Skocz do zawartości

Homologacja - skąd ją zdobyć....!!!! Proszę o pomoc....


aleksa32

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę być złym prorokiem, ale faktycznie po 22 czerwca mocna się zmieniły przepisy. Malo tego, produkty typu SAM są obecnie nierejestrowalne: brak pełnej wykładni prawnej, brak jednostek które "obrobia" dokumenty homologacyjne ( a te musi złożyć rejestrujący). Generalnie SYF i dezorientacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wystarczy udać się do firmy która rejestruje samochody i oni nie mają takich problemów. Płacisz około dwie stówy, za dwa dni odbierasz papiery. Wygląda, że problemy są robione dla zwykłego Kowalskiego, a firmy mają inne przepisy. W Bydgoszczy jest firma Inter-sad,a w Tucholi Auto Rejestracja.

Edytowane przez przemek70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzednik powolal zie na przepis ktory mowi ze pojazdy tejestrowane po raz pierwszy z uni maja posiadac homo lub wyciag z homo. Rejrstrujac przyczepe z angli urzednik stwietdzil ze przyczepa jest rejestrowana po raz pierwszy w polsce poniewaz nie posiada dokumentow potwierd,ajacych rejestrace czyli dowodu rejestracyjnego. Po zmianach przepisow na razie interpretacje sa rozne :) Co do rejeztracji poj. SAM sa wyznaczone odpowiednie jesdnostki posiadajace odpowiednie uprawnienia od ministestwa , to co mi wiadomo to ITS,PIMOT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawca mówi, że ten przepis nie dotyczy naszego kempingu kazał sie odwołać na jakiej podstawie nie chcą nam Go zarejestrować tak też dziś zrobiliśmy i znowu 7 dni czekania...:( jakaś masakra...;( jestem załamana a wiecie co jest najlepsze, że w wydziale komunikacji teraz twierdzą, że nie potrzebują zaświadczenia od rzeczoznawcy...;/ :( Oni są powaleni na maxa...!!!!! mam teraz nauczkę u nich trzeba wszystko na piśmie z pieczątkami...!!! gdyby nie to, że kazali nam dorwać rzeczoznawcę to kemping byłby już dawno zarejestrowany ale Pan był na urlopie i wszystko sie przesunęło...;( ale Wydział Komunikacji w Świeciu nic nie pamięta i ma wszystkich w DUPIE...;(

Mi już brak sił...:( gdzie mam pisać o tą homolagację bo nie mogę znaleźć Firmy Musketeer Sprite Clubman...:( PROSZĘ POMOCY BO CHCĘ W WAKACJE JESZCZE NA LEGALU NIĄ POJECHAĆ...!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawca mówi, że ten przepis nie dotyczy naszego kempingu

...

gdzie mam pisać o tą homolagację bo nie mogę znaleźć Firmy Musketeer Sprite Clubman

...

Rz. ma rację , zatem Twoje pisanie i szukanie H mija się z koniecznością.

.

Jeśli jednak chcesz poszperać...

Firma Muskeeter Sprite nigdy nie istniała, ale...

Istnieje Sprite Caravans i ma się dobrze, jest w grupie Swift. Tak jak Skoda w VW

Tak naprawdę to masz budkę firmy Sprite, model Musketeer, wersja Clubman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy udać się do firmy która rejestruje samochody i oni nie mają takich problemów. Płacisz około dwie stówy, za dwa dni odbierasz papiery. Wygląda, że problemy są robione dla zwykłego Kowalskiego, a firmy mają inne przepisy. W Bydgoszczy jest firma Inter-sad,a w Tucholi Auto Rejestracja.

Inter-sad jest też w Świeciu Pani nic nam nie pomoże bo sama nie wie o co chodzi w tym przepisie...;/ :(

 

Rz. ma rację , zatem Twoje pisanie i szukanie H mija się z koniecznością.

.

Jeśli jednak chcesz poszperać...

Firma Muskeeter Sprite nigdy nie istniała, ale...

Istnieje Sprite Caravans i ma się dobrze, jest w grupie Swift. Tak jak Skoda w VW

Tak naprawdę to masz budkę firmy Sprite, model Musketeer, wersja Clubman.

Dziękuję za podpowiedź zaraz szukam adresu może uda mi się go znaleźć...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłam adres i dałam znajomemu może uda mu się zdobyć tą homologację... OBY...:) 

On mieszka w Anglii jest obcykany więc ma większe szanse coś załatwić...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie szuka i szuka i szuka a mnie szlak trafia....:(( boję się, że nie uda mi się jej zarejestrować...!!! ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś jakoś kojarzę, że jak jest indywidualny import do 5 szt rocznie (pisze się oświadczenie) to nie potrzeba żadnej homologacji. Przynajmniej tak mi mówili w WK Łódź - Wsch. jak pytałem o formalności rejestracyjne angielki.

Może w ten sposób spróbuj?

Coś mi się wydaje, że w twoim WK, nie znają się do końca więc proszą o co się da aby Cię zniechęcić albo powiedzieć, no trudno, nie ma Pani więc lipa.

U mnie też nie chcieli np. VATu a wiem, że w innych chcą mimo, że jest niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas chcą i VAT 25 i homologację. Dokładnie mamy im dostarczyć z Anglii:

- świadectwo zgodności WE, lub

- świadectwo dopuszczenia indywidualnego WE

albo w kraju postarać się o:

- decyzję o dopuszczeniu jednostkowym pojazdu z Ministerstwa transportu i Gospodarki Morskiej - Dep. Transportu (to koszt 800 zl, plus różne badania, na które skierują przyczepkę.)

Pan urzędnik powiedział, że przepisy te weszły właśnie po to, by nie sprowadzać z zagranicy pojazdów i spytał, czemu nie kupiliśmy sobie przyczepki w kraju...

Sprawa dotyczy WK w Bydgoszczy

 

Firma Intersad się tego nie podejmie, dzwoniliśmy do nich.

Edytowane przez miedzyniaki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Pan urzędnik powiedział, że przepisy te weszły właśnie po to, by nie sprowadzać z zagranicy pojazdów i spytał, czemu nie kupiliśmy sobie przyczepki w kraju...

...

Znowu przykład porąbanego kraju i jego urzędników. 

Jaki zakaz? Jaki rynek ma on chronić? Nasz ? Rodzimy Niewiadów w rozpadzie?

.

A co go obchodzi zakup jakiegoś syfu w kraju?

.

Paragraf już jest - kwestia chęci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nazywa się "Państwo przyjazne obywatelom" ...

 

Właśnie wysłaliśmy prośbę do producenta, ale czy otrzymamy jakąkolwiek odpowiedź? Tego nie wiem.

Edytowane przez miedzyniaki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze taki pomysł:

- porozmawiaj z administracją forum. Być może sa w stanie wyszukać użytkowników takiej przyczepy jak twoja (może inny model ale to szczegół).

Być może mają przypadkiem coś takiego z czasów swojego zakupu, teraz mają już zarejestrowaną w PL i taki kwit może im niepotrzebny.

Zawsze marto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nazywa się "Państwo przyjazne obywatelom" ...

 

Właśnie wysłaliśmy prośbę do producenta, ale czy otrzymamy jakąkolwiek odpowiedź? Tego nie wiem.

A jaką macie przyczepę...??? i jak pisaliście bo ja po angielsku to nie bardzo potrafię pisać...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.