Skocz do zawartości
petek

Pokrowiec na przyczepę - sprawdzian po zimie

Rekomendowane odpowiedzi

witus

Kupiłbym 50 cm za duży. Metr czy półtora to za dużo musiałbym upinać, nie mógłbym wpaść na chwilę do przyczepy bo znów upinanie podwijanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierzasty

Ale tam jest chyba wpisane że od 427 do 518cm... więc dla Ciebie za duży tylko 12cm... Ciekawe tylko czy to się nadaje .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witus

Przepraszam faktycznie ! Spojrzałem na zły wariant.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
michodriver

A może coś takiego. http://allegro.pl/daszek-oslona-pokrowiec-zadaszenie-450-500cm-i3527328566.html

..też biję się z myślami, myślałem, że uda mi się w tym roku postawić zadaszenie, ale nici...A serce mi pęknie jak zobaczę na niej 30cm śniegu

Siemka  Areczku. Zakupiłem rok temu pokrowiec 3 warstwowy na allegro od allegrowicza  Moto-Pasja. Przeżył zimę, śnieg, mróz i w tym roku tez go założę na cepke. Jestem zadowolony, w środku był sucho a szyby były na zimę rozszczelnione i nie porysowane. Jedynie co to proponuję dodatkowo zabezpieczyć kominek na dachu, bo jest opcja przetarcia przy mocniejszym pociągnięciu pokrowca.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witus

Nie da się kominka wyjąć na zimę ? Pytanie czy te pokrowce nie utrudniają odśnieżania ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bluesmen

Wituś a po co chcesz wyjmować kominek na zimę. Można na niego położyć kawałek styropianu aby nie przebiło pokrowca.

Miotłą zgarniałem śnieg z dachu przyczepy i nie miałem z tym problemów. Trzeba uważać na kominki i daszki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witus

No żeby nie cudować ze steropianem. Mógłbym przy zgarnianiu metrowej zaspy śniegu skosić go razem ze śniegiem ;) ja nigdy nie odgarniałem śniegu - w angielce dach był bardziej spadzisty. Teściów przyczepa zimuje 500 km od nas i nikt do niej nie zagląda. 10 sezon już tam stoi i żyje to może lepiej nie grzebać przy tym śniegu ?

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierzasty

może lepiej nie grzebać przy tym śniegu ?

nad tym się właśnie zastanawiam...czy przy założonym pokrowcu zwalać śnieg... :niewiem:

Siemka  Areczku. Zakupiłem rok temu pokrowiec 3 warstwowy na allegro od allegrowicza  Moto-Pasja. Przeżył zimę, śnieg, mróz i w tym roku tez go założę na cepke. Jestem zadowolony, w środku był sucho a szyby były na zimę rozszczelnione i nie porysowane. Jedynie co to proponuję dodatkowo zabezpieczyć kominek na dachu, bo jest opcja przetarcia przy mocniejszym pociągnięciu pokrowca.  

Cześć Artur, a pamiętasz nazwę tego ustrojstwa...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierzasty

W sumie teraz tak patrze, że w zasadzie dwie firmy występują na aledrogo, z czego jedna b. droga...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierzasty

To fakt, że w Jula nie wykręcają się zbytnio od zwrotów. (na przestrzeni 1,5 roku oddałem 5 z 6 foteli jakie u nich kupiłem i to bez szemrania), ale w tym wypadku, gdy powstanie uszkodzenie mechaniczne to :niewiem:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witus

Połamany fotel to też mechaniczne ;)

Kominek nie jest ostry - jak materiał nie jest do bani powinno wytrzymać. Są pokrowce fiamma do odkrywania rowerów na bagażnikach przyczepowych. Mój rozpadł się w strzępy. Podziurawiły go pedały, manetki hamulców. Patrzę u innych całe. Może ja jeżdżę za szybko albo oni co dwa sezony zmieniają te pokrowce.

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witus

Odebrałem dzisiaj w Juli pokrowiec na przyczepę. Jest w gazetce była mała obniżka. Na półce nie było mojego rozmiaru ale zadzwoniłem na infolinię bo zauważyłem, że jest w Gdańsku. Powiedziałem, że jestem zainteresowany ale w Gliwicach. Wzięli mój numer oddzwonili, że czaka na mnie w Gliwicach i mam 3 dni na odbiór bo zrobili dla mnie rezerwację. Odebrałem może w weekend szarpnę się na jakiś video 'unpacking' ;) i zdam relację czy warto. Do marketu majsterkowiczom i karawaningowcom NIE polecam wchodzić :( szkoda portfela ... Nawet plafony led 12v były super !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dpong

Dziś dzwoniłem do marketu Jula w Poznaniu i pytałem czy mogą ściągnąć pokrowiec do sklepu i powiedzieli mi, że jest to niemożliwe, w poniedziałek zadzwonię na infolinię może im będzie bardziej zależało na sprzedaży

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witus

Te pokrowce są też w dostawach np Pan mi powiedział, że jeden mniejszy będzie u nich za dwa dni, a na sklepie mają dwa większe. Wszystkie można było rezerwować - nawet ten z dostawy. Widocznie panu z Gliwic bardziej się chciało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi