Skocz do zawartości

Pokrowiec na przyczepę - sprawdzian po zimie


petek

Rekomendowane odpowiedzi

Pokrowce tego typu nie są z tytanu , więc okres ich użytkowania nie będzie tak długi jak byśmy chcieli . W przypadku stosowania pokrowców również potrzebna jest konstrukcja odprowadzająca śnieg i wodę (lód) z dachu . Dodam , że musi to być konstrukcja , która nie uszkodzi poszycia przy montażu i demontażu z czepki bo w tych momentach najczęściej pokrowce są uszkadzane . Są na pewno potrzebne bo doskonale izolują od warunków zewnętrznych oprócz śniegu , np. temperatura źle wpływająca na laminat, wszelkiego rodzaju zabrudzenia z powietrza , w szczególności sadze z komina . Wg mnie bardzo przydatna rzecz ale z odpowiednim mocowaniem na czepie , wtedy posłuży dłużej .

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 468
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cześć

 

Zakupiłem pokrowiec do mojej hobby i dziś odebrałem. Inne niż wszystkie które są w obiegu na aukcjach.

http://allegro.pl/pokrowiec-na-przyczepe-kempingowa-nowa-cena-i3493574023.html

Jestem ciekaw jak się coś takiego będzie sprawować , po krótkim obejrzeniu stweirdzilem czemu nie , materiał sliski więc snieg i inne rzeczy raczej mu nei straszne wszytsko ladnie powinno spływać, drugi atut , materiał raczej podatny na rozciąganie więć nie powinno mieć miejsca przerwania. dodatkowe drobne otworki ktore powinny lepiej oddawać pare a jak wyjdzie w praktyce zobaczymy :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam wielowarstwowego pokrowca "oddychającego" dedykowanego do przyczep. Owo "oddychanie" to nie jest mit - działa. Miałbym duże opory, żeby nakryć przyczepę taką nieprzepuszczalną plandeką, bo obawiałbym się mnożenia grzybków w zamkniętej wilgotnej przestrzeni. Może się mylę, ale sugeruję zastanowienie przed użyciem.

 

A może tylko dach jest taki śliski-gumowaty, a ściany pokrowca są przepuszczalne? Sam nie wiem, ale doradzam rozwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego. http://allegro.pl/daszek-oslona-pokrowiec-zadaszenie-450-500cm-i3527328566.html

 

   ..też biję się z myślami, myślałem, że uda mi się w tym roku postawić zadaszenie, ale nici...A serce mi pęknie jak zobaczę na niej 30cm śniegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam wielowarstwowego pokrowca "oddychającego" dedykowanego do przyczep. Owo "oddychanie" to nie jest mit - działa. Miałbym duże opory, żeby nakryć przyczepę taką nieprzepuszczalną plandeką, bo obawiałbym się mnożenia grzybków w zamkniętej wilgotnej przestrzeni. Może się mylę, ale sugeruję zastanowienie przed użyciem.

 

A może tylko dach jest taki śliski-gumowaty, a ściany pokrowca są przepuszczalne? Sam nie wiem, ale doradzam rozwagę.

 

no właśnie jeszcze nie zakładałem pokrowca , ale musze na próbe go wrzucić i zobaczyć jak się będzie zachowywał , z tego co go oglądałęm przed zakupem ma po całości dodatkowe dziurki szerokosc  7-8 cm w ksztacie paska które mają wypuszczać nadmiar wilgoci z pod pokrowca. właśnie ten pokrowiec jest dedykowany do przyczep i zakupiony w firmie s camp w bieruniu czy gdzieś w okolicy bo ososbiście dzwoniłem do tej firmy , niestety nie potrafił mi pan przez telefon nic powiedzieć o nim z uwagi ze to było z jakieś 4 lata temu teraz w ofercie maja inne, ale jak sam sprzedawca stweirdził zawsze patrzą na to  czego jest zbudowany taki pokrowiec, więc przypuszczam i w tym wypadku chyab sie gosc nie pomylil. koszt nowego w firmie opiewal wowczas na 690 zl. 

nooo po próbie was poinformuje ,a na próbe zrobie pierw tak, poleje sam dach wodą pozniej założe pokrowiec jesli woda nie odparowuję po jakimś czasie powiedzmy dzień to będzie taki pokrowiec przeznaczony do innych celów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat kupowałem w tej firmie: http://www.przyczepy-campingowe.bialystok.pl//start ale dwa lata temu. Od tego czasu inflacja jest jednak mała więc cena nie powinna urosnąć bardziej niż kurs euro - tak myślę.

Niestety marki samego pokrowca nie pamiętam, a opakowanie (karton) już dawno wyrzuciłem więc nie mam gdzie odczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest jakosć pokrowca z Jula, ale co do długości to się nie zgodzę, że za duży. Ja kupiłem rozmiar zgodny z wymiarem przyczepy (sama buda u mnie to 5 m po zewnątrz). Oczywiście pokrowiec ma pewien luz. Ale teraz jak zakładałem na przyczepę razem z bagażnikiem rowerowym z przodu (na dyszlu) to nie ozstał mi prawie żaden luz. Wolałbym mieć te 20-30 cm więcej to wówczas pokrowiec by wisiał bardziej swobodnie. Sądzę, że nawet 0,5 m dłuższy nie jest problemem, bo po prostu gumka wszyta dookoła ściągnie wiecej materiału pod spodem przyczepy i już. A jak kupisz nieco za duży to może nawet uda Ci się zaciągnąć na dyszel i nie będzie śnieg padał na hak i UN? Rozważ ten niby za duży rozmiar, bo oprócz kwestii wizyalnych na górnych rogach budy to zbyt duży nie przeszkadza, a daje dodatkowe mozliwości (oczywiście w granicach rozsądku - nie 6 m pokrowca na niewiadówkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.