Skocz do zawartości

Pokrowiec na przyczepę - sprawdzian po zimie


petek

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi właśnie o wiatr. Chyba rzeczywiście w weekend spróbuje na przód dać stretch, przy okazji i okna nim pozabezpieczam. A może i w krawca się zabawie :-).

Dzięki za podpowiedź.

Edytowane przez Heniekag (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 468
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zakupiłem pokrowiec u braci Klaja w Bieruniu.

Pokrowiec jest drogi, a różnice niewielkie w porównaniu do tego z Juli. Na razie znalazłem następujące różnice:

Jest szerszy szerokość 2,5m

Ma zamki do otwarcia boku pokrowca nie na krawędziach tylko bardziej na bocznej ścianie.

W górnej części ma otwory z siateczką do przewietrzania

Z przodu ma dodatkowe taśmy do ściągania

wymiary mojej przyczepy Hobby 440 to w najdłuższym miejscu, czyli przy wypukłości bakisty to 460, więc kupiłem pokrowiec 4,5-5 m

 

 

 

 

 

 

 

 

Ciekawe, czy opłaca się kupować droższy - zobaczymy po latach używania.



nie wiem dlaczego zdjęcie nie weszło?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a może ten komin da się wyjąć - na zdjciu wyląda, że jest wkręcany:

 

http://allegro.pl/duzy-daszek-oslona-t-2-do-komina-truma-mayer-i3623445634.html

 

fakt wykręcany, ale czy warto ruszać? Na wiosnę znowu wkręcać uszczelniać? Ja bym się bał żeby potem coś nie podciekało, bezpieczniej chyba styropian, ale mamy demokrację  :hmm: . Ja teraz drugą zimę mam i nic nie robiłem przy kominie i trzyma się jakoś pokrowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem pokrowiec u braci Klaja w Bieruniu.

Pokrowiec jest drogi, a różnice niewielkie w porównaniu do tego z Juli. Na razie znalazłem następujące różnice:

Jest szerszy szerokość 2,5m

Ma zamki do otwarcia boku pokrowca nie na krawędziach tylko bardziej na bocznej ścianie.

W górnej części ma otwory z siateczką do przewietrzania

Z przodu ma dodatkowe taśmy do ściągania

wymiary mojej przyczepy Hobby 440 to w najdłuższym miejscu, czyli przy wypukłości bakisty to 460, więc kupiłem pokrowiec 4,5-5 m

 

 

 

 

 

 

 

 

Ciekawe, czy opłaca się kupować droższy - zobaczymy po latach używania.

 

nie wiem dlaczego zdjęcie nie weszło?

Ja też mam od Braci Klaja. Używam 3-ci sezon. Do pokrowców dodaja folię do naklejenia na szyby-inaczej mogą ulec zarysowaniu. Zawsze oklejam taką taśmą. Optyczne portównanie z Julą niczego jeszcze dowodzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam od Braci Klaja. Używam 3-ci sezon. Do pokrowców dodaja folię do naklejenia na szyby-inaczej mogą ulec zarysowaniu. Zawsze oklejam taką taśmą. Optyczne portównanie z Julą niczego jeszcze dowodzi!

 

Organoleptyczne też nie dowodzi...macałem i jeden i drugi :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nawiązując do postu kolegi http://forum.karawaning.pl/topic/13828-pokrowiec-na-przyczepę-sprawdzian-po-zimie/?p=335198 mój pokrowiec po założeniu wygląda tak:

 

Tec w pokrowcu 1

Tec w pokrowcu 2

 
Opadający dziób dociśnięty jest dodatkowym paskiem (nie ma na zdjęciu).
 
Pokrowiec zakupiony na allegro za 500 zł. Jest rozsuwany aby ułątwić dostęp do cepy i posiada worek. wg opisu 4 warstwowy itp. mięciutki w dotyku i przyjemny. Jak się sprawi tej zimy opiszę na wiosnę.
 
Co do płynów to spuszczone (tej zimy sie troche zapomnialem i zrobilem to w pierwsze przymrozki, na szczęście jeszcze zdążyłem :) ). Ważne jest też aby 'poodkręcać' krany. W poprzedniej przyczepie nie zrobilem i w łazienkowym woda w postaci stałej uszkodziła mi kranik :(
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prusiak, podłóż coś pod przednie lampy bo tam masz dość mocno naprężony pokrowiec. Ja miałem tak samo i po pierwszej zimie trochę mi się poprzecierało w okolicach lamp przednich. W zeszłą zimę na klosze założyłem kawałek otuliny do rur i pokrowiec przeżył o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepkę przetransportowałem z Bielska do Tomic i musiałem zdjąć, a potem założyć pokrowiec ponownie. Żeby założyć to muszę wejść na dach. Już teraz muszę napisać, że wielokrotne wchodzenie do przyczepy nadwyrężyło zamek, który pozwala odsłonić wejście i jest akurat na wysokości drzwi.  Teraz muszę uważać, aby otwierane drzwi nie rozdarły zamka. Ponieważ pokrowiec jest szersze, więc zamek znajduje się nieco niżej( szerszy dach zachodzi na boczną ściankę) i otwierane drzwi chcą wyrwać końcówkę zamka rozsuwanego do oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też od Braci Klaja. Już zimuję 4. sezon. Sprawdza się super, jest czysta po zimie i sucha- deszcz i woda pośniegowa nie przenika.

Wychodzi na to,że jakościowo dobre sprzedają  :)

Ciekawe jak się sprawują po 4 sezonach pokrowce z Juli czy inne-tańsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pokrowiec kupiłem na allegro, taki sam i od tego użytkownika za 599 zł w 2010 roku. Po 3 latach pokrowiec się rozpadł tzn. matariał miejscami rozpada się w rękach. Początkowo wszystko wyglądało OK - świetne wykonanie, mięciutki, pachnący. Nie jestem zadowolony bo to 200 zł rocznie. Tylko nie wiem czy to dużo czy mało ? Jak wasz opinia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że trzy lata użytkowania i do kosza to stanowczo za krótko, jak na kwotę 600 PLN, ja użytkuje drugi sezon i jak na ten czas, to nic nie wskazuje na to żeby powoli się kończył, ale rok do spory okres czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.