Skocz do zawartości
maniek72

Jakie powinno być ciśnienie

Rekomendowane odpowiedzi

Bodek1968

Jak się mieszczą w nadkolu to poza  minimalnie większym zużyciem paliwa na pewno nie wpłynie to negatywnie na trakcję.Ja te Hankooki wybrałem spośród kilkunastu modeli i jestem bardzo zadowolony.Dobre parametry za przystępną cenę.Ja jeżdżę też zimą i  mogę szczerze polecić.Spory zapas  obciążenia i nie zdarzyło mi się,żeby przyczepa "myszkowała".

Opony kupuję w Niemczech,bo są tańsze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Już pytałem o ciśnienie w towarówce, ale jeszcze jedna sprawa. Jakie mogę dać najmniejsze możliwe ciśnienie? Mam do przewiezienia duży ale bardzo delikatny ładunek, będzie jechał przypięty pasami na workach z sianem. Rozmiar kół 205/70 r14. Trasa ok 130km. Waga przyczepy ok 280kg ładunek z 30kg. Myślę o okolicach 1bara  czy można dać mniej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66
32 minuty temu, jacekzoo napisał:

Już pytałem o ciśnienie w towarówce, ale jeszcze jedna sprawa. Jakie mogę dać najmniejsze możliwe ciśnienie? Mam do przewiezienia duży ale bardzo delikatny ładunek, będzie jechał przypięty pasami na workach z sianem. Rozmiar kół 205/70 r14. Trasa ok 130km. Waga przyczepy ok 280kg ładunek z 30kg. Myślę o okolicach 1bara  czy można dać mniej?

sama przyczepa będzie skakała jak głupia , praktycznie bez obciążenia :o

musisz dobrać doświadczalnie , bo żeby ładnie jechać bez podskoków to prawie na flaku będzie trzeba jechać

bez próby nie będziesz miał odpowiedzi 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo
Napisano (edytowane)

Tzn to wiem, tylko bardziej chodziło mi o to czy jest jakieś ciśnienie graniczne żeby na tym dystansie nie zajechać opon

Kurcze brakuje dosłownie 3cm żebym upchał to do samochodu :/

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66
2 minuty temu, jacekzoo napisał:

Tzn to wiem, tylko bardziej chodziło mi o to czy jest jakieś ciśnienie graniczne żeby na tym dystansie nie zajechać opon

Kurcze brakuje dosłownie 3cm żebym upchał to do samochodu :/

jeszcze zależy czy masz opony C czy nie , na C pewnie bez ciśnienia będzie ładnie stać przy takim ciężarze, na osobowych siądzie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Nie, zwykłe bez c. Ale jak zszedłem z ciśnienia z 3,5 na 1,8 to specjalnie róznicy nie było widać 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Voku

Jeździłem w samochodzie z ciśnieniem 0,8 jakieś 60km i nic się nie działo, ale samochód był lekki i była to tylna opona. 

Możesz spróbować z tym 30kg ciężarem, ale co jakiś czas trzeba by sprawdzać czy opona się nie za bardzo grzeje. 

Jak miałem za mało powietrza przyczepie to za daleko nie zajechałem masa przyczepy zrobiła swoje i było małe bumm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Ok, tak zrobie. Tutaj jedynie dobrze że mała masa, bo opony prawie w ogóle nie obciążone. Chociaż lepiej jechać z obciążeniem i normalnym ciśnieniem :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Jacek nie schodził bym poniżej 1 bara. Nie możesz czymś dociążyć tej przyczepy? Cegły na spód czy cóś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

nie bardzo jest jak, jak zapakowałem ładunek to tak ciasno że ledwo noge wsadziłem żeby pas przeciągnąć. zrobiłem na 0,9bara. jakoś specjalnie nie siadły, w ogóle nie wyglądają że jest tak mało. po 25km mam pauze we wrocku to skontroluje czy coś się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Tak tylko do podsumowania. Ładunek przeżył bez uszczerbku, opony się nie grzały a przyczepa w miare nie skakała. Także ciśnienie 0,9bara się sprawdziło, ale mam nadzieje ostatni raz taki eksperyment przeprowadzać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi