Skocz do zawartości

Pokrowiec na przyczepę - sprawdzian po zimie


petek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedz na moje pytanie , już teraz wiem o co biega . Dobry pomysł to obłozyć okna nawet folia babelkową . Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

Nie zauważyłem u siebie matowienia okien. Pokrowiec jest miekki od środka. Znajomy w starym pokrowcu miał tak z oknami. Okna po zimie polerował jakąś pastą i wracały do stanu poprzedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 468
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie zauważyłem u siebie matowienia okien. Pokrowiec jest miekki od środka. Znajomy w starym pokrowcu miał tak z oknami. Okna po zimie polerował jakąś pastą i wracały do stanu poprzedniego.

Można wypolerować , ale też przezorny zawsze ubezpieczony. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wypolerować , ale też przezorny zawsze ubezpieczony. Pozdrowienia

Do zabezpieczenia okien powinna być wygodna folia typu stretch. Dostępna w marketach budowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam czy ktoś zajmował cepke pod plandeką m.in. niebieskie co sprzedają na allegro ? Kolega pod taką właśnie plandeką trzyma swoją cepke ale nie przyjrzalem się jak ona wygląda po zimie oczywiście po zabezpieczeniu okien stretchem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plandekę niebieską używam tylko na przykrycie normalnej plandeki na cepce. Głównie od śniegu. Dach i tak oddycha bo wiatr podwiewa często. Robię tak od pięciu lat i jest ok.

Sama plandeka jest za "ostra" i oprócz szyb może jeszcze inne wrażliwe miejsca zarysować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z trwałością to niestety jest różnie. Pokrowiec po jednym roku u mnie wyglądał tak:

20150718_162701.jpg

20150718_162727.jpg

 

Generalnie w kwietniu jeszcze było ok. Natomias słońce i UV panujące w maju i czerwcu rozłożyło wierzchnią warstwę. Znikała w oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trwałością to niestety jest różnie. Pokrowiec po jednym roku u mnie wyglądał tak:

attachicon.gif20150718_162701.jpg

attachicon.gif20150718_162727.jpg

 

Generalnie w kwietniu jeszcze było ok. Natomias słońce i UV panujące w maju i czerwcu rozłożyło wierzchnią warstwę. Znikała w oczach.

Ciekawe tylko czy to ten Twój tylko taki, czy ten gwarancyjny naprawdę poprawili... Odważysz się nim budkę w słoneczne dni przykrywać w Maju/Czerwcu przyszłego roku? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko czy to ten Twój tylko taki, czy ten gwarancyjny naprawdę poprawili... Odważysz się nim budkę w słoneczne dni przykrywać w Maju/Czerwcu przyszłego roku? :]

 

Już wiem że się nie odważę  :] . Ten nowy ma ten materiał który jest na dachu bardziej śliski. Jak by na nim ktoś cienką warstwę foli położył. Nie wiem czy w tym roku nie zapakować przyczepy w dwa pokrowce  :] . Jeden będzie chronił przyczepę, a drugi nowy pokrowiec  :hmm:  :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem że się nie odważę  :] . Ten nowy ma ten materiał który jest na dachu bardziej śliski. Jak by na nim ktoś cienką warstwę foli położył. Nie wiem czy w tym roku nie zapakować przyczepy w dwa pokrowce  :] . Jeden będzie chronił przyczepę, a drugi nowy pokrowiec  :hmm:  :look:

:]  Rozbawiłeś mnie do łez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trwałością to niestety jest różnie. Pokrowiec po jednym roku u mnie wyglądał tak:

attachicon.gif20150718_162701.jpg

attachicon.gif20150718_162727.jpg

 

Generalnie w kwietniu jeszcze było ok. Natomias słońce i UV panujące w maju i czerwcu rozłożyło wierzchnią warstwę. Znikała w oczach.

 

Czy możesz wskazać miejsce gdzie kupiłeś lub nazwę tego pokrowca? Przecież to jakieś badziewie. Chciałbym uniknąć wpadki. A może był założony na odwrót (na lewą stronę) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz wskazać miejsce gdzie kupiłeś lub nazwę tego pokrowca? Przecież to jakieś badziewie. Chciałbym uniknąć wpadki. A może był założony na odwrót (na lewą stronę) ?

 

Założony był dobrze  :skromny:  - jasnym na zewnątrz.

Pokrowiec z serwisu aukcyjnego, firmy zajmującej się tylko pokrowcami. Ogólnie to sprzedawca zachował się ok, bo reklamację uznał i dostałem od niego nowy pokrowiec, który ma inny materiał w pasie przednia ściana-dach-tylna ściana. Sam nie wiem czy trafił mi się jakiś niefartowny, czy może większość z Nas odkrywa przyczepy w kwietniu i nie naraża tak swoich pokrowców na promieniowanie. Ogólnie to widzę że dużo osób kupuję pokrowce w tym miejscu, a firmie nie chcę robić antyreklamy - uważam że zachowali się w stosunku do mnie ok. Ja tam mogę pokrowiec na koszt producenta co roku zmieniać na nowy  :] . Jak nowy się rozpadnie i nie wymienią to wtedy pewnie publicznie powiem.

W razie co zainteresowanych informacją zapraszam na PW. Podkreślam tylko że technologia wykonania pokrowca w tej firmie już się zmieniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.