Skocz do zawartości

przetwornica - jak podłączyć?

krispo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taka przetwornice jak na zdjęciach i chciałbym podłączyć zasilanie 12v z samochodu z gnizada 13 pin. Moze ktos wie pod który "pin" sie wpiąć? jeszcze mam pytanie do czego służy to takie gnizado okrągłe nad znakiem plusa?

Na boku przetwornicy jest schemat elektryczny,który załaczam na zdjeciu.

dzięki za pomoc

post-6862-0-42217600-1372578449_thumb.jpg

post-6862-0-60976000-1372578452_thumb.jpg

Mam taka przetwornice jak na zdjęciach i chciałbym podłączyć zasilanie 12v z samochodu z gnizada 13 pin. Moze ktos wie pod który "pin" sie wpiąć? jeszcze mam pytanie do czego służy to takie gnizado okrągłe nad znakiem plusa?

Na boku przetwornicy jest schemat elektryczny,który załaczam na zdjeciu.

dzięki za pomoc

Witam !

Trochę z opisu:

Akumulator min. 60 Ah.

Nie podłączać do sieci bez akumulatora (i tym samym, nie odłączać akumulatora w czasie przyłączenia do sieci).

Zasilacz nadaje się do pracy zarówno z akumulatorami z otwartą, jak i zamkniętą rekombinacją gazów.

Okrągłe gniazdo, to najprawdopodobniej wyprowadzenia do tzw. wyłącznika głównego.

Pin z gniazda samochodu podpinasz pod + "Zugfahrzeug"

Plus z akumulatora pokładowego podpinasz pod + "Batterie"

"verbraucher 1", "verbraucher 2" to dwa wyjścia + 12 V zabezpieczone dwoma bezpiecznikami 15 A każde.

"verbraucher 3", to wyjście + 12 V zabezpieczone bezpiecznikiem 10 A

Piny minusowe nie wymagają raczej komentarza :hmm:

Nie widać oznaczeń przy pinach plusowych, ale trzy pierwsze od góry, to właśnie wyjścia + 12 V (musisz włożyć wcześniej wymienione bezpieczniki: dwa 15 A i jeden 10 A. Mogą być inne w zależności od potrzeb, ale nie większe od podanych wartości).

Teraz zgadywanka:

pin z czerwonym przewodem (czwarty od góry) - tu prawdopodobnie podłączasz + akumulatora

pin z pomarańczowym przewodem (piąty od góry) - tu prawdopodobnie podłączasz + z gniazda holownika

Nie widzę dobrze, bo schemat jest mało wyraźny, ale jeśli między tymi wyprowadzeniami jest dioda, to łatwo sprawdzić miernikiem, które jest które. Myślę jednak, że podałem dobrze.

Pin ostatni jest nie wykorzystany (do dowolnego użycia).

:hej: