Skocz do zawartości

Viatoll Przestroga dla Wszystkich pow. 3,5T.


tomek_jaz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiesz ja właśnie tak zrobiłem - nagrałem rozmowę. Pomogło, co widać w równoległym wątku o viatoll: 

http://forum.karawaning.pl/topic/10947-co-z-tym-viatol-em/page-51?do=findComment&comment=323803

 

NIestety gdy człowiek dzwoni zdenerwowany z drogi to nie ma głowy do nagrywania czegokolwiek. Ale inaczej ciężko coś ugrać.

To obrzydliwe, że człowiek szarpie się z państwem o to, żeby prawo było przestrzegane. Niczego więcej nie chcemy (no... może poza zmianą tego prawa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 323
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie ............ jak ja brałem viabox-a (zaraz na samym początku) to instrukcja była tylko do ciężarówki i kazali mi instalować na dole szyby jak w ciągniku siodłowym nawet miałem spór na trasie z debilami z ITD bo miałem przyklejone nad lusterkiem. Co ciekawe puścili mnie pomimo tego że (wprawdzie uprzejmie ale) odmawiałem przyjęcia mandatu i tłumaczyłem debilom że w sądzie i tak wygram bo kodeks drogowy zabrania na szybie umieszczać gratów ograniczających widoczność więc mogą mi naskoczyć bo instrukcja prywatnej firmy (jakim jest operator systemu) jeżeli jest niezgodna z prawem nie jest dla  mnie wiążąca jako użytkownika dróg szczególnie że urządzenie działa i opłaty są pobierane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mimo , ze z problemem Viatolla sie uporałem, to chętnie wezmę udział w jakiejś spektakularnej blokadzie kluczowego węzła

Jestem za cwaniak.gif  cwaniak.gif  cwaniak.gif

 

 

Nie wiem Tomek, jak to sprawdzałeś. To ciekawe, co piszesz, ponieważ ja tą instrukcję czytałem, swoją papierową dostałem łącznie z ViaBoxem już latem 2011r.

 

 

Ze wszystkich opisów w tym i podobnych tematach wynika, że to my powinniśmy nagrywać te wszystkie rozmowy, ponieważ infolinia podaje często sprzeczne lub nieprawdziwe informacje (piszę to na podstawie tego, co tu przeczytałem - osobiście nie miałem takich sytuacji).

Krzysiek jak pierwszy raz brałem boxa to na stacji benzynowej dali mi worek do którego miałem włożyć urządzenie kiedy będę jechał bez przyczepy

oraz nakazali mi schować go w schowku aby nie naliczał, :look:   :look:   :look:

Na moje pytanie czy można go wyłączyć Pani odpowiedziała że się nie da, w instrukcji również nic nie było i tego jestem pewny, dopiero kolega

z forum powiedział mi jak to działa czyli samo X oraz 2 i X

Tak więc nic mnie już nie zdziwi podczas użytkowania tego badziewia, a wystarczyła zwykła naklejka tak jak w innych krajach :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek jak pierwszy raz brałem boxa to na stacji benzynowej dali mi worek do którego miałem włożyć urządzenie kiedy będę jechał bez przyczepy oraz nakazali mi schować go w schowku aby nie naliczał, :look:   :look:   :look:

 

To fakt, też taki worek dostałem, ale podobno nie zawsze pomaga. To takie rozwiązanie na miarę 21 wieku :]

Po wszystkim, czego się naczytałem, nie ufam nawet w to przełączenie w poz. "X".

Dodatkowo owijam jeszcze w folię Alu, wkładam do torebki i upycham gdzieś głęboko, a jak jeżdżę bez budki, to zostawiam w domu :swiety:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o jakim X mówicie? samo "X" to jazda solo ale tylko dla pojazdów z DMC pow 12t , a "2"+"X" to jazda z przyczepą dla zestawów pomiędzy 3, 5t a 12t. ViaBoxa nie da się włączyć.

 

edit:trochę namieszalem

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o jakim X mówicie? samo "X" to jazda solo ale tylko dla pojazdów z DMC pow 12t , a "2"+"X" to jazda z przyczepą dla zestawów pomiędzy 3, 5t a 12t. ViaBoxa nie da się włączyć.

 

edit:trochę namieszalem

X box  nie pobiera opłat 2 i X pobiera opłaty, zmieniasz to przytrzymując dłużej ten klawisz na urządzeniu.

W ten sposób można jechaćbez przyczepki a urządzenie masz na szybie i nie płacisz, jest to chyba opcja dostępna dla aut

właśnie osobowych które mogą zmieniać DMC czyli z przyczepą przekraczają 3,5t a bez nie. Dla innych aut

wyłączenie w ten sposób boxa jest chyba niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zmienić...było opisywane. Jest tylko jeden warunek-homologacja lub pismo potwierdzające możliwość obniżenia DMC od producenta przyczepy wraz z nową  tabliczką znamionową.

no tak a jak uzyskasz od hobby takie pismo ?

 

Ja kupiłem przyczepe sprowadzona z Francji i jest ślad nabicia innej tabliczki jest troche mniejsza niz ślady oryginalne i ma dmc 1300 a jak wpisze model i wyskocza te same modele -inne maja dmc 1350 wiec ktoś we Francji zmniejszył sobie dmc o 50, ale w Polsce nie idzie zmienic bo zakładam, że hobby czy khnaus itp nie wyda ci takiego pisma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak a jak uzyskasz od hobby takie pismo ?

 

Ja kupiłem przyczepe sprowadzona z Francji i jest ślad nabicia innej tabliczki jest troche mniejsza niz ślady oryginalne i ma dmc 1300 a jak wpisze model i wyskocza te same modele -inne maja dmc 1350 wiec ktoś we Francji zmniejszył sobie dmc o 50, ale w Polsce nie idzie zmienic bo zakładam, że hobby czy khnaus itp nie wyda ci takiego pisma.Napisz pros

Napisz pismo o treści.....Prosze o wydanie zaświadczenia potwierdzajacego możliwość obniżenia DMC o............bez konieczności dokonywania zmian technicznych oraz wydanie nowej tabliczki znamionowej (teraz to juz jest naklejka a nie blacha).Oczywiscie podaj wszystkie dane przyczepy. Jest na forum wątek o zmianie DMC, wiec poczytaj

Edytowane przez Piotr40 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek_jaz – powinieneś zwrócić się do rzecznika inspekcji transportu drogowego, zwanego : Alvin Gajadhur .

Według relacji dziennikarskich, gość potrafi być elastyczny w przypadku drobnych wykroczeń wśród znajomych z branży, a pochodzi z PIS.

Powinieneś jechać  czym prędzej na wakacje, by przypodobać się wakacyjnym odcieniem, choć na włosach słońce odbija się niekorzystnie, czyniąc je bielszymi – skorzystaj z usług fryzjera, by pogłębić  ciemną tonację  - będziesz robił mu, za ziomala.

Cały ruch karawaningowy powinien Cię ewentualnie wesprzeć jakąś akcją protestacyjną, czy choćby zbieraniem podpisów pod petycją o abolicję.

Możliwe że Superexpres , czy inny Fakt zainteresuje się rodziną wyrzucaną z domu przez komornika nasłanego przez itd. ?

Ewentualnie możesz zostać męczennikiem, co zaprocentuje wyborem do sejmu i wtedy Ty będziesz mógł Alvinowi dokręcić śrubę lub wesprzeć w dokręcaniu jej nam.

Edytowane przez adamkwiatek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po wielu "durnych" rozmowach z infolinią Viaharacz - chciałem otrzymać urządzenie Viabox 2 z anteną - potrzebne było zaświadczenie że szyba jest albo metalizowana albo aerotermiczna albo podgrzewana, po wizycie u autoryzowanego dealera okazało się, że nie nie spelniam żednego z tych warunków (brak ogrzewanej, aerotermicznej i ogrzewanej szyby) a Viabox mimo wszystko nie działa, więc Viaharacz odmówił wydana Viabox 2. I zostałem w kropce bo DMC zestawu przy przyczepie lekkiej 750 kg przekracza 3500 kg, nie mówiąć już jak jeżdzić z campingiem, więc jak tu jeździć??

Po wielu z szarpanych nerwach - udało mi się dodzwonić do przedstawiciela Viatoll w Strykowie, po naprawde rzeczowej i konkretnej rozmowie w czasie której otrzymałem wiele informacji - okazało się ze miejscem gdzie zadziala Viatoll jest - miejsce połączenia szyby z karoserią  - połowa urządzenia na szybie połowa na karoserii - przetestowałem - działa poprawnie - może ta rada komuś pomoże.

 

Pozdrawiam

 

Mały 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speedy,  

Jak dostawałem papiery do podpisania nie miałem dołączonych ogólnych warunków, Faktem jest że podpisałem papiery w których była adnotacja że nie posiadam szyby metalizowanej. Ale Osoba która mi to sprzedawała nic nie wspominała że urządzenie może nie działać z taką szybą.  Inna sprawa że skąd mam wiedzieć co to szyba metalizowana? Powinno być napisane że należy wcześniej sprawdzić urządzenie zanim wyruszy się w trasę zestawem(choć to paranoja-oni powinni mieć urządzenie do sprawdzenia łączności) ponieważ różne szyby różnie przepuszczają dane. Dzwoniąc do forda nawet nie wiedzieli co to za szyby i od razy powiedziano mi że ford takich nie ma! 

Mam szybę z odbijającą promieniowanie podczerwone a nie metalizowaną. To zupełnie co innego(w sądzie jak coś to to będzie argument) a skoro tak to Viatoll nie dostosował urządzenia Viabox do mojego auta. 

Na infolinie nie działanie urządzenia zgłosiłem po 3 bramce oczywiście nr zgłoszenia posiadam. 

Jak dojechałem na miejsce dowiedziałem się o szybie metalizowanej z infolinii, wyraziłem chęć wymiany na viabox 2 na terenie Gdańska na powrót, odmówiono mi (jest to ważna informacja, dali mi nie działające urządzenia a jak chciałem wymienić nie miałem takiej możliwości).

 

Inna sprawa to to że jak już kupię Viabox to dopiero dają instrukcję i tam można wyczytać o szybie metalizowanej. Przecież urządzenie moge montować przed samą podróżą?  winna tej sytuacji jest przede wszystkim osoba sprzedająca Viabox ktora powinna zaznaczyć że należy wcześniej sprawdzić czy jest łączność bo to częsty problem.

 

Generalnie już jestem spokojny, jak mi ITD nie uzna tego to zgłoszę sytuację wszędzie gdzie tylko można, od różnych dostępnych mediów po instytucje państwowe. 

 

A na chwilę obecną zrobię wszystko aby zmienić masę budki bo nie mam zamiaru się więcej stresować przy każdym wyjeździe. 

Edytowane przez tomek_jaz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już masz pewne że będą chcieli od ciebie te 3000 zł za każdą przejechaną bramownice na której nie zadziałało urządzenie?

Mnie też coś takiego mówili (że niby 3000zł za bramkę) jak zgłaszałem mój problem z szybą ale po zgłoszeniu reklamacji nic już więcej nie piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już masz pewne że będą chcieli od ciebie te 3000 zł za każdą przejechaną bramownice na której nie zadziałało urządzenie?

Mnie też coś takiego mówili (że niby 3000zł za bramkę) jak zgłaszałem mój problem z szybą ale po zgłoszeniu reklamacji nic już więcej nie piszą.

Pewnie według tego co mówili to mam(dzwoniła babka w odpowiedzi na zgłoszenie które wykonałem po przejechaniu 3 pierwszych bramek) i mówiła że dział reklamacji stwierdził że nie było łączności z urządzeniem najprawdopodobniej z winy złego montażu urządzenia albo braku włączenia viaboxa.  Ja ponownie wszystko opowiedziałem tym razem mówiąc że będę ich skarżyć za stresy które przez nich ponoszę. Babka powiedziała że opisze wszystko co jej mówiłem i odeśle z powrotem do działu reklamacji ale już oni nie muszą na to odpowiadać. Zapytałem jaką mam pewność że to zrobi a ona na to że muszę jej zaufać.  

Tak więc nastawiam się na najgorsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.