Skocz do zawartości

Jakie powinno być ciśnienie


maniek72

Rekomendowane odpowiedzi

Nie.

Wyższe ciśnienie jest dla cieńszych flaków.

Widać że poprzedni właściciel serwisował przyczepę więc nie zmienił opon na takie bo takie miał widzimisię. Ciekaw jestem dlaczego serwis takie założył? Zapobiegawczo dla bezpieczeństwa?

 

http://forum.karawaning.pl/topic/22837-home-car-co-s%C4%85dzicie/page-2?do=findComment&comment=506386

 

post 22 i 24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 7 miesięcy temu...

W wolnym czasie przeczytałem kilka tematów odnośnie opon i ciśnienia i zastanawia mnie skąd te wieczne pytania:

"DMC mojej przyczepy wynosi......jakie powinno być ciśnienie i czy opony z 'C" czy bez "C" ?  "

Ludzie kochani - to z lenistwa czy z jakiegoś innego powodu,bo już na prawdę nie rozumiem.

Sprawdzenie specyfikacji konkretnego modelu i rocznika ,włącznie z doborem odpowiedniego ciśnienia z dokładnością dwóch miejsc po przecinku zajmuje ok 3 min-ok niech będzie 10 min.To i tak mniej niż czekanie na odpowiedzi z których większość niczego nie wnosi.

Zostawcie w spokoju nalepki w bakistach,nadkolach itp.Różnie z tym bywa zwłaszcza jak kupujemy przyczepę od handlarza.

Zaraz spadnie na mnie fala krytyki,ale nie mogłem się powstrzymać :)

Czasem ręce opadają.........

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Bodek1968 napisał:

Sprawdzenie specyfikacji konkretnego modelu i rocznika ,włącznie z doborem odpowiedniego ciśnienia z dokładnością dwóch miejsc po przecinku zajmuje ok 3 min-ok niech będzie 10 min.To i tak mniej niż czekanie na odpowiedzi z których większość niczego nie wnosi.

To ja Cię poproszę może podasz mi jakie powinienem mieć ciśnienie w swojej cepce, bo ja znaleźć nie mogę, a szukałem całe 11 minut. Przyczepka Adria Optima 4270TD rocznik 90`  Opony 175/80/R13C. DMC 1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde źródło mówi inaczej, a ja dalej  nie wiem.Ten kalkulator powyżej  wyświetlił mi 2.97 bar, gdzieś kiedyś rzuciło mi się w oczy 3,3 bar. Holender od którego odkupiłem przyczepę miał gdzieś zapisane 3,5 bar. Czyli lipa panie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde źródło mówi inaczej, a ja dalej  nie wiem.Ten kalkulator powyżej  wyświetlił mi 2.97 bar, gdzieś kiedyś rzuciło mi się w oczy 3,3 bar. Holender od którego odkupiłem przyczepę miał gdzieś zapisane 3,5 bar. Czyli lipa panie.
W oryginalnej instrukcji Adrii dla 1000 dmc i 14 calowych felg jest podane 2.7 bara. Czyli z kalkulatora ciśnienie się raczej zgadza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kalapan napisał:

To ja Cię poproszę może podasz mi jakie powinienem mieć ciśnienie w swojej cepce, bo ja znaleźć nie mogę, a szukałem całe 11 minut. Przyczepka Adria Optima 4270TD rocznik 90`  Opony 175/80/R13C. DMC 1000

Podaj kolego producenta,max obciążenie,indeks prędkości i psi z opony.Jak pewnie wiesz  nie jest to rozmiar dedykowany przez producenta do Twojej "budki",dlatego pytam.Sam rozmiar opony to nie wszystko.

Poza tym czy wiesz ile mniej więcej waży Twoja przyczepa załadowana?Raczej nikt nie waży  przyczepy przed każdym wyjazdem.To też ma wpływ na ciśnienie.Specyfikacja techniczna jest tylko wskaźnikiem,ale nie można trzymać się jej sztywno.Opony masz wzmacniane więc jeśli nie przeładowujesz to dla tych parametrów,które podałeś prawidłowe ciśnienie zachowaj między 3,4-3,5  atm czyli 50 psi czyli jak poał Commander

Po tych informacjach chętnie pomogę.

Edytowane przez Bodek1968 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bodek1968 napisał:

Po tych informacjach chętnie pomogę.

Hankook RA08 175/80 R13 97/95 Q C 

65 PSI

Typ:Dostawcze

Sezon:Letnie

Rozmiar:175/80 R13 C

Indeks prędkości:Q = max 160 km/h

Indeks nośności:97/95 = max 730 kg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne.Spory zapas na obciążeniu pojedynczego koła przy zbliżonych dmc naszych przyczep.

Jeśli w miarę trzymasz się dopuszczalnych obciążeń i nie "grzejesz setką" w upale to 3,4-3,5 jest jak najbardziej ok.Ja jeżdżę cały rok- przy dłuższych trasach-zimą 3,5.Obciążenie praktycznie takie samo.

Nie można stosować sztywnej reguły,bo w każdych warunkach opona zachowuje się inaczej.Właśnie zamówiłem drugi zestaw tych Hankooków,bo na prawdę świetnie się spisują.

Pozdrawiam i wielu km bezawaryjnie życzę :)

Edytowane przez Bodek1968 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, czyli wychodzi na to , że Holender był najbliżej prawdy. :)  Pytam, bo planuję w ten weekend założyć mover i chciałem mieć odpowiednią ilość powietrza w kołach podczas montażu. Długo wybierałem opony i nie mogłem się zdecydować, które  kupić, ostatecznie padło na te Hankooki. Jeszcze na nich nie jeździłem, bo są nowe - końcówka 2017 roku.Mam nadzieję, że będą się spisywały należycie.A to, że kupiłem te 97/95, a nie 94/92 to już fanaberia, praktycznie były droższe o chyba 20 zł na sztuce, więc czemu nie, zawsze bezpieczniej :)  Faktycznie powinienem mieć opony - 165/80/13C, ale mieściły się w nadkolach bez problemu 175, więc wybrałem szersze - nie wiem czemu, ale ja tak mam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.