Skocz do zawartości

Jakie powinno być ciśnienie


maniek72

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

czesc ciśnienie masz na boku opony napisane popatrz na max........i dopasuj do ciężaru który tam wieziesz w budce +budka na oko minimum z wyliczen to 2.5 atmosfery ale to kwestia bardziej ladownosci niż dmc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pomoże mi ktoś z doborem ciśnienia w oponach 165/13C masa własna przyczepy 784 kg, DMC 1000 kg

 

Bogdan dobrze Ci poradził.

Masz opony wzmocnione. Opona jest przewidziana na jakieś konkretne obciążenie maksymalne (nie podałeś indeksu nośności). Zależy to od producenta opony, rozmiaru, typu itd. Podanie samego rozmiaru nie wystarczy.

Dla tego obciążenia, producent przewidział konkretnie dla tej opony, jakieś ciśnienie max i jego wielkość jest właśnie wytłoczona  na boku opony.  Dla Twojej przyczepy przypada max obciążenie na jedno koło 500 kg.

Porównaj, jak ma się max obc. Twojej opony, do tych przypadających 500 kg .i ew. napisz, jakie ciśnienie max zaleca producent dla indeksu nośności tej opony (podaj komplet info o oponie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pomoże mi ktoś z doborem ciśnienia w oponach 165/13C masa własna przyczepy 784 kg, DMC 1000 kg

Witam.

Mam podobne paramerty budki. Ja pompuję 2,8. Należy pamietać że podczs upałów oraz od oporów toczenia temperatura to cisnienie jeszcze zwiększy wiec 3,3 to stanowczo za dużo. Bedzie też skakać na tward balonach.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo tematów na forum omawiających te i podobne sprawy.

Może warto przeczytać chociaż te najbliższe, np. tu :hmm:

Post #11 zawiera to, co mógłbym napisać również w tym przypadku, stąd moja wcześniejsza opinia.

Kolega Bogdan podał kwintesencję: "ciśnienie masz na boku opony napisane popatrz na max........i dopasuj do ciężaru który tam wieziesz w budce"

 

To należy ustalić i tego się trzymać.

 

P.S.

Jeśli temat ma być zgadywanką, to ja proponuję 3  :jump:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

165/13C 92 N

 

No dobrze, ale dalej nie znamy max ciśnienia podanego przez producenta dla tej opony.

Info jest na oponie. Był przykład (foto)

 

Tak to wygląda:

post-8228-0-59736700-1372455957_thumb.jpg

 

Twoje opony:

max nośność 630 kg / na oponę. Opona do max prędkości 140 km/godz.

Max ciśnienie ... ?

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam ile sie  pompuje powietrza do przyczepki o wadze DMC 700kg. Dodam jedna oś kola 12" opony 145

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Skoro się pytasz, to oznacza, że nie znasz zalecanych wartości. Nie napisałeś jakie są to dokładnie opony (nazwa, oznaczenie, indeks nośności, czy wzmacniane itd.).

Myślę, że jedyną słuszną opcją będzie pompowanie do wartości równej lub o ułamek niższej, jak ta opisana na boku Twoich opon.

Przykład:

post-8228-0-69317000-1402265216_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 740 kg DMC i miałem opony 13" ale założyłem nowe 14" z indeksem C i mam nabite 3 atm. ale sądzę że jest to chyba za dużo i zejdę do 2,5 do 2,7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 740 kg DMC i miałem opony 13" ale założyłem nowe 14" z indeksem C i mam nabite 3 atm. ale sądzę że jest to chyba za dużo i zejdę do 2,5 do 2,7.

Na boku opony nie ma info jakie może być max. ciśnienie. Opony kupiłem nowe nie żadne nalewki a wulkanizator nabił 3 atm ale myślę że to za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.