Skocz do zawartości

Czy da radę tu podłączyć akumulator????


MagZyg

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem do czynienia z taki trafo - on wogole nie ma wejscia na AKU, to wejscie 12V  to zasilanie przychodzace z samochodu. Mozna tez podpiac AKU, ale ladowania nie bedzie.

 

Maciej

 

Maciej, a co to niby jest ?

"Eing" (Eingang - Wejście)

"Batt" (Battery - Bateria)

Eing. Batt. - Wejscie baterii

 

post-8228-0-25112300-1372379348_thumb.jpg

 

To jest właśnie wejście na podpięcie akumulatora. Czy będzie to osobny accu, czy zasilanie z pinu 9 gniazda samochodu, to jest przecież bez znaczenia. Ogólnie, efekt zasilenia przyczepy będzie ten sam.

Jeśli chodzi o podładowanie przyłączonego akumulatora w chwili, gdy budka jest podpięta pod 230 V, to pisałem, że raczej nie występuje, ale nie pamiętam dokładnie. Na pewno w prostszym modelu (Miko MK 240) doładowanie nie jest przewidziane.

 

Omawiany obwód w tego typach zasilaczy jest bardzo podobny.

Przykład z MK 240

 

post-8228-0-70702500-1372379550_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kristofer, wiesz... nazwac to sobie mogli jak chcieli, wiec nazwali Batt. Ale z wejsciem dla  akumulatora pokladowego to to wejscie nie ma niz wspolnego.

Jest to wejscie na akumulator z holownika i dokladnie tam jest to w Knausach podpiete. Nie moze wiec zapewniac ladawania.

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, czy Ty czytasz, co pisałem :sciana:

Kilka razy napisałem, że doładowania raczej nie ma.

Pisałem "raczej", ponieważ nie pamiętam już szczegółowo tego konkretnego zasilacza, a są przecież i takie, które doładowanie zapewniają.

W tym jednak przypadku pisałem kilkakrotnie: doładowania nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer, wiesz... nazwac to sobie mogli jak chcieli, wiec nazwali Batt.

 

Nazwali prawidłowo, ponieważ producent (Dometic) tak skonstruował wewnętrzne obwody tych wyprowadzeń, aby współpracowały z akumulatorem (jest automatycznie odłączany, gdy przyłączy się przyczepę do sieci 230 V).

Z punktu widzenia samego układu zasilacza, nie ma to zupełnie znaczenia, czy podłączy się tam wyprowadzenia akumulatora, czy wyprowadzenie stałego plusa z gniazda holownika. W obydwu przypadkach będzie to dodatkowe źródło napięcia 12 V DC.

O tym też już pisałem.

To, że akurat jakiś producent przyczep podepnie w to miejsce zasilanie z holownika, nie oznacza, że to jedyny prawidłowy sposób przyłączenia i nie można tam podpiąć dedykowanego akumulatora :nono:

Powiem więcej - podpinając do przyłączonego w ten sposób accu, automatyczną ładowarkę, otrzymujemy w pełni automatyczny układ zasilania przyczepy z własnym akumulatorem, doładowywanym automatycznie w chwili przyłączenia przyczepy pod 230 V AC.

 

Ale z wejsciem dla  akumulatora pokladowego to to wejscie nie ma niz wspolnego.

 

Maćku, przeczytaj posty, które napisałem wcześniej :blagac:

... ma wspólne chociażby napięcie 12 V DC na swoich zaciskach ;)

 

:hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer Ci odpowie że nie ma szans. 

To jest przetwornica napięcia 230 - 12V a nie prostownik do ładowania akumulatorów.

Podejrzewam że całość oświetlenia masz na 12 V więc dlatego jest ona tak duża gabarytowo.

 

:]  :bravo:

Tak, jak Jarek napisał - odpowiadam: nie ma szans.

 

post-8228-0-38171500-1372799963_thumb.jpg

 

MIKO 375, to niestety tylko zasilacz, ale za to o sporej mocy i z automatyką odłączania przyłączonego akumulatora.

Już gdzieś pisałem: wystarczy dodać do niego procesorową ładowarkę automatyczną (taką, która może być przyłączona do accu na stałe) i po problemie.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanse są zawsze.

Wymaga to jednak małej przeróbki tego elektrobloku. 

 

Trzeba by było przekonfigurować  wewnętrzny przekaźnik albo zastąpić  innym  (trzy sekcyjnym) i dorzucić układzik p.prrzeładowaniowy by nie zagotować  akumulatora. 

Dla elektronika godzina roboty wraz z budową układu 

 

Ps. Na zamieszczonym wyżej schemacie jest pewna nieścisłość . Rysunek przedstawia załączony obwód z akumulatora więc na odczepach IV i III nie może być  prąd zmienny , a takowy jest zaznaczony ( ~

No ale to był "szczegół"  :)

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanse są zawsze.

Wymaga to jednak małej przeróbki tego elektrobloku. 

 

Trzeba by było przekonfigurować  wewnętrzny przekaźnik albo zastąpić  innym  (trzy sekcyjnym) i dorzucić układzik p.prrzeładowaniowy by nie zagotować  akumulatora. 

Dla elektronika godzina roboty wraz z budową układu 

 

Robert, tylko elektronik nie zada takiego pytania, jak Kol. kuzzb :] , stąd taka, a nie inna moja odpowiedź ;)

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kumam , stąd moja sugestia ..do elektronika by zrobić  z tego wszechstronne urządzenie jeśli jest "ciśnienie" na ładowanie.

 

Pomysł dobry, ale sam wiesz, że nikt za friko pewnie tego nie zrobi. :hmm:

Takie zlecenie parę złociszy pochłonie, więc podłączenie na stałe aut. ładowarki (np. takiej z Lidla za kilkadziesiąt zł.) będzie do wykonania we własnym zakresie przez każdego, a w dodatku może nawet tańsze, niż usługa przeróbki.

Robert, tak przy okazji:

panele łączyłeś u siebie może w szereg ? Sprawdzałeś kiedyś, jak ciepłe są diody ?

Sorry za OT

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziękuje za odpowiedź, mam w takim razie pytanie czy można do tego zestawu dołożyć ładowarkę do aku. i jeszcze jedno jak próbowałem podłączyć taśmę LED do gniazda lampki nocnej to świeci ale miga co jest nie tak ?lub co muszę zrobić aby taśma LED nie migotała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Takie trafo nie jest modułowe, więc nic się do niego już nie dokłada. Możesz co najwyżej kupić ładowarkę taka zwykłą i podłączać ją do gniazdka 230V. Co do ledów to musisz dokładniej poszukać na Forum - temat rzeka. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że w oprawkach oświetleniowych jest 12 V, ale prądu przemiennego. Prąd stały podawany jest tylko na pompkę wody i to może być przyczyna. Oczywiście nie jest powiedziane, że kupiłeś ledy nic nie warte, bo tak też może być.

 

http://forum.karawaning.pl/topic/336-oswietlenie-diodowe/page-19?hl=%2Bo%C5%9Bwietlenie+%2Bled&do=findComment&comment=83745

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.