Skocz do zawartości

Viatoll Przestroga dla Wszystkich pow. 3,5T.


tomek_jaz

Rekomendowane odpowiedzi

Nasi „politycy” jeżdżą sobie z laskami po Hotelach, zadowoleni z tego, że udupili kierowców badziewnym Viatollem.

Ich zadowolone buźki, jak się ślinią do panienek ma na serwerach Viatoll, za pośrednictwem kamer na drogach.

Jakby co, to program rozpoznawania ryja też się znajdzie i już nie jest tak klawo, bo wtedy można takiego „reprezentanta” narodu zacząć szantażować, a rozwód, to droga sprawa, zwłaszcza jak się trochę nachapało ?

A jak koleś się wozi z gangsterami i agentami obcego wywiadu – głupia sprawa :)

To samo dotyczy rodzin i jak zwykle genialnych dzieci tych mądrali .

Tak więc nie rób drugiemu, co tobie nie miłe, bo też możesz dupę umoczyć, nawet, jak robisz za autorytet moralny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 323
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dodam że bardzo się zraziłem do auta, cepki (to był mój drugi wyjazd) już tyle serca w nią włożyłem w remonty:(

A teraz nawet jak będzie ok to będę zawsze się stresował czy piknie w bramce. Od 1 lipca miałem jechać na dłuższy 10-dniowy urlop na który czekałem rok a teraz to nie pojadę w związku z ta sytuacją :(

 

Dlaczego nie dziwi mnie taka reakcja ?

Tego typu wypowiedzi powinni czytać decydenci, tylko czy to ich w ogóle obchodzi ?

W ten sposób rozwija się w naszym pięknym kraju turystykę i amputuje ducha karawaningu - brawo, bo jeśli takie były założenia, to są skuteczne :ph34r:

Zagraniczni turyści omijają już Polskę z daleka, a ci którzy jeszcze próbują, następnym razem nie zrobią tego błędu :nono:

Za kilka lat, wszystko co związane z turystyką w Polsce, będzie tylko egzotycznym wspomnieniem :look:

 

P.S.

Tomek - uszy do góry, nie dajmy się zwariować. Nie poddawaj się tak łatwo i nie opuszczaj naszych (karawaningowych) szeregów.

W jedności siła  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wiele słów, uwag i rozważań, 

Już troszkę ochłonąłem(tabletki pewnie działają), dostałem na forum forda odp. że ponoć jest coś takiego jak szyba z filtrem przeciwsłonecznym o oznaczeniu IR i wtedy nie działa viabox zwykły. Sprawdziłem i faktycznie taką mam. Dzwoniłem do Viatoll'a i pytałem czy można używać i powiedzieli że tak że powinna działać(oczywiście spisałem dane gościa i godzinę rozmowy). Teraz tylko nie wiem czy to to samo co szyba metalizowana, jutro  będę dzwonić do Forda. Jeśli okaże się że to coś innego to mam bardzo ważny argument. Nikt nigdzie w umowach, instrukcjach viatoll o takich szybach nie wspomina, więc nawet jak dojdzie do sądu to mam zapewne sprawę wygraną :)  czekam... dalej

Dodam że bardzo się zraziłem do auta, cepki (to był mój drugi wyjazd) już tyle serca w nią włożyłem w remonty:(

A teraz nawet jak będzie ok to będę zawsze się stresował czy piknie w bramce. Od 1 lipca miałem jechać na dłuższy 10-dniowy urlop na który czekałem rok a teraz to nie pojadę w związku z ta sytuacją :(

Tomek nie powinieneś się w ogóle stresować tą sytuacją bo nic nie zawiniłeś, za tą całą sytuacje winę ponoszą ci którzy to badzieiwe

wprowadzili a najbardziej ci którzy nie poinformowali cię że taka sytuacja może się zdarzyć ( mnie zresztą też nikt nic nie powiedział)

Tak więc jedź śmiało na wakacje, bo szkoda zdrowia abyś denerwował się za głupotę innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagraniczni turyści omijają już Polskę z daleka, a ci którzy jeszcze próbują, następnym razem nie zrobią tego błędu :nono:

Za kilka lat, wszystko co związane z turystyką w Polsce, będzie tylko egzotycznym wspomnieniem :look:

 

nie jest chyba tak strasznie patrząc na ruch , wczoraj obserwowałem drogę na półwysep helski  , zagramiczni jadą , że aż miło ..... ciągną cepy za osobowymi i kamperami / lawety z małymi autami/ ..... jestem dobrej myśli :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek_jaz - mam dla ciebie informacje :

(...) Zacząć trzeba od tego ,że "ten Pan" (Tomek_jaz) powinien powołać się oficjalnie na odsłuch , znając dzień rozmowy i telefon, z którego dzwonił ma możliwość udowodnienia tego, że został wprowadzony w błąd przez konsultanta infolinii. Należy złożyć pismo i wysłać je na skrytkę pocztową do Poznania z opisem tej sytuacji i poprosićo stanowisko operatora systemu. (...)

Pozdrawiam

Edytowane przez Laykonikus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Pisma to Skupiłbym się na przeredagowaniu tego co napisałeś na forum i  to w pełni wystarczy. 

- post # 1 Napisano 22 czerwiec 2013 - 21:44

- post # 4 Napisano 22 czerwiec 2013 - 22:24

- post # 24 Napisano wczoraj, 19:40

- post # 27 Napisano wczoraj, 21:29

Chodzi o to by mieć informację zwrotną z KTS-PL na wypadek jakiegokolwiek pisma z GITD. Pozdrawiam,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że jeden z moich kolegów jest właśnie na etapie korespondowania z GITD. Przyczyną jest chęć nałożenia kary w wysokości uwaga: 100500,00 pln. Okazuje się, że podczas rejestracji urządzenia pani w punkcie zamiast DMC 18000kg zarejestrowała na 12000 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem telefon w sprawie zgłoszenia. Nic nowego się nie dowiedziałem:( Czyli jeśli chce jeździć z cepką po drogach płatnych muszę im zaświadczenie wysłać o tym że posiadam szybę metalizwaną i doślą mi Viabox 2. Nie mam takiej szyby tylko z filtrem UV to ponoć inna ale też blokuje. A aby takie zaświadczenie otrzymać to muszę zgłosić się do dealera w Belgii bo w salonach w Szczecinie nie chcą mi takiego wystawić(auto jest z Belgii).

 

Co do samej zaistniałem sytuacji to mają to w pompie. Muszę czekać na pismo z ITD i  z nimi wyjaśniać. Tak czy siak napiszę do Viatolla, i do ITD(wcześniej spróbuję jutro coś ustalić telefonicznie). 

 

Najważniejsze że już wyluzowałem. Co do wakacji to już nie pojadę przynajmniej póki nie wyjaśnię tego, bo mam 2 tygodnie na odpisanie do ITD. 

Dzięks

P.S. będę informował jakie postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Tomek jedź na wakacje i się nie przejmuj.Na korespondencję nie musisz odpowiadać list nawet polecony to z awizo powtórnym jakieś 2 tygodnie,nie masz obowiązku tracić swojego życia i przyjemności przez jakiś paradoks . Spróbuj olać system, Moim zdaniem na podstawie chociażby dokumentacji z forum każdy sędzia Cię uniewinni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Tomek jedź na wakacje i się nie przejmuj.Na korespondencję nie musisz odpowiadać list nawet polecony to z awizo powtórnym jakieś 2 tygodnie,nie masz obowiązku tracić swojego życia i przyjemności przez jakiś paradoks . Spróbuj olać system, Moim zdaniem na podstawie chociażby dokumentacji z forum każdy sędzia Cię uniewinni.

Serio, to współczuję ....to jakiś paradoks...człowiek podporządkowuje się bzdurnemu prawu a właściciel systemu ma wszystko w d..ie i jak coś nie działa, to wina kierowcy. Tomek....dopełniłeś wszystkich formalności i zainstalowałeś urządzenie "w dobrej wierze".Nie musisz być Alfą Omegą zeby na wszystkim się znać..Głowa do góry .Chory kraj, chory rząd ..Nie stresuj się , bo wszystkie argumenty są po Twojej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem telefon w sprawie zgłoszenia. Nic nowego się nie dowiedziałem:( Czyli jeśli chce jeździć z cepką po drogach płatnych muszę im zaświadczenie wysłać o tym że posiadam szybę metalizwaną i doślą mi Viabox 2. Nie mam takiej szyby tylko z filtrem UV to ponoć inna ale też blokuje. A aby takie zaświadczenie otrzymać to muszę zgłosić się do dealera w Belgii bo w salonach w Szczecinie nie chcą mi takiego wystawić(auto jest z Belgii).

 

Co do samej zaistniałem sytuacji to mają to w pompie. Muszę czekać na pismo z ITD i  z nimi wyjaśniać. Tak czy siak napiszę do Viatolla, i do ITD(wcześniej spróbuję jutro coś ustalić telefonicznie). 

 

Najważniejsze że już wyluzowałem. Co do wakacji to już nie pojadę przynajmniej póki nie wyjaśnię tego, bo mam 2 tygodnie na odpisanie do ITD. 

Dzięks

P.S. będę informował jakie postępy.

Uważam że koniecznie powinieneś napisać skargę na postępowanie Viatoll-a do UOKiK. Ze względu na to że poniewiera cię monopolista o zasięgu krajowym pisz do centrali, ewentualnie poproś lokalnego rzecznika o pomoc.

 

A tak na marginesie , urządzenia viatoll-a należy po otrzymaniu bezwzględnie sprawdzić przejeżdżając pod najbliższą bramownicą,

 moje od początku błędnie sygnalizowało stan pieniędzy, potem dobrze a potem zdarzyło się że zasygnalizowało tak jakby zostało w międzyczasie doładowane. No i jeszcze jedno zagrożenie , w nocy można nie zauważyć  bramownicy a niesprawne lub błędnie załączone urządzenie nie zadziała a my jedziemy dalej ku problemom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzwoniłem do ITD która pełniła dyżur telefoniczny, podano mi nr do GITD zajmującego się właśnie elektronicznym systemem poboru opłat. Nakreśliłem sytuację. Ponoć nie ma opcji aby wcześniej coś zadziałać. Mam czekać na list od nich(może to być tydzień, pół roku a i może rok), w liście będzie nakaz wskazania kierowcy który jechał tym pojazdem oraz miejsce na wyjaśnienie okoliczności. Gość mówił że jak im to odeślę to będzie rozpoczęte postępowanie wyjaśniające z Viatollem, będą odsłuchiwane rozmowy itp. Zasugerował aby za pamięci opisać sobie to, aby wszystko później dobrze napisać.  Później zadecydują czy będzie sprawa umorzona czy będzie wniosek o ukaranie mnie. 

Generalnie się uspokoiłem:)

Na pytanie czy mogę jeździć teraz normalnie tym zestawem(ze sprawnym viaboxem) bez obawy że mnie zatrzymają, gość powiedział że mandat mogę dostać tylko w dniu popełnienia wykroczenia.  

Udało mi się w fordzie uzyskać wydruk specyfikacji mojego auta po nr VIN oraz mi to podbili pieczątką i podpisem. Tam jest punkt z "przednia szyba odbijające promienie podczerwone". 

Jutro będę dzwonić do Viatolla czy to wystarczy aby dostać viabox 2. 



Jeśli chodzi o UOKIK to jeśli mi nie zaakceptują tego świstka i nie będą chcieli dać Viabox'2  to na pewno to zrobię ale jak się sprawa wyjaśni z ITD:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek na naszym forum jest przynajmniej dwóch znanych mi osobiście użytkowników smaxow z viatoolem. Speedy ma Smaxa oraz poprzednim autem użytkownika "agaj" tez był S max.

Spróbuj przykleic urządzenie na bocznej szybce (trójkącie) od strony kierowcy. Powinno dzialac. Tak robią Ci, którzy maja szybę IR.

 

Powodzenia i pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parzusie Dzięki za info sprawdzę jak tylko będzie taka możliwość, choć póki co nie chcę odpalać urządzenia aby w systemie nie mieszać. 

Dziś dzwonili do mnie z Viatolla w sprawie zgłoszenia o niedziałającym viaboxie. Dział reklamacji uznał że nie było kontaktu miedzy bramką a urządzeniem, przez nieprawidłowe umiejscowienie boxa lub viabox był nie włączony. Oczywiście po raz kolejny tłukłem babce całą historię łącznie z tym że będę ich skarżyć za stresy które przez nich ponoszę. Ma moje uwagi przesłać ponownie do działu reklamacji ale już te nie będą miały nadanego nr zgłoszenie więc równie dobrze może ich nie wysłać.  Oczywiście mam czekać na pismo z ITD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.