Skocz do zawartości

Pokrowiec na przyczepę - sprawdzian po zimie


petek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 468
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 26.11.2018 o 18:16, porzeczka napisał:

byry007 - znajomi za 5 tys postawili blaszaka 8x4 - cena podobna do tego namiotu, a chyba jednak trwalszy....

IMG-20181027-WA0002.jpg

@porzeczka, czy możesz zapytać znajomych gdzie tak tanio dostali taki duży garaż? Jakieś namiary, please?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja też kupiłem jesienią pokrowiec w Polcover. Uszyli idealnie na miarę po podaniu wymiarów tj. długość dolnej krawędzi, górnej, szerokości i wysokości. W zimie kilka razy sprawdziłem jak wygląda dach przyczepy - był suchy, bok też. Komin zabezpieczyłem kształtką z grubego styropiany, Solar również ( ma ostre krawędzie). na środku dachu położyliśmy nie do końca napompowaną dużą piłkę do ćwiczeń dzięki czemu nie zbierała się woda.  Niestety z tyłu na narożniku przetarła się wewnętrzna warstwa materiału, bo nie zabezpieczyłem szyny:( Będę musiał to jakoś naprawić. Ale tkanina po zimie jest czyściutka, a wiadomo jakie powietrze mamy w Krakowie. Trzeba będzie ją porządnie wytrzepać po sezonie. Ale ogólnie jest bardzo zadowolony i z jakości i z ceny. 

 

20181105_143154.jpg

20181105_124636.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak się zakryje przyczepę pokrowcem to przynajmniej spokój i po odkryciu czysta. A ja jak postawię w garażu jesienią i na wiosnę wywlokę to brudna do obłędu, cała zakurzona, a najgorzej dach  :(  Pół dnia potem trzeba myć :(  Zastanawiam się czy nie byłoby lepiej w garażu założyć jej berecik , ale tam są dwa wywietrzniki i bałem się , że cyrkulacji powietrza nie będzie.

 

WP_20170906_13_56_18_Pro.thumb.jpg.8303c9afdaf8d292d4ae50672f1d8356.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak się zakryje przyczepę pokrowcem to przynajmniej spokój i po odkryciu czysta. A ja jak postawię w garażu jesienią i na wiosnę wywlokę to brudna do obłędu, cała zakurzona, a najgorzej dach    Pół dnia potem trzeba myć   Zastanawiam się czy nie byłoby lepiej w garażu założyć jej berecik , ale tam są dwa wywietrzniki i bałem się , że cyrkulacji powietrza nie będzie.
 
WP_20170906_13_56_18_Pro.thumb.jpg.8303c9afdaf8d292d4ae50672f1d8356.jpg



Pół dni z przyczepą po zimowej przerwie to przyjemność, a nie obowiązek ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, witus napisał:


Pół dni z przyczepą po zimowej przerwie to przyjemność, a nie obowiązek ;)

 

 

Tak jest :yes:. Raz w roku dobrze nawoskować, to i problemu z domyciem później nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2018 o 05:44, Mandrol napisał:

@porzeczka, czy możesz zapytać znajomych gdzie tak tanio dostali taki duży garaż? Jakieś namiary, please?

postawiliśmy z kumplem na spółkę  taki garaż , jak chcesz mogę Ci przesłać namiary na firmę, montaż od zera trwał może ze cztery godziny  ale jak mam być szczery to nie polecam , brzydkie to jak diabli i jakość wykonania też pozostawia wiele do życzenia, tymczasowo na jakiś czas zamiast pokrowca to owszem ale jak miało by to być docelowe to wolałbym zrobić coś ładniejszego i solidniejszego ;)

20190311_115854_resized.jpg.e270e12cabb0d0a5cc17cfb57663837d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem i założyłem na zimę pokrowiec firmy Kegel-Błażusiak. Pokrowiec uniwersalny, cena rozsądna, montaż dość łatwy i wrażenie solidności. 

Po zimie jedno małe przetarcia od listwy aluminiowej pod przyczepą ale to mój błąd. 

Gożej przyczepa... Okna OK ale dach na czole i tyle cały poprzycierany. To też moja wina bo pokrowca nie ustabilizowalem odpowiednio i miał trochę luzu. 

Co sądzicie trzeba by to przemalować? 

 

IMG_20190422_135239.jpg

IMG_20190422_135246.jpg

IMG_20190422_135226.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Z daty filmu wynika, że już 6 zim za nim. Nadal bez przetarć. Możliwe, że dzięki osłonięciu przez garaże - nie jest narażony na wiatr.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

Kupiłem i założyłem na zimę pokrowiec firmy Kegel-Błażusiak. Pokrowiec uniwersalny, cena rozsądna, montaż dość łatwy i wrażenie solidności. 

Po zimie jedno małe przetarcia od listwy aluminiowej pod przyczepą ale to mój błąd. 

Gożej przyczepa... Okna OK ale dach na czole i tyle cały poprzycierany. To też moja wina bo pokrowca nie ustabilizowalem odpowiednio i miał trochę luzu. 

 

Nie bardzo umiem sobie wyobrazić jak to może być Twoja wina? To co masz jakieś mieć specjalne umiejętności do zakładania pokrowca? Po prostu pokrowiec jest wykonany z dziadowskiego materiału. U mnie ani pokrowiec z Jula, ani szyty na wymiar z Polcover nic nie porysował. To co pokazujesz na swoich fotkach to jest jakiś dramat. Jeśli to stało się od pokrowca to możesz śmiało uderzać do sprzedawcy z roszczeniem, bo sprzedał Ci wadliwy towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacek00 napisał:

Nie bardzo umiem sobie wyobrazić jak to może być Twoja wina? To co masz jakieś mieć specjalne umiejętności do zakładania pokrowca? Po prostu pokrowiec jest wykonany z dziadowskiego materiału. U mnie ani pokrowiec z Jula, ani szyty na wymiar z Polcover nic nie porysował. To co pokazujesz na swoich fotkach to jest jakiś dramat. Jeśli to stało się od pokrowca to możesz śmiało uderzać do sprzedawcy z roszczeniem, bo sprzedał Ci wadliwy towar.

Jacek miałem takiego Detka i nie upierał bym się że to wina pokrowca. 

W tej przyczepie po umyciu woda która spływała z przyczepy, była biała mimo że używałem delikatnej chemii o neutralnym pH i rękawic mikrofibrowej. UV i czas zrobiło już swoje z cienką powłoka lakierniczą. Zapewne użycie polecane o na grupach fb Dimera spowodowało by upodobanienie tej przyczepy do Airstrema ?. Podobny problem później miał Knaus z dachami (początek lat 90).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jacek00 napisał:

Nie bardzo umiem sobie wyobrazić jak to może być Twoja wina? To co masz jakieś mieć specjalne umiejętności do zakładania pokrowca? Po prostu pokrowiec jest wykonany z dziadowskiego materiału. U mnie ani pokrowiec z Jula, ani szyty na wymiar z Polcover nic nie porysował. To co pokazujesz na swoich fotkach to jest jakiś dramat. Jeśli to stało się od pokrowca to możesz śmiało uderzać do sprzedawcy z roszczeniem, bo sprzedał Ci wadliwy towar.

Pokrowiec jako uniwersalny był szerszy niż przyczepa i potrafił się nadymać przy silniejszych podmuchach wiatru. Dziś wiem, ze powinienem ustabilizować go np. pasami wzdłuż przyczepy.

Może jednak warto spróbować u producenta... pomyślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.