Skocz do zawartości

Padło trafo

magic1803

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie zepsłuło sie trafo poszłom z dymem kolega powiedział że bedzie drogo kosztowało to jest te zepsute

post-14083-0-73896000-1372097181_thumb.jpg

post-14083-0-09643000-1372097156_thumb.jpg

i dał mi coś takiego czy takie coś pociagnie czy trzeba może coś innego szukać a jak trzeba to może macie jakieś modele tylko potrzebuję od reki bo mam wyjazd z przyczepką dzieki za podpowiedzpost-14083-0-41352500-1372097341_thumb.jpg

Witaj

Niestety zamiiennik to tylko zasilacz mający na wyjściu tylko 12v . Natomiast Tobie padła ładowarka impulsowa z wyjściem 13,8v i znacznie większym amperażu .

Na Allegro są  dostępne ładowarki impulsowe .

Akurat tak zrobiłeś zdjęcie starego że nie widać jaki jest maksymalny prąd. Ale wydaje mi się że to co dostałeś spokojnie powinno dać radę. Nie wiem jakie masz urządzenia w przyczepie to od nich zależy jaka moc jest potrzebna. Rada jest taka zakładaj nowe trafo i staraj się nie włączać wszystkiego naraz co do niego będzie podpięte a spokojnie wytrzyma. Powodzenia.

Pasjonat ma rację ale jeśli nie będziesz ładować żadnego aku to ten zasilacz spokojnie zasili urządzenia.

Edytowane przez Kotii (wyświetl historię edycji)

dzieki za odpowiedz

kogut69 na Pw poszło zapytanie

i jeszcze jedno drugi kolega ma ładowarkę z niewiadówka (jutro zrobie zdjecie ) ale znawcy powinni wiedziec o jakiej mówię czy ona da rade pociągnąć to wszystko

prawdopodobnie aku

W tej dziedzinie nie powinieneś się opierać na takich słowach (musi być pewność sprawnej instalacji i odbiorników do niej przyłączonych), inaczej może się zdarzyć, że nowy nabytek podzieli los poprzednika.

prawdopodobnie aku

pasjonat na allegro szukałem i znalazłem ładowarke impulsową ale ona wygląda jak mój prostownik automatyczny

Bo "prostownik automatyczny " to najprawdopodobniej nic innego bądź nieco więcej jak " ładowarka impulsowa" 

Prostowniki nowej generacji , Zwłaszcza te  których zadaniem jest współpraca m.innymi z akumulatorami żelowymi mają  tryb ładowania impulsowy.

Pisząc " nieco więcej" mam na myśli takie gadżety w ładowarce jak ochrona przed przeładowaniem oraz tryby pracy względem  rodzaju akumulatora. 

Być  może Twój "prostownik automatyczny " będzie lepszy niż  to co Tobie padło. Bo tak patrząc na budowę  to widzę  tam poza podstawą tylko blok modulatora impulsów nic poza tym. 

Jeśli masz takową ładowarkę-prostownik  to nie wydawaj kasy a zaprzęgaj ją  do roboty w miejsce spalonego.

Pochwal się najpierw jej fotką  , Oczywiście nie chodzi mi tu o jej piękno ;) tylko o parametry na tabliczce znamionowej- naklejce by można było sprawę obadać.  

Ps. Masz rację  że najprawdopodobniej  akumulator skopał Tobie ładowarkę  , więc trzeba było by to sprawdzić. Mogło też  nastąpić  zwarcie na przewodach do akumulatora albo zła polaryzacja.

Na płytce drukowanej brak mi tam automatycznego bezpiecznika (zaraz obok szklanego) . Może ktoś  ładowarkę  katował jakimś  akumulatorem z przebiciem na celach albo inaczej. 

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)

prawdopodobnie tak jak piszesz bo akumulatora tego starego mój prostownik niechce ładować wiec zmieniłem aku na drugi i jest wszystko oki tylko prostownika nie podłaczałem na stałe bo nie wiem czy tak można tylko w nocy ładowałem baterejke i jest oki

Ja z kolei mam trafo na 12 V ale teraz zakładam zasilacz komputerowy 450 W / 12 V 24 A aby cały czas był prąd stabilizowany jak sie podepnę pod 230V a zmierzam do tego aby założyć po całości ledy i nie kombinować z diodami zenera aby dawały stabilizowany napięcie i to wpinam normalnie w skrzynkę na wyp. budy a na dziko jak jadę mam  akumulator + bateria słoneczna .Taki zasilacz ma kilka wyjść 3V 20A , 5V 20A  , 12V 24A myślę że wystarczy Amperów :swieca:

Moim zdaniem, miałeś zasilacz buforowy przyczepy. Dawał na wyjściu max 12 A, zasilał budkę jednocześnie ładując akumulator, gdy przyczepa była podpięta pod 230 V.
To , co pokazujesz na foto, to wyłącznie automatyczna ładowarka (nie spełni niestety roli zasilacza), może jedynie doładować akumulator i to bardzo powoli (max. prąd ładowania 3,8 A).
Przewodów z accu nie odpinasz ! (jak napisałem, to ładowarka, a nie zasilacz). Przy tej ładowarce, głównym źródłem energii dla przyczepy będzie zawsze akumulator, nawet podczas podpięcia przyczepy pod 230 V. Teraz wszystko zależy od bilansu poboru energii w przyczepie. Jeśli pobór prądu w ciągu doby będzie większy, niż da radę uzupełnić ta ładowarka, to akumulator nie wytrzyma i w końcu się rozładuje.
Pomijam nawet fakt, że taki tryb pracy wymaga odpowiedniego akumulatora i dobrze skalkulowanej jego pojemności w stosunku do potrzeb przyczepy. Nie wiem, czy Twoja przyczepa posiada osobny (szczelny) schowek akumulatora, bo jeśli nie, to w grę wchodzi wyłącznie akumulator o wewnętrznej rekombinacji gazów (żelowy lub AGM - kwestia bezpieczeństwa osób w przyczepie).
IMHO