każda w miarę fajna przyczepa w wypożyczalni to około 1350 DMC

Ryzykować jazdę bez E czy lepiej jednak odpuścić sobie...???

No skoro "w miarę fajne" mają 1350 to rzeczywiście trzeba odpuścić. Dla każdego to w "miarę fajne" będzie inne. Ja osobiście jak bym miał jechać na wymarzone wakacje to poszukałbym przyczepy która się mieści wymiarami, ale to moje zdanie.

a i jeszcze bo  mam jakieś takie dziwne wrażenie że to "lanciapolskakropkaorg" dobrze myślę duchudziadka?

Edytowane przez stico80 (wyświetl historię edycji)

Fajne to te które widziałem i mi się podobały...(pojęcie względne) :)

Wiesz chodzi mi o też trochę o wygląd przyczepy, stan i żeby była świeża w środku.

Szukam czegoś do 1200 DMC, ale ciężko(nie chcę się poddać tak łatwo).

W Pile powiedzieli, że nie mają natomiast w Poznaniu Manczak z tych które podawał, że ma wolne najlzejsza ma 1350(ale widziałem, że opinii nie ma najlepszej)

Jest jeszcze BEST CAMP, ale do nich muszę podjechać aby zobaczyć...

Edytowane przez duchdziadka (wyświetl historię edycji)

Przyczepy w dobrym stanie możesz wypożyczyć w everpolu (Tomice pod Piasecznem, mazowieckie) ale tanio nie jest.

Co do jazdy: wszystko zależy od Twoich  ( i Twojej rodziny) możliwości/kondycji. Ja w tym roku przejechałem z Wawy do Caorle z przerwą na godzinna drzemkę ( wyjazd w pt o 20.00 , dojazd w sob 15.00). Jedyny minus to jedna noc do odespania, ale sama trasa spoko. Zmęczenie doszło dopiero w sobotę kolo 22.00. Osobiście nie widzę potrzeby noclegu po drodze na  kempingu czy coś takiego. Ale to ja, każdy będzie miał swój sposób na trasę. Komfort masz taki,że jak zrobisz się senny to na każdej stacji możesz się zatrzymać na drzemkę- raczej nikt Cię nie wyrzuci-tylko nie odpinaj przyczepy, nie rób sobie "kempingu".

Generalnie w karawaningu dojazd jest już urlopem, więc jak nie jesteś pewien załóż sobie więcej czasu na to.