Skocz do zawartości

Pokrowiec na przyczepę - sprawdzian po zimie


petek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 468
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

53 minuty temu, uwex napisał:

U mnie w zasadzie zapadła decyzja o pokrowcu na zimę - i tak mam dylemat, z prośbą o podpowiedź który z 2 modeli poniżej bardziej polecacie. Ja osobiście nie znam ani jednego ani drugiego producenta i nie wiem który kupić, a cena w sumie bardzo zbliżona.

https://allegro.pl/pokrowiec-na-przyczepe-kempingowa-kemping-kamper-i6958165704.html?fromVariant=7047345061

 

https://www.obelink.pl/pro-plus-basic-line-pokrowiec-na-przyczepe.html?category_params=s_company%3D9%26category_id%3D7477%26page%3D2

Nie wiem czy nie lepszy byłby taki który ma więcej psów ściągających bo w tych coś ich nie widać?

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byry007  szukałem, szukałem i znalazłem taki właśnie - wydaje się dobre ceny

Voku  wiem, że pasów nie widać, ale jak już zauważono cena wydaje się dobra, a pasy zawsz mogę dołożyć dodatkowe, zakupione za kilkanaście złotych

Bardziej pytając co radzicie miałem na myśli membranę, tzn. czy ktoś ma jakieś doświadczenia z jednym albo drugim producentem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.10.2018 o 21:06, uwex napisał:

byry007  szukałem, szukałem i znalazłem taki właśnie - wydaje się dobre ceny

Voku  wiem, że pasów nie widać, ale jak już zauważono cena wydaje się dobra, a pasy zawsz mogę dołożyć dodatkowe, zakupione za kilkanaście złotych

Bardziej pytając co radzicie miałem na myśli membranę, tzn. czy ktoś ma jakieś doświadczenia z jednym albo drugim producentem

Zamówiłem ten podany przez ciebie na allegro. Zobaczymy jak przyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎20‎.‎10‎.‎2018 o 13:23, Voku napisał:

Zamówiłem ten podany przez ciebie na allegro. Zobaczymy jak przyjdzie.

No a ja ostatecznie zamówiłem ten z Obelinka :) - na wiosnę się musimy koniecznie wymienić opiniami i ocenić kto z nas dokonał trafniejszego wyboru !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2018 o 21:06, uwex napisał:

byry007  szukałem, szukałem i znalazłem taki właśnie - wydaje się dobre ceny

Voku  wiem, że pasów nie widać, ale jak już zauważono cena wydaje się dobra, a pasy zawsz mogę dołożyć dodatkowe, zakupione za kilkanaście złotych

Bardziej pytając co radzicie miałem na myśli membranę, tzn. czy ktoś ma jakieś doświadczenia z jednym albo drugim producentem

Nie było mojego rozmiaru na obelinku a cenowo wychodził drożej. Tutaj zamówiłem z dodatkowymi psami bocznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałam od początku wszystkich wypowiedzi n.t. pokrowców na przyczepę. Mogę podzielić się swoim doświadczeniem. Otóż po ostatniej zimie przetarły się tylne dwa rogi pokrowca. Zrobiły się dziurki i przetarcia. Nie zabezpieczyłam ich pianką nakładając pokrowiec. Ale jakoś zażegnałam sprawę. Kupiłam łatki dżinsowe, które pod ciepłym żelazkiem przyprasowuje się poprzez szmatkę. Te łatki służą do naklejania do swetrów przy łokciach. Przyprasowałam je od środka /tam było największe przetarcie/. Wyszło super. Wiem, że będą bardziej mocne niż sam materiał pokrowca. W ten sposób nakładałam łatkę na przedsionek. Jedna ważna uwaga: normalnie te łatki przyprasowuje się temp. żelazka 150 st. /bawełna/, lecz na przedsionek trzeba dać trochę niższą temp. np. miedzy bawełną a jedwabiem. To wszystko. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎21‎.‎10‎.‎2018 o 21:18, Voku napisał:

Nie było mojego rozmiaru na obelinku a cenowo wychodził drożej. Tutaj zamówiłem z dodatkowymi psami bocznymi.

Voku , mój pokrowiec z Obelinka już przyszedł (w sumie o dziwo po 3 dniach od zamówienia !!). Teraz tylko potrzebuję trochę czasu żeby umyć cepkę i ją ubrać na zimę w pokrowiec. Powiedz mi, czy będziesz jakoś zabezpieczać folią czy jakoś inaczej okna żeby się nie rysowały  ? Czy to nic nie robisz i zawierzasz pokrowcowi, że jest z takiego materiału, że w umytej przyczepie nic nie porysuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, uwex napisał:

Voku , mój pokrowiec z Obelinka już przyszedł (w sumie o dziwo po 3 dniach od zamówienia !!). Teraz tylko potrzebuję trochę czasu żeby umyć cepkę i ją ubrać na zimę w pokrowiec. Powiedz mi, czy będziesz jakoś zabezpieczać folią czy jakoś inaczej okna żeby się nie rysowały  ? Czy to nic nie robisz i zawierzasz pokrowcowi, że jest z takiego materiału, że w umytej przyczepie nic nie porysuje??

Ogólnie spodziewałem się czegoś innego (miałem chyba inne wyobrażenie pokrowca) ale chyba tak te pokrowce wyglądają ? jak coś zrobię fotkę. Plan jest taki aby w sobotę ogarnąć mycie i zakładanie pokrowca.

Od środka pokrowiec jest z takim delikatnym meszkiem zastanawiam się właśnie czy zabezpieczać okna folią stretch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Voku napisał:

Ogólnie spodziewałem się czegoś innego (miałem chyba inne wyobrażenie pokrowca) ale chyba tak te pokrowce wyglądają ? jak coś zrobię fotkę. Plan jest taki aby w sobotę ogarnąć mycie i zakładanie pokrowca.

Od środka pokrowiec jest z takim delikatnym meszkiem zastanawiam się właśnie czy zabezpieczać okna folią stretch.

:) no właśnie ja też się zastanawiam czy coś robić z oknami i …liczyłem na Twoją opinię, ale widzę że się oboje zastanawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przyczepka już przykryta.

Może przydadzą się komuś poniższe informacje oraz fotki.

Pokrowiec nowy, szyty "na miarę" w POLCOVER, cena 498 zł.

Jest bardzo ładnie dopasowany, a jak się spisze - zobaczymy na wiosnę.

Dodatkowo zabezpieczyłem wystającą antenę wyciętym blokiem styropianu.

Pozdrawiam

 

Pokrowiec.jpg

Styropian.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Waldemar napisał:

Moja przyczepka już przykryta.

Może przydadzą się komuś poniższe informacje oraz fotki.

Pokrowiec nowy, szyty "na miarę" w POLCOVER, cena 498 zł.

Jest bardzo ładnie dopasowany, a jak się spisze - zobaczymy na wiosnę.

Dodatkowo zabezpieczyłem wystającą antenę wyciętym blokiem styropianu.

Pozdrawiam

 

Pokrowiec.jpg

Styropian.jpg

Waldemar - a okna oklejałeś folią ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.